Register | Login
Attackpoint - performance and training tools for orienteering athletes

2019 Events

ArchiveSign in to add eventsEvents Map


Hold Ctrl or Shift for multiple selections
January 2019dist (mi)
Jan 1, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Curragh Wood
County Cork, IE
Jan 1, 2019 B Derby West Urban Event, EMUL 2019 2
Derby, England, GB
Jan 1, 2019 B Laurie Bradley New Year's Day Score
Birmingham, West Midlands, GB
Jan 1, 2019 C New Years Day Score
Test Valley District, Hampshire, GB
Jan 1, 2019 C BKO New Years Day Score event 1
Earley, Wokingham, GB
Jan 1, 2019 C New Year's Day Bash
Inverness, Highland, GB
Jan 1, 2019 C SAX Local event
Vigo Village, Kent, GB
Jan 1, 2019 C SOS New Year Novelty
Writtle, Essex, GB
Jan 1, 2019 C New Year's Day Score 3
Forest of Dean District, Gloucestershire, GB
Jan 1, 2019 C SROC New Year Cracker
Sizergh, Cumbria, GB
Jan 1, 2019 C New Years Day Score event
Baildon, West Yorkshire, GB
Jan 1, 2019 C OK: Rockhaven New Year 2
Lawrence, KS, US
Jan 1, 2019 C OCIN Rentschler New Years Day 1
Hamilton, OH, US
Jan 2, 2019 C Nick Bateson Long O 1
Ash Vale, Surrey, GB
Jan 2, 2019 C Mabie Knoll Bagging
Mabie, Dumfries and Galloway, GB
Jan 2, 2019 C SSS#14 Waterloo Park, Trafalgar Place, Marsfield 1
Marsfield, NSW, AU
Jan 3, 2019 C Night Series - Ling Fell
Embleton, Cumbria, GB
Jan 4, 2019 C Twilight Series Event 5 - The Paddocks, Salisbury
Para Hills, SA, AU
Jan 5, 2019 C COK Orienteering 1
Gastonia, NC, US
Jan 5, 2019 B HH Regional 2
Welwyn, Hertfordshire, GB
Jan 5, 2019 C SO - SOG A7 - Sullington Warren, Sullington, near Storrington
Storrington, West Sussex, GB
Jan 5, 2019 C Devon Night Event 2 1
Higher Ashton, Devon, GB
Jan 5, 2019 C TVOC Saturday Series Kings Wood 1
Penn, Buckinghamshire, GB
Jan 5, 2019 C LEI Winter League 5
Melton Mowbray, Leicestershire, GB
Jan 5, 2019 C MDOC New Year Charity Event
Disley, Cheshire East, GB
Jan 5, 2019 C Rossmoyne (Metro Series 7) 5
Rossmoyne, WA, AU
Jan 5, 2019 C SHOO Summer Sats #1 - Harrington Park
Harrington Park, NSW, AU
Jan 5, 2019 C OCIN TROL / WARS #6 Caldwell Park 4
Cincinnati, OH, US
Jan 5, 2019 C OLOU Race to the Island
Glasgow, KY, US
Jan 6, 2019 C LAOC Area 11 NJROTC Champs - Bonelli Regional Park 2
San Dimas, CA, US
Jan 6, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Glenabo Wood
Fermoy, County Cork, IE
Jan 6, 2019 C QOC Fountainhead West 14
Fairfax Station, VA, US
Jan 6, 2019 B Regional Event
Leeds, West Yorkshire, GB
Jan 6, 2019 C NWO Four Colour Event
Temple, Wiltshire, GB
Jan 6, 2019 C STAG Score 1+
Glasgow, Scotland, GB
Jan 6, 2019 B Bedfords Park
Havering-atte-Bower, Greater London, GB
Jan 6, 2019 B East Midlands League 2019 3
Edwinstowe, Nottinghamshire, GB
Jan 6, 2019 C New Year Team Score
Cowpen Bewley, Stockton-on-Tees, GB
Jan 6, 2019 C WRE Club Champs - Lilleshall
Sheriffhales, England, GB
Jan 6, 2019 C 2019 West Sydney Orienteering Series #4 - Beaumont Hills 1
Beaumont Hills, NSW, AU
Jan 6, 2019 C MWOC local level D
Penglais, Ceredigion, GB
Jan 6, 2019 C Central Coast Summer Series 6 - Saratoga
Saratoga, NSW, AU
Jan 6, 2019 B Maroc Regional event - World Schools fundraiser
Glassel, Aberdeenshire, GB
Jan 6, 2019 C West coast MTBO 1
Selside, Cumbria, GB
Jan 6–13, 2019 C Falls Creek training Camp
Falls Creek, VIC, AU
Jan 7, 2019 C Wessex Night League
Lyndhurst, Hampshire, GB
Jan 8, 2019 C London Street-O Series 2018-19 #5: Ealing 1
London, England, GB
Jan 8, 2019 C DEE Night Street League 1
Great Boughton, Cheshire West and Chester, GB
Jan 8, 2019 C Night Nav - Ferny Hills
Ferny Hills, QLD, AU
Jan 9, 2019 C DNC - Crathes
Crathes, Aberdeenshire, GB
Jan 9, 2019 C SROC night street league event 6
Standish, Greater Manchester, GB
Jan 9, 2019 C Northern Night Cup Round 4 1
,
Jan 9, 2019 C Winter Blues 1
Harrogate, North Yorkshire, GB
Jan 9, 2019 C FVO Night event Abbey Craig 1
Stirling, Scotland, GB
Jan 9, 2019 C LOC Night Series Terrain 2
Bandrake Head, Cumbria, GB
Jan 9, 2019 C Sydney Summer Series - Longueville 4
Longueville, NSW, AU
Jan 9, 2019 C Newcastle Street Series #11 - RANKIN PARK
Rankin Park, NSW, AU
Jan 9, 2019 C Mid-Week Winter Series No3
Maldon, Essex, GB
Jan 9, 2019 C Aire Winter Night Score League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jan 10, 2019 C Night Series - Latrigg
Allerdale District, Cumbria, GB
Jan 10, 2019 C Poole Night League Event
Poole, England, GB
Jan 10, 2019 C NSL 3 Worcester - HOC Night Street League 18/19
Worcester, England, GB
Jan 11, 2019 C Grafton Street Orienteering
Grafton, NSW, AU
Jan 11, 2019 C Twilight Series Event 6 - Goodwood Area
Forestville, SA, AU
Jan 12, 2019 C NTOA: Camp James Ray
Pottsboro, TX, US
Jan 12, 2019 C CascadeOC Winter League #5 4
Lakewood, WA, US
Jan 12, 2019 C ParkO- Impington Village College
Impington, Cambridgeshire, GB
Jan 12, 2019 C Hackthorpe New Wood
Hackthorpe, Cumbria, GB
Jan 12, 2019 C ESOC Local Events in Edinburgh and the Lothians
Edinburgh, Scotland, GB
Jan 12, 2019 C NGOC League 1
Stroud District, Gloucestershire, GB
Jan 12, 2019 C BKO Winter Saturday Series (Langley Park)
Iver, Buckinghamshire, GB
Jan 12, 2019 C Southernwood (Metro Series 8) 5
Gosnells, WA, AU
Jan 12, 2019 C AOC - Walnut Creek 1
Austin, TX, US
Jan 12, 2019 C SHOO Summer Sats #2 - Mt Annan town
Mount Annan, NSW, AU
Jan 12, 2019 C RR Local Event and Club Championships
Tweedbank, Scottish Borders, GB
Jan 12, 2019 C Tiagarra, Devonport Aquatic Centre - EVOC Summer Cup #1 - Sprint
Devonport, TAS, AU
Jan 12, 2019 C The Bluff, Devonport - EVOC Summer Cup #2 - Sprint
Devonport, TAS, AU
Jan 12, 2019 C Dublin By Night, Phoenix Park 2
Dublin, IE
Jan 12, 2019 C GPHXO Score-O at Buckeye Hills 1
Buckeye, AZ, US
Jan 12, 2019 C MNOC Lake Elmo Score-O
Lake Elmo, MN, US
Jan 12–13, 2019 A Port of Stockton Go! 14
Stockton, CA, US
Jan 13, 2019 B Winter Stadt OL 4
Bäretswil, Zürich, CH
Jan 13, 2019 C Leinster League, Castlecomer Discovery Park 1
County Kilkenny, IE
Jan 13, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Currabinny Wood
Carrigaline, County Cork, IE
Jan 13, 2019 C QOC Cabin John - CANCELLED 9
Potomac, MD, US
Jan 13, 2019 B WMOA League Event 1 & WCH Champs Beaudesert 1
Cannock Wood, Staffordshire, GB
Jan 13, 2019 A DFOK SE League Event 2
Wych Cross, East Sussex, GB
Jan 13, 2019 C BOK Local Event
Long Ashton, North Somerset, GB
Jan 13, 2019 B Forest League 4
Lanhydrock, England, GB
Jan 13, 2019 B SCOL4 Burley, New Forest
Burley, Hampshire, GB
Jan 13, 2019 B East Midlands League 2019
Moira, Leicestershire, GB
Jan 13, 2019 C Ouseburn Urban 1
Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear, GB
Jan 13, 2019 C MWOC local level D
Trawscoed, Ceredigion, GB
Jan 13, 2019 C ROC Winterfest introduction to ski-o 3
Henrietta, NY, US
Jan 13, 2019 C 2019 West Sydney Orienteering Series #5 - N Epping
North Epping, NSW, AU
Jan 13, 2019 C Central Coast Summer Series 7 - Bateau Bay (West) 1
Bateau Bay, NSW, AU
Jan 13, 2019 C WPOC - Laurel Ridge Ski Orienteering 7
Mill Run, PA, US
Jan 13, 2019 C OCIN TROL / WARS #7 Harbin Park 4
Fairfield, OH, US
Jan 13, 2019 C Weymouth - EVOC Summer Cup #3 - Sprint
Weymouth, TAS, AU
Jan 13, 2019 C OLOU GoGo Meet #2 - Wendell Moore Park 2
La Grange, KY, US
Jan 13, 2019 C WPOC Ski-O at Laurel Ridge 2
Mill Run, PA, US
Jan 13, 2019 C GPHXO Score-O at Robbins Butte 1
Buckeye, AZ, US
Jan 13, 2019 C Lake Louisa
Clermont, FL, US
Jan 14, 2019 C Wessex Night League - Basingstoke
Basingstoke, Hampshire, GB
Jan 15, 2019 C MV Street O
Leatherhead, Surrey, GB
Jan 15, 2019 C MDOC Night Street League 5
Sale, Greater Manchester, GB
Jan 15, 2019 C Cataract Gorge Launceston - EVOC Summer Cup #4 - Sprint
West Launceston, TAS, AU
Jan 16, 2019 C Littlemill - Northern Night Cup 4 1
Farr, Highland, GB
Jan 16, 2019 C STAG Dark Park 5
Glasgow, Scotland, GB
Jan 16, 2019 C Street Event 4 3
Pontymoile, Torfaen, GB
Jan 16, 2019 C LOC Night Series Terrain 3 1
Graythwaite, Cumbria, GB
Jan 16, 2019 C Night Owl 4
Ryton, Tyne and Wear, GB
Jan 16, 2019 C Deeside Night Cup - Sluie
Banchory and Mid Deeside Ward, Scotland, GB
Jan 16, 2019 C Newcastle Street Series #12 - STOCKTON
Stockton, NSW, AU
Jan 16, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Manly 3
Manly, NSW, AU
Jan 16, 2019 C Aire Winter Night Score League
Horsforth, West Yorkshire, GB
Jan 16, 2019 C Scotch Oakburn College, Launceston - EVOC Summer Cup #5 - Sprint
Newstead, TAS, AU
Jan 17, 2019 C WEE 3 Hollybed Common - HOC Winter Evening League 18/19 3
Hollybush, Worcestershire, GB
Jan 17, 2019 C DFOK Kent Night Cup
Tonbridge and Malling District, Kent, GB
Jan 17, 2019 C Brooks High School - EVOC Summer Cup #6 - Sprint
Rocherlea, TAS, AU
Jan 17, 2019 C Night Series - Grange (Jaws) 2
Allerdale District, Cumbria, GB
Jan 17, 2019 C GA O-Fest Middle :: Bert Adams Scout Reservation 1
Covington, GA, US
Jan 18, 2019 C Twilight Series Event 7 - Marino Rocks, Kingston Park
Kingston Park, SA, AU
Jan 18–21, 2019 A Georgia Navigator Cup 2019 45
Newnan, GA, US
Jan 19, 2019 C SN Saturday Series - Event 4
Worplesdon, Surrey, GB
Jan 19, 2019 C OD Saturday Morning Event - Daventry Country Park
Daventry, Northamptonshire, GB
Jan 19, 2019 C SO - SOG A8 - Millenium Wood, Cuckfield, near Haywards Heath
Cuckfield, West Sussex, GB
Jan 19, 2019 C Night League 3
Newquay, Cornwall, GB
Jan 19, 2019 C Kent Orienteering League
Wealden District, East Sussex, GB
Jan 19, 2019 C ELO Local Events in Edinburgh and the Lothians
Pencaitland, East Lothian, GB
Jan 19, 2019 C Consall --- CANCELLED
Dilhorne, Staffordshire, GB
Jan 19, 2019 C NWNL (LOC)
Satterthwaite, Cumbria, GB
Jan 19, 2019 C Sorrento (Metro Series 9) 6
Sorrento, WA, AU
Jan 19, 2019 C Mt van Hoevenberg ski-o 9
Lake Placid, NY, US
Jan 19, 2019 C QO WNL Taunton 2
Taunton, Somerset, GB
Jan 19, 2019 C SHOO Summer Sats #3 - Picton
Picton, NSW, AU
Jan 19, 2019 C St Pauls, Royal George - EVOC Summer Cup #7 - Long
Royal George, TAS, AU
Jan 19, 2019 C Dublin By Night, Djouce Woods 2
County Wicklow, IE
Jan 19, 2019 C MDOC Park Event
Cheadle, Greater Manchester, GB
Jan 19, 2019 C Solway Winter Saturday Morning Series
Heathhall, Dumfries and Galloway, GB
Jan 19–20, 2019 B SDO: Anza Borrego Weekend 27
Borrego Springs, CA, US
Jan 19–21, 2019 C POCAR 3
Martinsville, IN, US
Jan 19, 2019 C WCOC/HVO Winter Series 2020
Pound Ridge, NY, US
Jan 20, 2019 C STAG Score 2+
Greengairs, North Lanarkshire, GB
Jan 20, 2019 C Munster League, Blue Pool - Muckross
County Kerry, IE
Jan 20, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Ballymaloe House Estate
County Cork, IE
Jan 20, 2019 A Puttenham Level B (SE League) 6
Puttenham, Surrey, GB
Jan 20, 2019 B Regional Middle Distance Event 4
Dodworth, South Yorkshire, GB
Jan 20, 2019 B NGOC Galoppen 2
Lydney, Gloucestershire, GB
Jan 20, 2019 C Brighstone Forest
Brighstone, Isle of Wight, GB
Jan 20, 2019 B WRE WMOA League Event 2 and Yvette Baker Trophy Heat 1
Baschurch, Shropshire, GB
Jan 20, 2019 C 2019 West Sydney Orienteering Series #6
Rouse Hill, NSW, AU
Jan 20, 2019 C BMBO Event 2 - Forest of Dean, North 3
Ruardean Hill, Gloucestershire, GB
Jan 20, 2019 C Rajah Rocks, Fingal Valley - EVOC Summer Cup #8 - Middle
Avoca, TAS, AU
Jan 20, 2019 C BOSS Season 2018/2019 Event 4 Hawkmount 2
Cooranbong, NSW, AU
Jan 20, 2019 C MTBO 1 - Summer 75 Series - You Yangs
Little River, VIC, AU
Jan 20, 2019 C OLOU GoGo Meet #3 - E.P. Tom Sawyer Lakeland 3
Louisville, KY, US
Jan 20, 2019 C Central Coast Summer Series 8 - Berowra Heights 1
Berowra, NSW, AU
Jan 22, 2019 C SLOW Night-O Series 2018-19 #3: TBC 4
London, England, GB
Jan 22, 2019 C DEE Night Street league 1
Widnes, Halton, GB
Jan 22, 2019 C TVOC Oxford Street Series
Thame, Oxfordshire, GB
Jan 23, 2019 C LEI Winter League 6
Ratby, Leicestershire, GB
Jan 23, 2019 C SROC night street league event 7
Morecambe, Lancashire, GB
Jan 23, 2019 C Winter Blues 2
Harrogate, North Yorkshire, GB
Jan 23, 2019 C FVO Night event Doune 5
Doune, Stirling, GB
Jan 23, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Exile Bay 2
Concord, NSW, AU
Jan 23, 2019 C DNC - Scolty
Auchattie, Aberdeenshire, GB
Jan 23, 2019 C Aire Winter Night Score League
Guiseley, West Yorkshire, GB
Jan 23, 2019 C Newcastle Street Series #13 - BROADMEADOW
Adamstown, NSW, AU
Jan 24, 2019 C Kent Night Cup
Hastings, East Sussex, GB
Jan 24, 2019 C Central Line Street O series
London, England, GB
Jan 24, 2019 C NSL 4 Kings Heath - HOC Night Street League 18/19
Birmingham, West Midlands, GB
Jan 24, 2019 C Winter Maprun 1
Monmouth, Wales, GB
Jan 25, 2019 C Sprint Adelaide race 1 - Belair Golf Course - Night 3
Belair, SA, AU
Jan 25–27, 2019 B EUOC Big Weekend 13
Edinburgh, Scotland, GB
Jan 25–27, 2019 C Orienteering Ottawa Ski-O Training Weekend 12
Ottawa, ON, CA
Jan 26, 2019 C Ski OL Sparenmoos SM Lang
Zweisimmen, Bern, CH
Jan 26, 2019 C CascadeOC Winter League #6 5
Coupeville, WA, US
Jan 26, 2019 B YHOA Night League 2
Heslington, York, GB
Jan 26, 2019 C ROC - Mendon Ponds Ski-O 6
Honeoye Falls, NY, US
Jan 26, 2019 C QOFL 4
Mid Devon District, Somerset, GB
Jan 26, 2019 C Winter Saturday Series & Cheshire & Merseyside Schools League Event 5 - Erd
Wrexham, Wales, GB
Jan 26, 2019 C SO - SOG A9 - Chailey Common (south), on A272 between Haywards Heath & Uckf
Lewes District, East Sussex, GB
Jan 26, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
Jan 26, 2019 C Junior League 3
Harrogate, North Yorkshire, GB
Jan 26, 2019 C SWOC League Event 1 and Coaching 2
Caerphilly, Wales, GB
Jan 26, 2019 C Basler Winter-OL 2
Muttenz, Basel-Landschaft, CH
Jan 26, 2019 C SHOO Summer Sats #4 - Currans Hill
Currans Hill, NSW, AU
Jan 26, 2019 C Sprint Adelaide (Single day entry only) race 2 - Heathfield High School - A 4
Heathfield, SA, AU
Jan 26, 2019 C OCIN TROL / WARS #8 - Stanbery Park 5
Cincinnati, OH, US
Jan 26, 2019 C Dublin By Night, Crone Woods 2
County Wicklow, IE
Jan 26, 2019 C RMOC - 10th Annual Jim & Mil Plant Memorial Ski-O & Snowshoe-O 1
Frisco, CO, US
Jan 26–27, 2019 C HOC - POSTPONED Stubblefield Event 1
Montgomery, TX, US
Jan 27, 2019 C QOC Patapsco Hilton 14
Catonsville, MD, US
Jan 27, 2019 C Ski-OL Sparenmoos
Zweisimmen, Bern, CH
Jan 27, 2019 C LAOC Schabarum 1
Hacienda Heights, CA, US
Jan 27, 2019 C Donadea 1
County Kildare, IE
Jan 27, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Doneraile Forest Park
County Cork, IE
Jan 27, 2019 C BAOC: Point Pinole 9
Richmond, CA, US
Jan 27, 2019 A (Cancelled) BKO Concorde Chase 1
Rushmoor District, Hampshire, GB
Jan 27, 2019 B Kelling Heath Regional CC Event 1
Bodham, Norfolk, GB
Jan 27, 2019 B BOK Regional Event 5
Priddy, Somerset, GB
Jan 27, 2019 C Devon Score Event
Killerton, Devon, GB
Jan 27, 2019 B East Midlands League 2019
Grantham, Lincolnshire, GB
Jan 27, 2019 C WRE WMOA League Event - Shropshire (copy)
Shrewsbury, Shropshire, GB
Jan 27, 2019 C Central Coast Summer Series 9 - Pearl Beach
Pearl Beach, NSW, AU
Jan 27, 2019 C Sprint Adelaide (Single day entry only) race 3 - Flinders University - Morn 4
Bedford Park, SA, AU
Jan 27, 2019 C Sprint Adelaide (Single day entry only) race 4 - Flinders University - Afte 3
Bedford Park, SA, AU
Jan 27, 2019 C Munster League, Blue Pool - Muckross 1
County Kerry, IE
Jan 27, 2019 C 2019 Sydney Sprint Series 1 - Gladesville 3
Gladesville, NSW, AU
Jan 27, 2019 A LES ECUREUILS Trail orientation
Beaurecueil, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jan 27, 2019 C EMPO Garnet Hill ski-o 3
North River, NY, US
Jan 27, 2019 C OLOU GoGo Meet #4 Shawnee Park North 2
Louisville, KY, US
Jan 27, 2019 C Gauteng Urban Series 1 1
St John's College, Johannesburg, Gauteng, ZA
Jan 27, 2019 B St Johns Rodean Urban #1 2019
Johannesburg, Gauteng, ZA
Jan 28, 2019 C Sprint Adelaide (Single day entry only) race 5 - Mt Barker Primary School - 2
Mount Barker, SA, AU
Jan 28, 2019 C ACT Street Series: Googong
Googong, NSW, AU
Jan 28, 2019 C Gauteng Schools League 1 Helpmekaar
Johannesburg, Gauteng, ZA
Jan 29, 2019 C Night Nav - Clayfield BCC Active & Healthy
Ascot, QLD, AU
Jan 30, 2019 C Leinster Schools League (Secondary), Ardgillan Castle Demesne
Savoy Cottages, County Dublin, IE
Jan 30, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #10: Black Mountain
Dunlop, ACT, AU
Jan 30, 2019 C SSS#18 and 4th Anniversary Cup. Scout Hall, John Miller Street, Ryde 2
Ryde, NSW, AU
Jan 30, 2019 C STAG Dark Park 6
Glasgow, Scotland, GB
Jan 30, 2019 C Deeside Night Cup - Shooting Greens
Potarch, Aberdeenshire, GB
Jan 30, 2019 C Aire Winter Night Score League
Bradford, West Yorkshire, GB
Jan 30, 2019 C LOC Night Series Terrain 4
South Lakeland District, Cumbria, GB
Jan 30, 2019 C Newcastle Street Series #14 - ELEEBANA
Eleebana, NSW, AU
Jan 30 – Feb 3, 2019 A WINTER O CUP
Bahçeköy Merkez Mahallesi, İstanbul, TR
Jan 31, 2019 C MDOC Night Street League 6
Cheadle Hulme, Greater Manchester, GB
Jan 31, 2019 C WEE 4 Kinver - HOC Winter Evening League 18/19 1
Cookley, Worcestershire, GB
February 2019dist (mi)
Feb 1, 2019 C Orange Street Series #1
Orange, NSW, AU
Feb 2, 2019 B 103. muba-OL 2
Binningen, Basel-Landschaft, CH
Feb 2, 2019 C GAOC Local Meet :: Don Carter State Park 1
Gainesville, GA, US
Feb 2, 2019 C QOC Hemlock Overlook 12
Clifton, VA, US
Feb 2, 2019 C Dalkeith (Metro Series 10) 5
Dalkeith, WA, AU
Feb 2, 2019 C Night League 4 1
Maker-with-Rame, England, GB
Feb 2, 2019 C Canceled!! WNL Worcestershire Beacon 3
Malvern Hills District, Worcestershire, GB
Feb 2, 2019 C SHOO Summer Sats #5 - Camden
Camden, NSW, AU
Feb 2, 2019 C NWO Four Colour Event
Wilton, Wiltshire, GB
Feb 2, 2019 C HH Saturday League & Youth League
Chipperfield, Hertfordshire, GB
Feb 2, 2019 B INT Scottish Night Championships 8
,
Feb 2, 2019 C Canceled. Worcestershire Beacon - Western Night League
Cam, Gloucestershire, GB
Feb 2, 2019 C LEI Winter League 7
Whitwick, Leicestershire, GB
Feb 2, 2019 C North West Night League
Horwich, Greater Manchester, GB
Feb 2, 2019 C OCIN TROL / WARS #9 - Armco Park 7
Lebanon, OH, US
Feb 2, 2019 C MTBO 2 - Summer 75 Series - Lysterfield
Narre Warren North, VIC, AU
Feb 2, 2019 C TVOC Saturday Series Hill End
Cumnor, Oxfordshire, GB
Feb 2, 2019 C MDOC Park Event
Stockport, Greater Manchester, GB
Feb 2, 2019 C SO SOG S1 - Coates Common, Fittleworth, Pulborough
Chichester District, West Sussex, GB
Feb 2, 2019 C Dublin By Night, Rockbrook Park School 2
County Dublin, IE
Feb 2, 2019 C AGM and Fowl & Fizz - No. 7 Reservoir
Big Hill, VIC, AU
Feb 2, 2019 C SOS Northside - North Sydney 3
Crows Nest, NSW, AU
Feb 2, 2019 C City of Lakes Loppet--Ski-O 1
Golden Valley, MN, US
Feb 2, 2019 C North Port High School 1
North Port, FL, US
Feb 2, 2019 C RMOC - Ski Orienteering at Devil's Thumb Ranch 2
Fraser, CO, US
Feb 2–3, 2019 B Go Wild! Kern Canyon 4
Lake Isabella, CA, US
Feb 2–3, 2019 C Empire State Winter Games ski-o - CANCELLED 2
Lake Placid, NY, US
Feb 2–3, 2019 C End of Summer orienteering weekend
Creswick, VIC, AU
Feb 3, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Mitchell's Wood + Castlemartyr Resort
County Cork, IE
Feb 3, 2019 B SAX Regional 2
Boughton Aluph, Kent, GB
Feb 3, 2019 B Bickerton Middle event (Canceled) 1
Tarporley, Cheshire West and Chester, GB
Feb 3, 2019 A Bush Heath event 1
Mildenhall, Suffolk, GB
Feb 3, 2019 B ESOC Sprint-O incorporating Scottish Sprint Championships 6
Broxburn, West Lothian, GB
Feb 3, 2019 B WIM Regional
Woodgreen, Hampshire, GB
Feb 3, 2019 B OD WMOA League Event 3 Hartshill Hayes 1
Hartshill, Warwickshire, GB
Feb 3, 2019 B Regional Event
Hambleton District, North Yorkshire, GB
Feb 3, 2019 B East Midlands League 2019
Bramcote, Nottinghamshire, GB
Feb 3, 2019 C LVO Club Score Champs
,
Feb 3, 2019 C OLOU GoGo Meet #5 - Long Run Park 3
Louisville, KY, US
Feb 3, 2019 C Central Coast Summer Series 10 - Woy Woy
Woy Woy, NSW, AU
Feb 3, 2019 C 2019 Sydney Sprint Series 2 2
Mosman, NSW, AU
Feb 3, 2019 C Gauteng Urban Series 2 1
The Campus, Sandton, Gauteng, ZA
Feb 3, 2019 B The Campus Urban 2 1
Sandton, Gauteng, ZA
Feb 4, 2019 C Wessex Night League Event
Christchurch, Dorset, GB
Feb 4, 2019 C Fight the Night 1
Lincoln, England, GB
Feb 5, 2019 C Night Nav - Bardon
Bardon, QLD, AU
Feb 5, 2019 C Night Nav - Newtown, Toowoomba
Newtown, QLD, AU
Feb 5–10, 2019 W European Ski Orienteering Championships
Sarikamiş, Kars, TR
Feb 6, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #11: Mt Majura West
Watson, ACT, AU
Feb 6, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map Running Sydney" - North Parramatta 2
North Parramatta, NSW, AU
Feb 6, 2019 C SROC night street league event 8
Clayton-le-Woods, Lancashire, GB
Feb 6, 2019 C Winter Blues 3
Harrogate, North Yorkshire, GB
Feb 6, 2019 C FVO Night event Falkirk Wheel 2
Falkirk, Scotland, GB
Feb 6, 2019 C LOC Night Series Terrain 5
Rusland, Cumbria, GB
Feb 6, 2019 C DNC - Glen Dye
Strachan, Aberdeenshire, GB
Feb 6, 2019 C Aire Winter Night Score League
Keighley, West Yorkshire, GB
Feb 6, 2019 C Townsville Urban Adventure Series 2019 - Round 1
Belgian Gardens, QLD, AU
Feb 6, 2019 C Newcastle Street Series #15 - PLATTSBURG
Wallsend, NSW, AU
Feb 6, 2019 C Coffs Juniors #1 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Feb 6, 2019 C Night Nav - Bush - Peggs Lookout
Nathan, QLD, AU
Feb 7, 2019 C NSL 5 Heasowen - HOC Night Street League 18/19
Cradley Heath, West Midlands, GB
Feb 7, 2019 C WaggaRoos Summer Series Event 7
Estella, NSW, AU
Feb 8, 2019 C Hobart College - Christoph Farewell Fiesta
Mount Nelson, TAS, AU
Feb 8, 2019 C Grafton Street Orienteering
Grafton, NSW, AU
Feb 8, 2019 C Orange Street Series #2
Orange, NSW, AU
Feb 8, 2019 C Bern by Night #4 1
Bäriswil, Bern, CH
Feb 9, 2019 C CascadeOC Winter League #7 3
Tacoma, WA, US
Feb 9, 2019 C Atwell (Metro Series 11) 5
Atwell, WA, AU
Feb 9, 2019 C EMPO Kinns Road Park ski-o - CANCELLED 2
Clifton Park, NY, US
Feb 9, 2019 C WNL Leigh Woods 2
Leigh Woods, North Somerset, GB
Feb 9, 2019 C SHOO Summer Sats #6 - Warragamba
Warragamba, NSW, AU
Feb 9, 2019 B Icenian 2019 (incorporating English Universities Orienteering Cup) 1
Cheshunt, Hertfordshire, GB
Feb 9, 2019 B SYO YHOA Night League 3
Sheffield, South Yorkshire, GB
Feb 9, 2019 C SN Saturday Series - Event 5 1
Woking, Surrey, GB
Feb 9, 2019 C Denny North - New Forest
Brockenhurst, Hampshire, GB
Feb 9, 2019 C CHIG Local/ SWELL event
Sawbridgeworth, Hertfordshire, GB
Feb 9, 2019 C ParkO- Cherry Hinton Hall Park
Cambridge, England, GB
Feb 9, 2019 C Gelt Woods Local Event
City of Carlisle, Cumbria, GB
Feb 9, 2019 C PFO Spring Series 1 of 4
Bacup, Lancashire, GB
Feb 9, 2019 C Dublin By Night, Curragh (Sunnyhill) 3
County Kildare, IE
Feb 9, 2019 B NI Score/Night Championships
Seskinore, Omagh, GB
Feb 9, 2019 C ICO Goat Races 4
Bloomington, IN, US
Feb 9, 2019 C Pittwater am - Christoph Farewell Fiesta
Seven Mile Beach, TAS, AU
Feb 9, 2019 C Taroona pm - Christoph Farewell Fiesta
Taroona, TAS, AU
Feb 9, 2019 C SOS Northside - Turramurra 1
South Turramurra, NSW, AU
Feb 9, 2019 C Lake Los Carneros Park Radio-O (ARDF)
Goleta, CA, US
Feb 9, 2019 C Dewey Mt ski-o - POSTPONED 3
Saranac Lake, NY, US
Feb 9, 2019 C Winter Wildcat 10 hr Rogaine 4
Natural Bridge Station, VA, US
Feb 9–10, 2019 B NTOA: Cooper Lake Armadill-O III 1
Sulphur Springs, TX, US
Feb 9–10, 2019 B MDOC North West Night League / Regional Event
Brereton Heath, Cheshire East, GB
Feb 9–10, 2019 C Truckee Ski-o TXC/RG 1
Truckee, CA, US
Feb 10, 2019 C GAOC Local Meet :: Bert Adams Scout Reservation 3
Covington, GA, US
Feb 10, 2019 C Cregg Castle Demesne
Corrandulla, County Galway, IE
Feb 10, 2019 C Kingdom League, Glanageenty 1
County Kerry, IE
Feb 10, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Fota Island Resort
County Cork, IE
Feb 10, 2019 C Dalyellup Beach (SWOT Summer Series 1)
Dalyellup, WA, AU
Feb 10, 2019 C 21. Swiss Billygoat Run 1
Liestal, Basel-Landschaft, CH
Feb 10, 2019 C Stars W.A.R. (Winter Adventure Race) 2
Orangeville, ON, CA
Feb 10, 2019 C MVOC TROL / WARS #10 - Woodland Trails 6
Eaton, OH, US
Feb 10, 2019 A MV SE League Event 2
Headley, Surrey, GB
Feb 10, 2019 B East Midlands League 2019 2
Baslow, Derbyshire, GB
Feb 10, 2019 B Knettishall Heath event 1
Knettishall, Suffolk, GB
Feb 10, 2019 B QO Galoppen 1
Dunster, Somerset, GB
Feb 10, 2019 B Cumbrian Galoppen - Hawse End
Allerdale District, Cumbria, GB
Feb 10, 2019 B Anagach Woods
,
Feb 10, 2019 B WMOA League Event 3 Callow Hill North 1
Cross Bank, Worcestershire, GB
Feb 10, 2019 C OLOU GoGo Meet #6 - Cherokee Park - Hogan's Fountain 1
Louisville, KY, US
Feb 10, 2019 C 2019 Sydney Sprint Series 3 6
Saint Ives, NSW, AU
Feb 10, 2019 C Picnic Point
Rangeville, QLD, AU
Feb 10, 2019 C Paul Smith's College VIC ski-o - POSTPONED 4
Paul Smiths, NY, US
Feb 11, 2019 C Fight the Night 1
Lincoln, England, GB
Feb 12, 2019 C London Street-O Series 2018-19 #6: TBC
London, England, GB
Feb 12, 2019 C Cork Schools Championships (Primary, Fota House + Gardens
Cobh, County Cork, IE
Feb 12, 2019 C Night Nav - Taringa - BCC Active & Healthy
Toowong, QLD, AU
Feb 12, 2019 C MDOC Night Street League 7
High Lane, Greater Manchester, GB
Feb 12, 2019 C Night Nav - Queens Park, Toowoomba
East Toowoomba, QLD, AU
Feb 13, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #12: Mt Ainslie North
Hackett, ACT, AU
Feb 13, 2019 C Mid-Week Winter Series No4 - note new date!
Harwich, Essex, GB
Feb 13, 2019 C STAG Dark Park 7
Glasgow, Scotland, GB
Feb 13, 2019 C LOC Night Series Terrain 6
Newby Bridge, Cumbria, GB
Feb 13, 2019 C Night Owl 5
Hazlerigg, Tyne and Wear, GB
Feb 13, 2019 C Deeside Night Cup - Wood of Easter Clune
Finzean, Aberdeenshire, GB
Feb 13, 2019 C Aire Winter Night Score League
Baildon, West Yorkshire, GB
Feb 13, 2019 C Lambert Park - Hobart Autumn Schools/Twilight Series #1
Sandy Bay, TAS, AU
Feb 13, 2019 C Townsville Urban Adventure Series 2019 - Round 2
Townsville City, QLD, AU
Feb 13, 2019 C Heritage Forest - Launceston Autumn Twilight Series #1
Mowbray, TAS, AU
Feb 13, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Lindfield 3
Lindfield, NSW, AU
Feb 13, 2019 C Newcastle Street Series #16 - NEWCASTLE
The Hill, NSW, AU
Feb 13, 2019 C Coffs Juniors #2 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Feb 13, 2019 C CVOS 6th annual orienteering day
Chesterfield, VA, US
Feb 14, 2019 C WEE 5 Burlish Top - HOC Winter Evening League 18/19 1
Stourport-on-Severn, Worcestershire, GB
Feb 14, 2019 C WaggaRoos Summer Series Event 8
Wagga Wagga, NSW, AU
Feb 15–17, 2019 C LAOC 2019 NJROTC National Orienteering Championships 1
Santa Clarita, CA, US
Feb 15–17, 2019 B Vancouver Sprint Camp 2019 30
North Vancouver, BC, CA
Feb 16, 2019 C Stratton (Metro Series 12) 5
Stratton, WA, AU
Feb 16, 2019 C WNL Standish woods 1
Whiteshill, Gloucestershire, GB
Feb 16, 2019 C OK: Rockcrusher 2
Lawrence, KS, US
Feb 16, 2019 C SHOO Summer Sats #7 - Harrington Grove
Harrington Park, NSW, AU
Feb 16, 2019 C Dublin By Night, St Anne's Park 2
Dublin, IE
Feb 16, 2019 C OCIN TROL / WARS #11 - Twelve Mile 4
California, KY, US
Feb 16, 2019 C MTBO 3 - Summer 75 Series - Eltham North/Diamond Creek
Diamond Creek, VIC, AU
Feb 16, 2019 B YHOA Night League & Northern Night Championships 2
Ilkley, West Yorkshire, GB
Feb 16, 2019 C (Cancelled) 1st STAG Night Sprint inc DP8
Coatbridge, North Lanarkshire, GB
Feb 16, 2019 C Sarum 4 course Saturday & Wessex Night O
Sixpenny Handley, Dorset, GB
Feb 16, 2019 C Night League 5
Idless, Cornwall, GB
Feb 16, 2019 C BKO Winter Saturday Series (Yateley Country Park)
Blackwater, Hampshire, GB
Feb 16, 2019 C Apedale
Newcastle-under-Lyme District, Staffordshire, GB
Feb 16, 2019 C DFOK KOL 6
Bean, Kent, GB
Feb 16, 2019 C Spring Cup 1
,
Feb 16, 2019 C RR Winter Loal Event 2
Selkirk, Scottish Borders, GB
Feb 16, 2019 C SO SOG S2 - Borde Hill, Haywards Heath
Borde Hill Garden, West Sussex, GB
Feb 16, 2019 C Saturday & Schools League- Gordonstoun
Duffus, Moray, GB
Feb 16, 2019 C SOS Northside - Normanhurst 3
Normanhurst, NSW, AU
Feb 16, 2019 C BAOC: San Francisco Presidio 7
San Francisco, CA, US
Feb 16, 2019 C AOC Dana Peak 1
Harker Heights, TX, US
Feb 16, 2019 C Qld Cyclones Sprint - The Gap SHS 1
The Gap, QLD, AU
Feb 16–17, 2019 C Binationales Ski-OL Weekend Bürserberg
Bürserberg, Vorarlberg, AT
Feb 16–17, 2019 C BendiGo ToDay 2
Flora Hill, VIC, AU
Feb 16–24, 2019 A Southwest Spring Week 30
Tucson, AZ, US
Feb 16 – Mar 3, 2019 W ANTALYA TRAINING COMPETITIONS/CAMP
Antalya, TR
Feb 17, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Rochestown Woods
Cork, IE
Feb 17, 2019 C QOC Wheaton 8
Silver Spring, MD, US
Feb 17, 2019 C ROC - Cumming Nature Center Ski-O 5
Naples, NY, US
Feb 17, 2019 C Marlston (SWOT Summer Series 2)
Bunbury, WA, AU
Feb 17, 2019 C BMBO Event 3 -The Narth 3
The Narth, Monmouthshire, GB
Feb 17, 2019 C Southeast Urban Series, Clonmel 1
Clonmel, County Tipperary, IE
Feb 17, 2019 B 11. Churer Stadt-OL 2
Untervaz, Graubünden, CH
Feb 17, 2019 A TVOC Chiltern Challenge National Event 3
Penn, Buckinghamshire, GB
Feb 17, 2019 B STAG SoSOL
Coatbridge, North Lanarkshire, GB
Feb 17, 2019 B 2019 Welsh League Event 1
Ystradfellte, Powys, GB
Feb 17, 2019 B East Midlands League 2019 1
Woodhouse Eaves, Leicestershire, GB
Feb 17, 2019 B Devon League Event 4 2
Haytor, Devon, GB
Feb 17, 2019 B SOS Danbury Common
Danbury, Essex, GB
Feb 17, 2019 C Morpeth Common Local
Morpeth, Northumberland, GB
Feb 17, 2019 C OLOU GoGo Meet #7 - Lapping Park 2
Clarksville, IN, US
Feb 17, 2019 C Course setting workshop - Toowoomba City Council library
Toowoomba City, QLD, AU
Feb 17, 2019 C Gauteng Urban Series 3 1
St. Davids, Sandton, Gauteng, ZA
Feb 17, 2019 C MNOC Nerstrand Big Woods State Park 1
Nerstrand, MN, US
Feb 17, 2019 C BOSS Season 2018/2019 Event 5 Morisset - Pourmalong Creek 2
Morisset, NSW, AU
Feb 17, 2019 C 2019 Sydney Sprint Series 4 4
Lilyfield, NSW, AU
Feb 17, 2019 C Winter - Setmurthy
Allerdale District, Cumbria, GB
Feb 17, 2019 C ONB Rockwood Skate-O
Saint John, NB, CA
Feb 17, 2019 C Viking Ski-O
Morin-Heights, QC, CA
Feb 18, 2019 C LAOC Vasquez Rocks 2
Santa Clarita, CA, US
Feb 18, 2019 C WIM/WSX Monthly Evening event Canford/Merley
Canford Magna, Poole, GB
Feb 18, 2019 C Fight the Night 1
Lincoln, England, GB
Feb 18, 2019 C Winter Orienteering-SJAM 1
Ottawa, ON, CA
Feb 19, 2019 C MV Street O
Great Bookham, Surrey, GB
Feb 19, 2019 C DEE Night Street League - note change of date 1
Bebington, Merseyside, GB
Feb 20, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #13: Aranda Bushlands
Cook, ACT, AU
Feb 20, 2019 C SROC night street league event 9
Chorley, Lancashire, GB
Feb 20, 2019 C LEI Winter League 8
Quorn, Leicestershire, GB
Feb 20, 2019 C Winter Blues 4
Harrogate, North Yorkshire, GB
Feb 20, 2019 C Street Event 5
Cardiff, Wales, GB
Feb 20, 2019 C FVO Night event Tulliallan 4
Kincardine, Fife, GB
Feb 20, 2019 C Deeside Night Cup - Tilquhillie
Banchory, Aberdeenshire, GB
Feb 20, 2019 C LOC Night Series Terrain 7
South Lakeland District, Cumbria, GB
Feb 20, 2019 C Aire Winter Night Score League
Leeds, West Yorkshire, GB
Feb 20, 2019 C Quantock Urban After Dark 1 Maprun
Taunton, Somerset, GB
Feb 20, 2019 C Spring Pub League 1 - Caistor 1
Caistor, Lincolnshire, GB
Feb 20, 2019 C Taroona - Hobart Autumn Schools/Twilight Series #2
Taroona, TAS, AU
Feb 20, 2019 C Townsville Urban Adventure Series 2019 - Round 3
South Townsville, QLD, AU
Feb 20, 2019 C Trevallyn - Launceston Autumn Twilight Series #2
Trevallyn, TAS, AU
Feb 20 – Jun 19, 2019 A Portugal O Meeting 2020 1
Sines, Setúbal, PT
Feb 21, 2019 C Wessex Night League - West Wood and Netley
Netley, Hampshire, GB
Feb 21, 2019 C DFOK Kent Night Cup
London, England, GB
Feb 21, 2019 C NSL 6 Warndon - HOC Night Street League 18/19
Worcester, England, GB
Feb 21, 2019 C Winter Maprun 1
Churchdown, Gloucestershire, GB
Feb 21, 2019 C Night Series - Swarth Fell/Latterbarrow
Copeland District, Cumbria, GB
Feb 22–23, 2019 W XXXI MURCIA COSTA CALIDA WRE 5
Bullas, Región de Murcia, ES
Feb 22–23, 2019 A Israel Open
HaSolelim, North District, IL
Feb 23, 2019 C CascadeOC Winter League Championships 6
Carnation, WA, US
Feb 23, 2019 C 1. Alpin Ski-OL
Grindelwald, Bern, CH
Feb 23, 2019 C Mount Claremont (Metro Series 13) 5
Mount Claremont, WA, AU
Feb 23, 2019 C Mt van Hoevenberg ski-o - try-it event 4
Lake Placid, NY, US
Feb 23, 2019 C OD Saturday Morning Event - Everdon Stubbs
Farthingstone, Northamptonshire, GB
Feb 23, 2019 C NGOC League 2 1
Parkend, Gloucestershire, GB
Feb 23, 2019 C North East Night Champs
New Marske, Redcar and Cleveland, GB
Feb 23, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
Feb 23, 2019 B GRAMP British Nights Weekend Sprint Race incorporating bto SOUL3 1
Cove Bay, Aberdeen City, GB
Feb 23, 2019 C local 45 minute score
Aberystwyth, Sir Ceredigion, GB
Feb 23, 2019 C Solway Winter Saturday Morning Series
,
Feb 23, 2019 C 1. Alpin Ski OL
Grindelwald, Bern, CH
Feb 23, 2019 C SOS Northside - Pennant Hills
Pennant Hills, NSW, AU
Feb 23, 2019 C SOS Macarthur - Bringelly
Bringelly, NSW, AU
Feb 23, 2019 C OCIN TROL / WARS #12 Green Twp Bicentennial Park / Mt Airy 2
Cincinnati, OH, US
Feb 23, 2019 C UKR Gators O Cup #5 - HPP Fundraiser
Caledon, ON, CA
Feb 23, 2019 B Suncoast Score Orienteering Championships 1
Venice, FL, US
Feb 23, 2019 C RMOC - Ski Orienteering / Barneløpet at Snow Mountain Ranch 1
Granby, CO, US
Feb 23–24, 2019 C GAOC 2-Day Local Meet :: Red Top Mountain State Park 3
Cartersville, GA, US
Feb 23–24, 2019 C NYSSRA ski-o championships 7
Lake Placid, NY, US
Feb 23–24, 2019 A British Night Champs weekend 21
Dinnet, Aberdeenshire, GB
Feb 23–24, 2019 C HOC - Stubblefield Event 1
Montgomery, TX, US
Feb 24, 2019 C Portumna Forest Park
County Galway, IE
Feb 24, 2019 C Southeast Urban Series, Clonmel 1
Clonmel, County Tipperary, IE
Feb 24, 2019 C Cork Brass Monkey Winter League, Killavullen Wood
County Cork, IE
Feb 24, 2019 C CascadeOC 2019 Winter League Relay 5
Seattle, WA, US
Feb 24, 2019 C OK: Overlook Park 2
Lawrence, KS, US
Feb 24, 2019 C Leinster League, Ballyward 1
County Wicklow, IE
Feb 24, 2019 A HH Ace of Herts SE League Event 6
Dacorum District, Hertfordshire, GB
Feb 24, 2019 B Forest League 5 & Galoppen 1
Minions, Cornwall, GB
Feb 24, 2019 B Regional event and YBT round 1
New Marske, Redcar and Cleveland, GB
Feb 24, 2019 B Holt Country Park & Holt Lowes CC Event
Holt, Norfolk, GB
Feb 24, 2019 C SWOC League Event 2 and Coaching
Rudry, Caerphilly, GB
Feb 24, 2019 C OLOU Final GoGo Meet - Horine Reservation 2
Louisville, KY, US
Feb 24, 2019 B 54. Basler Einzel-OL 2
Bettingen, Basel-Stadt, CH
Feb 24, 2019 B VicAutumn 1 - Bunjil, Bungal State Forest 1
Bungal, VIC, AU
Feb 24, 2019 C Seven Mile Beach - Hobart Local Series #1
Seven Mile Beach, TAS, AU
Feb 24, 2019 C VICO Juan de Fuca Score-O / Point-to-point O
Victoria, BC, CA
Feb 24, 2019 C Galway Green (SWOT Summer Series 3)
Australind, WA, AU
Feb 24, 2019 C Toowoomba City
Toowoomba City, QLD, AU
Feb 24, 2019 A CompassPoint Scottish Orienteering League 1 (UKOL) 12
Aboyne, Aberdeenshire, GB
Feb 24, 2019 C Regiomila 1
Bettwiesen, Thurgau, CH
Feb 24, 2019 C BAOC UC Berkeley
Berkeley, CA, US
Feb 25, 2019 C Fight the Night 1
Lincoln, England, GB
Feb 26, 2019 C SLOW Night-O Series 2018-19 #4: Wimbledon Common 5
London, England, GB
Feb 26 – Mar 1, 2019 A US National Team Training Georgia Camp 5
Rutledge, GA, US
Feb 27, 2019 C Leinster Schools League (Primary), Ardgillan Castle Demesne
Savoy Cottages, County Dublin, IE
Feb 27, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #14: Black Mountain Peninsula
Acton, ACT, AU
Feb 27, 2019 C STAG Dark Park 9
Glasgow, Scotland, GB
Feb 27, 2019 C Aire Winter Night Score League
Shipley, West Yorkshire, GB
Feb 27, 2019 C Spring Pub League 2 - Beverley North 1
Hull, England, GB
Feb 27, 2019 C Townsville Urban Adventure Series 2019 - Round 4
North Ward, QLD, AU
Feb 27, 2019 C Rosny - Hobart Autumn Schools/Twilight Series #3
Rosny Park, TAS, AU
Feb 27, 2019 C Prospect - Launceston Autumn Twilight Series #3
Prospect, TAS, AU
Feb 27, 2019 C SBOC Night League 6
Penrice, Swansea, GB
Feb 27, 2019 C Local League Race
Impington, Cambridgeshire, GB
Feb 27, 2019 C OD After Dark Event - Oversley Wood
Oversley Green, Warwickshire, GB
Feb 28, 2019 C Southeast Schools Championships (Primary, Woodstock Gardens + Arbotetum
County Kilkenny, IE
Feb 28, 2019 C Orienteering ACT Annual General Meeting
Forrest, ACT, AU
Feb 28, 2019 C MDOC Night Street League 8
Hyde, Greater Manchester, GB
Feb 28, 2019 C Central Line Street O series
London, England, GB
Feb 28, 2019 C WEE 6 Highgate Common - HOC Winter Evening League 18/19 1
South Staffordshire District, Staffordshire, GB
Feb 28, 2019 C Quantock Urban After Dark 2 Maprun
Taunton, Somerset, GB
Feb 28, 2019 C Night Series - Maryport Golf Course 2
Allerdale District, Cumbria, GB
Feb 28, 2019 C WaggaRoos Summer Series Event 10
Lake Albert, NSW, AU
March 2019dist (mi)
Mar 1, 2019 C Argus Nachtstaffel
Seon, Aargau, CH
Mar 1, 2019 C OCIN - Lakota Pi Day - Lakota EAST HS 3
Liberty Township, OH, US
Mar 1–5, 2019 A Portugal O Meeting 15
Figueira da Foz, Coimbra, PT
Mar 2, 2019 C DVOA Nolde Forest 1
Reading, PA, US
Mar 2, 2019 B Hindelbanker Nacht OL
Koppigen, Bern, CH
Mar 2, 2019 C 41. Delegiertenversammlung
Wil, Sankt Gallen, CH
Mar 2, 2019 C WNL Cher Hill 2
Cherhill, Wiltshire, GB
Mar 2, 2019 C MTBO 4 - Summer 75 Series - South Morang
South Morang, VIC, AU
Mar 2, 2019 C SOS Northside - Killarney Heights 3
Killarney Heights, NSW, AU
Mar 2, 2019 C SOS Macarthur - Elderslie
Elderslie, NSW, AU
Mar 2, 2019 C Gauteng Urban Series 4 1
Eagle Canyon, Roodepoort, Gauteng, ZA
Mar 2, 2019 C Fort de Soto Park 2
Saint Petersburg, FL, US
Mar 2, 2019 B Sunset and Beyond Relay
Southampton, England, GB
Mar 2, 2019 C Winter Saturday Series & Cheshire & Merseyside Schools League Event 6 - Lit
Oulton, Cheshire West and Chester, GB
Mar 2, 2019 C HH Saturday League & Youth League
Welwyn Garden City, Hertfordshire, GB
Mar 2, 2019 B NI Colour Series 1
Castlerock, Coleraine, GB
Mar 2, 2019 C PFO Spring Series 2 of 4
Burnley District, Lancashire, GB
Mar 2, 2019 C DFOK NW Kent 1
London Borough of Bexley, Greater London, GB
Mar 2, 2019 C Winter LOP 6
Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear, GB
Mar 2, 2019 C KFO Local Event
Dunfermline, Fife, GB
Mar 2, 2019 C Saturday Series 6 1
Sheffield, South Yorkshire, GB
Mar 2, 2019 C North West Night League Nettleford Wood and Old Pale
Kelsall, Cheshire West and Chester, GB
Mar 2, 2019 C OCIN TROL / WARS #13 - Sharon Woods 4
Sharonville, OH, US
Mar 2, 2019 C IKO Summergong 3 - Shellharbour
Shellharbour, NSW, AU
Mar 2, 2019 C O'Shea Saturday afternoon event - Kincumber Mountain - individual entry 1
Green Point, NSW, AU
Mar 2, 2019 C O'Shea Night event - Mount Penang - individual entry 2
Kariong, NSW, AU
Mar 2, 2019 C Seef Eagle Canyon Urban #4 2019
Roodepoort, Gauteng, ZA
Mar 2–3, 2019 C GAOC Local Meet :: Mistletoe State Park 7
Appling, GA, US
Mar 2–3, 2019 B Devon and Cornwall Night Event / League Event 5
Crapstone, Devon, GB
Mar 2–3, 2019 C O'Shea 2 Days 2019 - Enter (Pairs) for Complete Event here 2
Kincumber, NSW, AU
Mar 3, 2019 B 51. Welsiker-OL 2
Winterthur, Zürich, CH
Mar 3, 2019 B Suhrentaler OL
Rupperswil, Aargau, CH
Mar 3, 2019 C Kingdom League, Upper Torc - Muckross 2
County Kerry, IE
Mar 3, 2019 C Cork Spring League, Warrenscourt + Kilmurry Woods
County Cork, IE
Mar 3, 2019 C QOC Cabin John 5
Potomac, MD, US
Mar 3, 2019 B Welsh Champs 4
Presteigne, Powys, GB
Mar 3, 2019 C ACT MTBO Series #1: Sparrow Hill 2
Kowen, ACT, AU
Mar 3, 2019 C JCU Sprint, CATI and Navigation Training - Townsville
Douglas, QLD, AU
Mar 3, 2019 B Holland's Hill, Karanja near Westerway - Mountain Bike Only Orienteering Ev
Westerway, TAS, AU
Mar 3, 2019 B Aire 50th Anniversary Event 1
Ilkley, West Yorkshire, GB
Mar 3, 2019 C NWO Four Colour Event
Cherhill, Wiltshire, GB
Mar 3, 2019 B Tim Watkins Trophy 2
Elterwater, Cumbria, GB
Mar 3, 2019 B SO Tilgate level C event, incl Yvette Baker Trophy SE Regional Heat
Crawley, West Sussex, GB
Mar 3, 2019 C STAG Score 3+
Wishaw, North Lanarkshire, GB
Mar 3, 2019 C Keyne-O, Loughton Valley Park
Stacey Bushes, Milton Keynes, GB
Mar 3, 2019 B WMOA League Event 5 Badgerslade
South Staffordshire District, Staffordshire, GB
Mar 3, 2019 C Varsity Relays and WightO Local Event
Alum Bay, Isle of Wight, GB
Mar 3, 2019 B MOR Darnaway - Regional Event 3
Conicavel, Moray, GB
Mar 3, 2019 C SLOW MBO Score Tilford - Surrey 2
Tilford, Surrey, GB
Mar 3, 2019 C Regional Scout Event, Woodstock Gardens + Arbotetum
County Kilkenny, IE
Mar 3, 2019 C O'Shea Sunday morning Score event - Kincumber 1
Kincumber, NSW, AU
Mar 3, 2019 C SA Sprint Championships - Aberfoyle Park HS and surrounds 1
Aberfoyle Park, SA, AU
Mar 3, 2019 C 1. Munich O-Cup 2019 1
München, Bayern, DE
Mar 3, 2019 C 2019 NAV-X Challenge #1 - Wildcat Canyon - 2 or 4 Hour Map Trek 6
Kensington, CA, US
Mar 3, 2019 B QLD OY1 - USQ Ipswich Campus 1
Ipswich, QLD, AU
Mar 3, 2019 C RMOC - Ski-O & Snowshoe-O at Eldora 1
Nederland, CO, US
Mar 4, 2019 C Wessex Night League and Presentation
Bournemouth, England, GB
Mar 4, 2019 C ACT Street Series: Monash
Wanniassa, ACT, AU
Mar 5, 2019 C Night Nav - Indooroopilly - BCC Active & Healthy
Taringa, QLD, AU
Mar 6, 2019 C ACT Runners Shop Twilight Series #15: Radford College 1
Bruce, ACT, AU
Mar 6, 2019 C Windsor Park Precinct - Launceston Autumn Twilight Series #4
Riverside, TAS, AU
Mar 6, 2019 C Goulburn St PS - Hobart Autumn Schools/Twilight #4
West Hobart, TAS, AU
Mar 6, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map-running Sydney" - Belrose 1
Belrose, NSW, AU
Mar 6, 2019 C SROC night street league event 10
Cottam, Nottinghamshire, GB
Mar 6, 2019 C Winter Blues 5
Harrogate, North Yorkshire, GB
Mar 6, 2019 C FVO Night event Barr Wood 2
,
Mar 6, 2019 C Mid-Week Winter Series No5
Sudbury, Suffolk, GB
Mar 6, 2019 C Spring Pub League 3 - Barton 1
Barton-upon-Humber, North Lincolnshire, GB
Mar 6, 2019 C OD After Dark Event - Burton Dassett
Stratford-on-Avon District, Warwickshire, GB
Mar 6, 2019 C Newcastle Urban Series Qualifier #1
Islington, NSW, AU
Mar 6, 2019 C Coffs Juniors #5 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Mar 7, 2019 C SC-ORE #1: Curtin Primary
Curtin, ACT, AU
Mar 7, 2019 C Stockyard Creek, Burbank, Bush
Burbank, QLD, AU
Mar 7, 2019 C Winter Maprun
Churchdown, Gloucestershire, GB
Mar 7, 2019 C NSL 7 Birmingham centre and Jewellery Qtr - HOC Night Street League 18/19
Birmingham, West Midlands, GB
Mar 7, 2019 C SO SONIC/KNC - East Court, East Grinstead
East Grinstead, West Sussex, GB
Mar 8, 2019 C Quantock Urban After Dark 3 Maprun
Taunton, Somerset, GB
Mar 8, 2019 C Grafton Street Orienteering
Grafton, NSW, AU
Mar 8–11, 2019 A OA Squad Camp March 2019
Saint Helens, TAS, AU
Mar 9, 2019 B 41. Säuliämtler-OL 2
Hedingen, Zürich, CH
Mar 9, 2019 C WNL Pen hill 2
Mendip District, Somerset, GB
Mar 9, 2019 B Sprint, Kilbogget Park 2
Loughlinstown, County Dublin, IE
Mar 9, 2019 C OLOU Scout-O 1
Shepherdsville, KY, US
Mar 9, 2019 C Knockakeo Wood + Leahys Open Farm
County Cork, IE
Mar 9, 2019 C SOS Northside - Cromer 1
Cromer, NSW, AU
Mar 9, 2019 C SOS Macarthur - Narellan Vale
Narellan Vale, NSW, AU
Mar 9, 2019 A Sheffield Urban Race 4
Sheffield, South Yorkshire, GB
Mar 9, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #1 – Lynndale Park (Night) 3
Lynnwood, WA, US
Mar 9, 2019 C SN Saturday Series - Event 6
Borough of Guildford, Surrey, GB
Mar 9, 2019 C Night League 6
Lanivet, England, GB
Mar 9, 2019 C Bathpool
Kidsgrove, Staffordshire, GB
Mar 9, 2019 C TVOC Saturday Series Bradenham 1
Bradenham, Buckinghamshire, GB
Mar 9, 2019 C Spring Cup 2
,
Mar 9, 2019 C RR Winter Loal Event 3
,
Mar 9, 2019 C PFO Spring Series 3 of 4
Burnley, Lancashire, GB
Mar 9, 2019 C OCIN TROL / WARS #14 - Miami Whitewater 5
Harrison, OH, US
Mar 9, 2019 C Latrobe University Sprint
Bundoora, VIC, AU
Mar 9, 2019 C BOK Local Event
Mendip District, Somerset, GB
Mar 9, 2019 C CVOC - Albright Scout Reservation
Chesterfield, VA, US
Mar 9–10, 2019 C BAOC: Pacheco, Wildflower Weekend 10
Hollister, CA, US
Mar 9–10, 2019 W Norte Alentejano O' Meeting 2019 1
Portalegre, PT
Mar 9–10, 2019 C Truckee Ski-o TDXC/ASC 1
Truckee, CA, US
Mar 9–10, 2019 C Women's Nav Skills Weekend
Kurri Kurri, NSW, AU
Mar 9–10, 2019 B Tinto Twin Night/Day Event 2
Carmichael, South Lanarkshire, GB
Mar 9–10, 2019 A Northern Champs Weekend Urban Event / Championships (UKOL) 1
Sheffield, South Yorkshire, GB
Mar 9–10, 2019 W Interland 2019 5
Saint-Michel, Hauts-de-France, FR
Mar 9–13, 2019 A Lipica open 2019 6
Lipica, Sežana, SI
Mar 10, 2019 B 42. Biberister OL
Biberist, Solothurn, CH
Mar 10, 2019 C GAOC Local Meet :: Joe Kurz WMA 2
Gay, GA, US
Mar 10, 2019 C LAOC Firestone - CANCELLED 1
Brea, CA, US
Mar 10, 2019 C Kilcornan Wood
Clarinbridge, County Galway, IE
Mar 10, 2019 C Munster League, Melleray 1
Cappoquin, County Waterford, IE
Mar 10, 2019 C Cork Spring League, Deerpark Wood
County Cork, IE
Mar 10, 2019 C DVOA Norristown Farm Park 8
East Norriton, PA, US
Mar 10, 2019 C QOC Mason Neck 6
Lorton, VA, US
Mar 10, 2019 A Wharncliffe UKOL Long (Northern Champs) 32
Oughtibridge, South Yorkshire, GB
Mar 10, 2019 C Eaton (SWOT Summer Series 4)
Eaton, WA, AU
Mar 10, 2019 C Bush trail Orienteering at Coombabah Lakelands, N Gold Coast 2
Coombabah, QLD, AU
Mar 10, 2019 B Vic Autumn Series #2 - Petticoat Gully, Creswick 1
Chapel Flat, VIC, AU
Mar 10, 2019 C Gauteng Relay Champs 3
De Vos Farm, Midrand, Gauteng, ZA
Mar 10, 2019 C BCC - Mercer Park 1
Wavell Heights, QLD, AU
Mar 10, 2019 C Drillham, west of Miles - coaching
Drillham South, QLD, AU
Mar 10, 2019 A Sarum Saunter 2
Chicklade, Wiltshire, GB
Mar 10, 2019 B WAOC urban event 1
Royston, Hertfordshire, GB
Mar 10, 2019 B Level C and SWELL event
Woodford, Greater London, GB
Mar 10, 2019 C Abriachan
Abriachan, Highland, GB
Mar 10, 2019 C Goldseekers Bush #1
Vittoria, NSW, AU
Mar 10, 2019 C Albany - Albany SHS
Mount Clarence, WA, AU
Mar 10, 2019 C Sunday Training #5 - Jesmond Park
Lambton, NSW, AU
Mar 10, 2019 B 67. Amriswiler OL 1
Alterswilen, Thurgau, CH
Mar 10, 2019 C Leinster League, Bull Island 1
Dublin, IE
Mar 12, 2019 C London Street-O Series 2018-19 #7: Brentford 1
Brentford, Greater London, GB
Mar 12, 2019 C MDOC Night Street League 9
Urmston, Greater Manchester, GB
Mar 12, 2019 C Night Nav - Rainworth
Bardon, QLD, AU
Mar 13, 2019 C 28th Sydney Summer Series "Map Running Sydney" - East Killara 2
East Killara, NSW, AU
Mar 13, 2019 C Youngtown - Launceston Autumn Twilight Series #5
Youngtown, TAS, AU
Mar 13, 2019 C Mt Nelson - Hobart Autumn Schools/Twilight Series #5
Mount Nelson, TAS, AU
Mar 13, 2019 C SROC night street league event 11
Warton, Lancashire, GB
Mar 13, 2019 C Night Owl 6
Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear, GB
Mar 13, 2019 C Spring Pub League 4 - Cottingham 1
Cottingham, East Riding of Yorkshire, GB
Mar 13, 2019 C Newcastle Urban Series Qualifier #2
Stockton, NSW, AU
Mar 13, 2019 C Coffs Juniors #6 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Mar 14, 2019 C SC-ORE #2: Gowrie Primary
Gowrie, ACT, AU
Mar 14, 2019 C SAX Kent Night Cup (Street)
Rochester, Medway, GB
Mar 14, 2019 C Brisbane Mid-Week - Little Cabbage Tree Creek 1
Aspley, QLD, AU
Mar 14–24, 2019 O MOC Tour 1
Il-Belt Valletta, MT
Mar 15, 2019 A Irish Schools Championships (Secondary), Castle Demesne
County Limerick, IE
Mar 15–17, 2019 A Nordjysk 2-Dages
Brovst, North Denmark Region, DK
Mar 15–17, 2019 A MOC Championships 2
Valletta, MT
Mar 15 – Apr 7, 2019 C WCOC/HVO Winter Series 2019 23
Carmel Hamlet, NY, US
Mar 16, 2019 B Nain Rouge Gaine 2019 (6hr) 12
Brighton, MI, US
Mar 16, 2019 B Wiggertaler OL
Mühlethal, Aargau, CH
Mar 16, 2019 C OQ Coaching Camp - Leslie Dam,Warwick
Leslie Dam, QLD, AU
Mar 16, 2019 A MTBO MD regional championship 1
Saint-Vit, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Mar 16, 2019 C OLOU Ohio Valley Scholastic Championships 5
Brandenburg, KY, US
Mar 16, 2019 C SOS Macarthur - Camden South
Camden, NSW, AU
Mar 16, 2019 C Gauteng Urban Series 5 2
Leeukop Golf Club, Sandton, Gauteng, ZA
Mar 16, 2019 A ACT Sprint Distance Championships: ACT League #1, West Deakin 3
Deakin, ACT, AU
Mar 16, 2019 C ParkO- Wandlebury Country Park
Stapleford, Cambridgeshire, GB
Mar 16, 2019 C ESOC Local Events in Edinburgh and the Lothians
Edinburgh, Scotland, GB
Mar 16, 2019 C Scarborough Scamper 2 1
Scalby, North Yorkshire, GB
Mar 16, 2019 C Junior League 4
Knaresborough, North Yorkshire, GB
Mar 16, 2019 C BKO Winter Saturday Series (Swinley west)
Winkfield Row, Bracknell Forest, GB
Mar 16, 2019 C MDOC Park Event
Wythenshawe, Greater Manchester, GB
Mar 16, 2019 C The Cockshutt Local Event
Wrockwardine Wood, Shropshire, GB
Mar 16, 2019 C MTBO Training Day1
Holmesville, NSW, AU
Mar 16, 2019 C Park O Run
Lancaster, Lancashire, GB
Mar 16, 2019 C WARA 6hr Rogaine 1
Kalamunda, WA, AU
Mar 16, 2019 B Leeuwkop CC Urban #5 2019
Sandton, Gauteng, ZA
Mar 16–17, 2019 C QOC PWF Spring Weekend 15
Dumfries, VA, US
Mar 17, 2019 C GAOC Local Meet :: Moore's Bridge Park 2
Whitesburg, GA, US
Mar 17, 2019 C Cork Spring League, Rostellan Wood
County Cork, IE
Mar 17, 2019 C BAOC: Joe Grant NRE 9
Mount Hamilton, CA, US
Mar 17, 2019 C QO Commpass sport cup heat 4
Triscombe, Somerset, GB
Mar 17, 2019 B 26. Dietiker-OL 1
Dietikon, Zürich, CH
Mar 17, 2019 C Wollaston (SWOT Summer Series 5)
East Bunbury, WA, AU
Mar 17, 2019 B Vic MTBO Series #1 - Torquay / #2 - Anglesea
Torquay, VIC, AU
Mar 17, 2019 C Vic MTBO Series #2 - Anglesea
Anglesea, VIC, AU
Mar 17, 2019 C VICO TBA - B or C Meet
Oak Bay South, BC, CA
Mar 17, 2019 A CompassSport Cup Heat 3
Askham, Cumbria, GB
Mar 17, 2019 A CompassSport Cup Heat 1
Bentley, Warwickshire, GB
Mar 17, 2019 A CompassSport Cup Heat 7
Edwinstowe, Nottinghamshire, GB
Mar 17, 2019 A CompassSport Cup Heat 2
Wealden District, East Sussex, GB
Mar 17, 2019 A CompassSport Cup Heat - Dunrod Hill, Greenock 12
Greenock, Inverclyde, GB
Mar 17, 2019 A (Cancelled) CompassSport Cup Heat
East Chevington, England, GB
Mar 17, 2019 C MVOC - Miami Valley Junior Chamsp and Shamrock Hunt 3
Centerville, OH, US
Mar 17, 2019 C OY2 - Leyburn State Forest
Leyburn, QLD, AU
Mar 17, 2019 C Centenary Lakes MTBO Come and Try
Caboolture, QLD, AU
Mar 17, 2019 C Sunday Training #6 - Braye Park
Waratah West, NSW, AU
Mar 17, 2019 C BOSS Season 2018/2019 Event 6 & Presentation Hebburn Dam 1
Kurri Kurri, NSW, AU
Mar 17, 2019 C DVOA Hibernia 9
Coatesville, PA, US
Mar 17, 2019 C Orange O Games
Orange, NSW, AU
Mar 17, 2019 C Bush Training Weekend - Mt Beckworth
Mount Beckworth, VIC, AU
Mar 18, 2019 C Cork Spring League, Currabinny Wood
Carrigaline, County Cork, IE
Mar 18, 2019 C Bushy Park
Dublin, IE
Mar 18, 2019 C ACT Street Series: Giralang
Giralang, ACT, AU
Mar 18–24, 2019 W Junior World Ski Orienteering Championships
Svensbyn, Norrbotten, SE
Mar 18–24, 2019 W World Masters Ski Orienteering Championships 5
Svensbyn, Norrbotten, SE
Mar 18–24, 2019 W European Youth Ski Orienteering Championships 2019
Svensbyn, Norrbotten, SE
Mar 19, 2019 C Night Nav - Chapel Hill (Cubberla Creek)
Kenmore, QLD, AU
Mar 20, 2019 C Launceston Church Grammar - Launceston Autumn Twilight Series #6
Mowbray, TAS, AU
Mar 20, 2019 C Cornelian Bay - Hobart Autumn Schools/Twilight #6
New Town, TAS, AU
Mar 20, 2019 C Winter Blues 6
Market Place South, North Yorkshire, GB
Mar 20, 2019 C Street Event 6 2
Cardiff, Wales, GB
Mar 20, 2019 C FVO Night event South Achray 2
Aberfoyle, Stirling, GB
Mar 20, 2019 C Spring Pub League 5 - Bottesford 1
Scunthorpe, North Lincolnshire, GB
Mar 20, 2019 C SSS#25 Dee Why Beach 2
Dee Why, NSW, AU
Mar 20, 2019 C Coffs Juniors #7 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Mar 20, 2019 C Newcastle Urban Series Qualifier #3
Croudace Bay, NSW, AU
Mar 20–24, 2019 W World Ski Orienteering Championships 2019 1
Svensbyn, Norrbotten, SE
Mar 21, 2019 C SC-ORE #3: Wanniassa Hills Primary
Wanniassa, ACT, AU
Mar 21, 2019 C Buhot Creek, Priestdale, Bush
Priestdale, QLD, AU
Mar 21, 2019 C DFOK Kent Night Cup
Brasted, Kent, GB
Mar 21, 2019 C Winter Maprun
Abbeydale, Gloucestershire, GB
Mar 21, 2019 C Spring series 3, Keswick
Keswick, Cumbria, GB
Mar 21, 2019 C EUOC Fight With The Night 10 - FINAL
Edinburgh, Scotland, GB
Mar 22–24, 2019 C OCIN Flying Pig XXIII 74
Olive Hill, KY, US
Mar 22–24, 2019 A MOC Weekend
Licinella-Torre di Paestum, Campania, IT
Mar 22–24, 2019 B Kaapsehoop O-Ringen
Kaapschehoop, Mpumalanga, ZA
Mar 23, 2019 A Schweizer Meisterschaft im Nacht-OL (NOM) 1
Konolfingen, Bern, CH
Mar 23, 2019 C HOC - Jones Event 1
Conroe, TX, US
Mar 23, 2019 C SOS Macarthur - Campbelltown 1
Campbelltown, NSW, AU
Mar 23, 2019 B LOC Cumbrian Galoppen 8
Haverthwaite, Cumbria, GB
Mar 23, 2019 C OD Saturday Morning Event & Schools' Champs - War Memorial Park
Coventry, West Midlands, GB
Mar 23, 2019 C Culross Sprint 2
Culross, Fife, GB
Mar 23, 2019 C Kent Orienteering League
Denstroude, Kent, GB
Mar 23, 2019 C Spring Cup 3
Helen's Bay, North Down, GB
Mar 23, 2019 C Winter LOP 7
Killingworth, Tyne and Wear, GB
Mar 23, 2019 A Junior sprint selection race 17
Bailrigg, Lancashire, GB
Mar 23, 2019 C SO SOG S4 - Parham, Storrington
Rackham, West Sussex, GB
Mar 23, 2019 C SBOC - Coaching for newcomers no 1
Burry Port, Carmarthenshire, GB
Mar 23, 2019 C SWOC League Event 3 1
Mardy, Monmouthshire, GB
Mar 23, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #2 – Frenchman Spring (Middle) and Pig Wa 13
Quincy, WA, US
Mar 23, 2019 C Cyclones Sprint #1 City Botanic Gardens 1
Brisbane City, QLD, AU
Mar 23, 2019 C Encounter Weekend: The Bluff
Encounter Bay, SA, AU
Mar 23, 2019 C MTBO Training Day 2
Holmesville, NSW, AU
Mar 23, 2019 C Cheshire and Merseyside Schools League Relays
Crewe, Cheshire East, GB
Mar 23, 2019 C Encounter Weekend: Sprint at Victor Harbor High
Victor Harbor, SA, AU
Mar 23, 2019 A DBK Nacht 8
Großschirma, Sachsen, DE
Mar 23, 2019 C IKO local - Croome Rd, Albion Park Rail 1
Croom, NSW, AU
Mar 23, 2019 C Coffs Summer Saturdays #6
Coffs Harbour, NSW, AU
Mar 23, 2019 O IJS Relay - A 1
Dublin, IE
Mar 23, 2019 C IJS Relay - B 1
Dublin, IE
Mar 23, 2019 C IJS Relay - C 1
Dublin, IE
Mar 24, 2019 C GAOC Local Meet :: Sweetwater Creek State Park 2
Lithia Springs, GA, US
Mar 24, 2019 C Monivea Woods
County Galway, IE
Mar 24, 2019 C Cork Spring League, Gurteen Wood
County Cork, IE
Mar 24, 2019 B Urseller OL
Konolfingen, Bern, CH
Mar 24, 2019 C QOC Avalon 5
Elkridge, MD, US
Mar 24, 2019 C BMBO Event 4 -The Forest of Dean, South 3
Soudley, Gloucestershire, GB
Mar 24, 2019 C Leinster League, Rossmore Forest Park
County Monaghan, IE
Mar 24, 2019 B YHOA Urban League 1
Elland, West Yorkshire, GB
Mar 24, 2019 B Vic Autumn Series 3 - Nerrina, Ballarat
Nerrina, VIC, AU
Mar 24, 2019 B Kelvedon, south of Swansea - OST 4
Swansea, TAS, AU
Mar 24, 2019 C Mervyn Rd, Geham
Geham, QLD, AU
Mar 24, 2019 A SROC Red Rose Classic 25
South Lakeland District, Cumbria, GB
Mar 24, 2019 A East Anglian Championships
West Beckham, Norfolk, GB
Mar 24, 2019 B DFOK Regional event
Balcombe, West Sussex, GB
Mar 24, 2019 B East Midlands League 2019 1
Ambergate, Derbyshire, GB
Mar 24, 2019 B KFO Urban Event incorporating bto SOUL4 2
Dunfermline, Fife, GB
Mar 24, 2019 B Devon League Event 6
South Hams District, Devon, GB
Mar 24, 2019 B Glen Dye - Level C
Strachan, Aberdeenshire, GB
Mar 24, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #3 – Frenchman Spring (Long) 15
Quincy, WA, US
Mar 24, 2019 C ACT Classic Series: Parawanga Pent-O, Haig Park
Turner, ACT, AU
Mar 24, 2019 C Albany - Gilcreek Scout Camp
King River, WA, AU
Mar 24, 2019 C Encounter Weekend: Port Elliot
Port Elliot, SA, AU
Mar 24, 2019 C Sunshine Coast Uni MTBO Round 1
Sippy Downs, QLD, AU
Mar 24, 2019 C Parkinson, Parkinson, Bush 1
Hillcrest, QLD, AU
Mar 24, 2019 A BRL Lang-OL 8
Großschirma, Sachsen, DE
Mar 24, 2019 C Waggaroos-AWOC Interclub #1
Chiltern, VIC, AU
Mar 24, 2019 C Newcastle OY 1 2
West Wallsend, NSW, AU
Mar 24, 2019 C Griffith Park Navigation Challenge 1
Los Angeles, CA, US
Mar 24, 2019 C Roma Street Parklands Maprun Parks Queensland
Brisbane City, QLD, AU
Mar 24, 2019 C DVOA Rutgers Ecological Preserve 3
Piscataway Township, NJ, US
Mar 24, 2019 C Australind SHS (SWOT Summer Series 6) 1
Australind, WA, AU
Mar 25, 2019 C Change the Game Seminar: Orienteering Victoria and Sport and Recreation Vic
Templestowe, VIC, AU
Mar 25, 2019 C ACT Street Series: Garran
Garran, ACT, AU
Mar 26, 2019 C SLOW Night-O Series 2018-19 #5: Richmond Park
Richmond, Greater London, GB
Mar 26, 2019 C MV Street O
Morden, Greater London, GB
Mar 26, 2019 C Night Nav - Toowong - BCC Active & Healthy
Toowong, QLD, AU
Mar 27, 2019 C St Patricks College - Launceston Autumn Twilight Series #7
Prospect Vale, TAS, AU
Mar 27, 2019 C Botanic Gardens - Hobart Autumn Schools/Twilight #7
Queens Domain, TAS, AU
Mar 27, 2019 C Spring Pub League 6 - North Bransholme 1
Hull, England, GB
Mar 27, 2019 C Summer Series - West Pymble 3
West Pymble, NSW, AU
Mar 27, 2019 C TVOC Oxford Street Series
Didcot, Oxfordshire, GB
Mar 27, 2019 C Newcastle Urban Series Final
Weston, NSW, AU
Mar 27, 2019 C Coffs Juniors #8 + Club Training
Coffs Harbour, NSW, AU
Mar 27–31, 2019 W O-Vesna, Ukrainian Championships
Truskavets', L'vivs'ka oblast, UA
Mar 28, 2019 C SC-ORE #4: Garran Primary
Garran, ACT, AU
Mar 28, 2019 C staffordshire schools - closed event
Stoke-on-Trent, England, GB
Mar 28, 2019 C Central Line Street O series
Stratford-upon-Avon, Warwickshire, GB
Mar 28, 2019 C Night Nav SPECIAL - Oxford Park
Keperra, QLD, AU
Mar 28, 2019 C SAX Kent Night Cup
Sevenoaks District, Kent, GB
Mar 28, 2019 C Spring series 4, Whitehaven
Whitehaven, Cumbria, GB
Mar 28, 2019 C Brisbane Mid-Week - Banks Street Reserve 1
Alderley, QLD, AU
Mar 29, 2019 C Trevallyn - Northern Tas Schools Championships
Trevallyn, TAS, AU
Mar 29, 2019 C South Powys Primary Schools Championships
Nash, Herefordshire, GB
Mar 29, 2019 C Rustler's Gully
Port Lincoln, SA, AU
Mar 29–31, 2019 W Danish Spring 5
Tisvildeleje, Capital Region of Denmark, DK
Mar 30, 2019 B Little Raccoongaine 5
Hookstown, PA, US
Mar 30, 2019 C QOC Rosaryville 6
Upper Marlboro, MD, US
Mar 30, 2019 C OK: Slough Creek 3
Perry, KS, US
Mar 30, 2019 C 2. Lauf Trainingsserie Mittelfranken 1
Heroldsbach, Bayern, DE
Mar 30, 2019 C Gauteng Urban Series 6
Wanderers Golf Club, Sandton, Gauteng, ZA
Mar 30, 2019 C MNOC Lebanon Hills 3
Eagan, MN, US
Mar 30, 2019 C Come and try it - Westerfolds
Templestowe, VIC, AU
Mar 30, 2019 A Scottish Middle Distance Championships (incorporating BUCS Individual Long 16
,
Mar 30, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
Mar 30, 2019 C TVOC Saturday Series Christmas Common 1
Greenfield, Oxfordshire, GB
Mar 30, 2019 C SROC spring series event 1
Goosnargh, Lancashire, GB
Mar 30, 2019 C SO SOG S5 - River's Wood, Haywards Heath
Mid Sussex District, West Sussex, GB
Mar 30, 2019 C ELO Local Events in Edinburgh and the Lothians
Whitekirk, East Lothian, GB
Mar 30, 2019 C Explore The Parks
Bramcote, Nottinghamshire, GB
Mar 30, 2019 A Lithuanian Orienteering Championships 2019 - Night 2
Šaukėnai, Šiaulių apskritis, LT
Mar 30, 2019 B 1. LRL Baden-Württemberg 2
Ettlingen, Baden-Württemberg, DE
Mar 30, 2019 C Southern Darts Camp
Yattalunga, SA, AU
Mar 30, 2019 C Star City Scramble 5k, 10k 1
Brisbane, CA, US
Mar 30, 2019 C MTBO Coaching at Westerfolds Park
Templestowe, VIC, AU
Mar 30, 2019 C Wanderers GC Urban #6 2019
Sandton, Gauteng, ZA
Mar 30–31, 2019 B Raccoongaine Rogaining Festival 18
Georgetown, PA, US
Mar 30–31, 2019 A National Orienteering Leagues 1&2 / NSW State Leagues 1&2 17
Hill End, NSW, AU
Mar 30–31, 2019 B Southern champs weekend - POSTPONED 3
Parkend, Gloucestershire, GB
Mar 31, 2019 B Raccoongaine 12
Georgetown, PA, US
Mar 31, 2019 B 58. Oberwiler OL 1
Büetigen, Bern, CH
Mar 31, 2019 C SDO: Chollas Lake 2
San Diego, CA, US
Mar 31, 2019 C GAOC Local Meet :: Palisades West CRNRA 1
Atlanta, GA, US
Mar 31, 2019 C Kingdom League, Cappanalea 1
County Kerry, IE
Mar 31, 2019 C Cork Spring League, Kilbrittain Wood
Kilbrittain, County Cork, IE
Mar 31, 2019 C DVOA Schock's Rocks Score-O at Governor Dick 13
Manheim, PA, US
Mar 31, 2019 C BAOC: Golden Goat 4
Walnut Creek, CA, US
Mar 31, 2019 B 14. Stöff Memorial OL 1
Braunau, Thurgau, CH
Mar 31, 2019 C Townsville Metrogaine - Cyclegaine
Thuringowa Central, QLD, AU
Mar 31, 2019 C Calverts Beach - Hobart Local Series #2
Sandford, TAS, AU
Mar 31, 2019 C Urban Event: The Paddocks Para Hills West
Para Hills West, SA, AU
Mar 31, 2019 A CompassPoint Scottish Orienteering League 2 (incorporating BUCS relay) 14
Blairlogie, Stirling, GB
Mar 31, 2019 B (Cancelled) Regional Event
Gillamoor, North Yorkshire, GB
Mar 31, 2019 B SOS Hockley Wood SWELL
Rochford District, Essex, GB
Mar 31, 2019 B PFO Spring Series 4 of 4
Accrington, Lancashire, GB
Mar 31, 2019 C Open 6 Navigation 1
Buchanan, VA, US
Mar 31, 2019 C NavDash 1 Gosnells 5
Gosnells, WA, AU
Mar 31, 2019 C OCOUL 1
Armagh, Northern Ireland, GB
Mar 31, 2019 C NEOC: Powisset Peak (Caryl Park) 9
Dover, MA, US
Mar 31, 2019 C Toowoomba East State School and UMC coaching
East Toowoomba, QLD, AU
Mar 31, 2019 C Ballarat MapRun #7 - Lake Esmond
Canadian, VIC, AU
April 2019dist (mi)
Apr 1, 2019 B 2019 NSW Schools Team Nominations
Ashmont, NSW, AU
Apr 1, 2019 C Spring Series
Apley, Lincolnshire, GB
Apr 2, 2019 C Night Nav - West End
West End, QLD, AU
Apr 3, 2019 C Inveresk - Launceston Autumn Twilight Series #8
Invermay, TAS, AU
Apr 3, 2019 C Knocklofty - Southern Tas School Championships/Twilight #8
West Hobart, TAS, AU
Apr 3, 2019 C STAG Spring 1
Clydebank, West Dunbartonshire, GB
Apr 3, 2019 C LOC Classic Series 1
South Lakeland District, Cumbria, GB
Apr 3, 2019 C Mid-Week Winter Series No6
Tiptree, Essex, GB
Apr 4, 2019 C Bluestone North, Mt Crosby, Bush 1
Mount Crosby, QLD, AU
Apr 4, 2019 C Spring series 5, Camerton
Seaton, Cumbria, GB
Apr 4–6, 2019 W V Trofeo de Orientación Ciudad de Requena
Hortunas, Comunidad Valenciana, ES
Apr 6, 2019 B Crooked Compass Adventure Trek 25
Thurmont, MD, US
Apr 6, 2019 C MNOC Beginners Clinic 1
Plymouth, MN, US
Apr 6, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #4 – Bridle Trails (Score) 4
Kirkland, WA, US
Apr 6, 2019 C Solway Winter Saturday Morning Series (note - revised date)
Gatehouse of Fleet, Dumfries and Galloway, GB
Apr 6, 2019 C HH Saturday League
Hertingfordbury, Hertfordshire, GB
Apr 6, 2019 C Aughertree Local Event
Allerdale District, Cumbria, GB
Apr 6, 2019 C BKO Winter Saturday Series (Bucklebury Common)
Chapel Row, West Berkshire, GB
Apr 6, 2019 B NI Colour Series 2
,
Apr 6, 2019 C DFOK NW Kent 2
London, England, GB
Apr 6, 2019 C SO SOG S6 - Abbot's Wood, Hailsham
Wealden District, East Sussex, GB
Apr 6, 2019 C SBOC - Coaching for newcomers no 2
Burry Port, Carmarthenshire, GB
Apr 6, 2019 C SN Saturday Series - Event 7
Bucks Horn Oak, Hampshire, GB
Apr 6, 2019 C Bendigo Bush Short 1 - Prince of Wales
Eaglehawk, VIC, AU
Apr 6, 2019 C Orienteering NSW Controllers Workshop
Sydney Olympic Park, NSW, AU
Apr 6, 2019 C INT Local Events in Edinburgh and The Lothians
Edinburgh, Scotland, GB
Apr 6, 2019 B Alytaus čempionatas 4
Alytus, Alytaus apskritis, LT
Apr 6, 2019 C 1. OL für Alle, 1. Lauf Bü. OL Cup
Bonaduz, Graubünden, CH
Apr 6, 2019 C Nuttall Park Saturday Series
Ramsbottom, Greater Manchester, GB
Apr 6, 2019 C MBRC - Caboolture Lakes 1
Caboolture, QLD, AU
Apr 6, 2019 C OCIN Voice of America 1
West Chester Township, OH, US
Apr 6, 2019 B 2019 Conquer the Crossroads Rogaine 2
Poland, IN, US
Apr 6–7, 2019 W Kurzemes Pavasaris 2
Skrunda, LV
Apr 6–7, 2019 B WMOA Urban League 1 Redditch / League Event 6 Arrow Valley 2
Redditch, Worcestershire, GB
Apr 6–7, 2019 A 2019 NSW MTBO Sprint/Middle/Long Championships / MTBO NOL 4
Holmesville, NSW, AU
Apr 6–7, 2019 A IV Troféu Caminhos do Alvão
Vila Real, PT
Apr 7, 2019 B 42. Wisliger-OL 3
Weisslingen, Zürich, CH
Apr 7, 2019 C GAOC Local Meet :: Chattahoochee Bend State Park 2
Newnan, GA, US
Apr 7, 2019 C Rosscahill Wood
County Galway, IE
Apr 7, 2019 C Cork Spring League, Knockakeo Wood + Leahys Open Farm
County Cork, IE
Apr 7, 2019 B 13. ol.biel.seeland OL 2
Biel, Bern, CH
Apr 7, 2019 C ACT League #3 1
Badja, NSW, AU
Apr 7, 2019 C Kingston-upon-Thames Urban Race 2
Kingston upon Thames, Greater London, GB
Apr 7, 2019 B Leinster Orienteering Championships, Stranahely 5
County Wicklow, IE
Apr 7, 2019 B Victorian Club Relay Championships
Redesdale, VIC, AU
Apr 7, 2019 C Archie's - Warwick & District Archers, Ford Road
Rosenthal Heights, QLD, AU
Apr 7, 2019 C Warwick archery club
Rosenthal Heights, QLD, AU
Apr 7, 2019 B Glen Stuart, Deddington - Tas School Championships & Northern Local #1
Deddington, TAS, AU
Apr 7, 2019 C VICO TBA - Training Meet
Victoria South, BC, CA
Apr 7, 2019 C NEOC: Historic Beaver Brook & Youth Series #1 5
Belmont, MA, US
Apr 7, 2019 A Acorn event
Eston Ward, England, GB
Apr 7, 2019 B NWO Galoppen and Yvette Baker qualifier 2
Burbage, England, GB
Apr 7, 2019 B SMOC EAL event 2
Hartwell, Northamptonshire, GB
Apr 7, 2019 B Forest League 7
Saint Day, Cornwall, GB
Apr 7, 2019 B East Midlands League 2019
Bagworth, Leicestershire, GB
Apr 7, 2019 C FVO Beecraigs - CANCELLED
,
Apr 7, 2019 C Albany - NASHS 1
Milpara, WA, AU
Apr 7, 2019 C Narrinyeri Hills (Kinchina Conservation Park)
Rocky Gully, SA, AU
Apr 7, 2019 C Bush 1 Peterdine 6
Spencers Brook, WA, AU
Apr 7, 2019 C LAOC O'Neill Regional Park 2
Trabuco Canyon, CA, US
Apr 7, 2019 C Goldseekers Bush Series #2
Kerrs Creek, NSW, AU
Apr 7, 2019 C Highlands Forest Series #1 1
Woodlands, NSW, AU
Apr 7, 2019 C Waggaroos local event
Kooringal, NSW, AU
Apr 7, 2019 C BCC - Mount Cootha Gold Mine Picnic Area 1
Mount Coot-Tha, QLD, AU
Apr 7, 2019 C DVOA Warwick 8
Pottstown, PA, US
Apr 7, 2019 C CAOC Raceway Woods 1
Carpentersville, IL, US
Apr 7, 2019 C WCOC Tarrywile Meet 3
Danbury, CT, US
Apr 7–14, 2019 W METROPOLISES OF SOUTHEAST EUROPE 38.Memorial “Cika Dusko Jovanovic” - ORIEN 1
Beograd, Vojvodina, RS
Apr 8, 2019 C WIM/WSX Monthly Evening event - Blandford Forum
Blandford Forum, Dorset, GB
Apr 8, 2019 C Spring Series
Stapleford, Lincolnshire, GB
Apr 9, 2019 C London Street-O Series 2018-19 #8: Wandsworth 1
London, England, GB
Apr 9, 2019 A Irish Schools Championships (Secondary), Glengarra Wood
County Tipperary, IE
Apr 10, 2019 C Leinster Schools Championships (Primary, Trooperstown
Laragh, County Wicklow, IE
Apr 10, 2019 C LOC Classic Series 2
South Lakeland District, Cumbria, GB
Apr 10, 2019 C Poacher 1 - Primrose Wood 1
Scunthorpe, North Lincolnshire, GB
Apr 11, 2019 A Irish Schools Championships (Primary), Doneraile Forest Park
County Cork, IE
Apr 11, 2019 C Spring series 6, Knock Murton
Knock, Cumbria, GB
Apr 11, 2019 C Bardon Forest Park 1
Bardon, QLD, AU
Apr 13, 2019 A Schweizer Meisterschaft im Mitteldistanz-OL (MOM) 8
Walliswil bei Wangen, Bern, CH
Apr 13, 2019 C WPOC Northmoreland Orienteering
Apollo, PA, US
Apr 13, 2019 B NGOC League 4 2
Tewkesbury District, Gloucestershire, GB
Apr 13, 2019 C ladderedge
Staffordshire Moorlands District, Staffordshire, GB
Apr 13, 2019 C Winter LOP 8
Blyth, Northumberland, GB
Apr 13, 2019 C SBOC - Coaching for newcomers no 3
Mayals, Swansea, GB
Apr 13, 2019 C Scottish Spring 2019 Middle Distance 9
Leuchars, Fife, GB
Apr 13, 2019 C Scottish Spring 2019 Sprint Distance incorporating bto SOUL5 9
Falkland, Fife, GB
Apr 13, 2019 C Explore the Parks 2
Nottingham, England, GB
Apr 13, 2019 C SO SOG S7 - East Angmering, Arundel
Warningcamp, West Sussex, GB
Apr 13, 2019 B Florida JROTC Orienteering Championships
Inverness, FL, US
Apr 13, 2019 C Bendigo Bush Short 2 - Ironstone Hill
Jackass Flat, VIC, AU
Apr 13–14, 2019 A QOC Junior Nationals 62
Stafford, VA, US
Apr 13–14, 2019 W _Pavasario Taure (Spring Cup) 16
Vievio seniūnija, Vilniaus apskritis, LT
Apr 13–14, 2019 W Värmlandsdubbeln med Swedish league 1
Segmon, Värmland, SE
Apr 13–14, 2019 A AustriaCup Middle, Austrian Team Championships
Mannersdorf am Leithagebirge, Niederösterreich, AT
Apr 13–14, 2019 A Riga Cup 2019
,
Apr 14, 2019 C GAOC Local Meet :: Dauset Trails Nature Center 2
Jackson, GA, US
Apr 14, 2019 C Cork Spring League, Shippool Woods
County Cork, IE
Apr 14, 2019 A 1. Nationaler OL (Langdistanz) 6
Huttwil, Bern, CH
Apr 14, 2019 C BMBO Event 5 - The Wentwood 3
Earlswood, Monmouthshire, GB
Apr 14, 2019 B Vic MTBO Series #3 - Lal Lal Forest
Lal Lal, VIC, AU
Apr 14, 2019 C Leinster League, Pine Forest 2
County Dublin, IE
Apr 14, 2019 C Park Orienteering at Musgrave Park, north central Gold Coast 1
Southport, QLD, AU
Apr 14, 2019 C Stephensdale - Launceston Local Series #1
Trevallyn, TAS, AU
Apr 14, 2019 C Waverley Park - Hobart Local Series #3
Mornington, TAS, AU
Apr 14, 2019 C Valleyview - Rescheduled 1
Kamloops, BC, CA
Apr 14, 2019 C Gauteng Urban Series 7 4
Edenvale High School, Gauteng, ZA
Apr 14, 2019 C NEOC: Prospect Hill 4
Waltham, MA, US
Apr 14, 2019 A CompassPoint Scottish Orienteering League 3 Scottish Spring 2019 8
Falkland, Fife, GB
Apr 14, 2019 B Dob Park Woods Regional Event
Borough of Harrogate, North Yorkshire, GB
Apr 14, 2019 B Thorndon North - EAL & SWELL 1
Warley, Essex, GB
Apr 14, 2019 B 2019 Welsh League Event & Yvette Baker trophy and Shield Qualifier & Cwpan
Pontypool, Torfaen, GB
Apr 14, 2019 C QOFL 5
Buckland St. Mary, England, GB
Apr 14, 2019 C Pewsey Vale OY
Flaxman Valley, SA, AU
Apr 14, 2019 C NavDash 2 John XXIII 6
Mount Claremont, WA, AU
Apr 14, 2019 B Sarum Urban event
Tisbury, Wiltshire, GB
Apr 14, 2019 B Navi-Gator Rogaine and Recreational Score O 3
Inverness, FL, US
Apr 14, 2019 C Goldseekers Club Activity
Clifton Grove, NSW, AU
Apr 14, 2019 C Newcastle Minor Bush - ABERMAIN
Lovedale, NSW, AU
Apr 14, 2019 C Pine Tree
Yarrowyck, NSW, AU
Apr 14, 2019 C SMOC Silver Lake 6
Pinckney, MI, US
Apr 14, 2019 C John Abbott College Sprint 1
Sainte-Anne-de-Bellevue, QC, CA
Apr 15, 2019 C Spring Series
South Kesteven District, Lincolnshire, GB
Apr 15–17, 2019 C OWA Dryandra Junior Camp 1
Dryandra, WA, AU
Apr 16, 2019 C BCC UltraSprint - Alderley 1
Alderley, QLD, AU
Apr 16, 2019 C Space Racing for kids
Sydney Olympic Park, NSW, AU
Apr 16, 2019 C MDOC Summer evening event
Macclesfield, Cheshire East, GB
Apr 17, 2019 C Spring - O 1
Harrogate, North Yorkshire, GB
Apr 17, 2019 C STAG Spring 2
Glasgow, Scotland, GB
Apr 17, 2019 C LOC Classic Series 3 2
South Lakeland District, Cumbria, GB
Apr 17, 2019 C Evening event
Wood Seats, South Yorkshire, GB
Apr 17, 2019 C Poacher 2 - Osgoodby Woods
Osgodby, Lincolnshire, GB
Apr 17, 2019 C Moonlight Madness #1
Greenwich, NSW, AU
Apr 17, 2019 C Boston Park Series: Boston Common 2
Boston, MA, US
Apr 17, 2019 C 4. Lauf Dresdner Sprintserie 2019
Dresden, Sachsen, DE
Apr 18, 2019 C Spring series 7, Woodhall
Bridekirk, Cumbria, GB
Apr 18, 2019 C Ferny Grove Reserve GOLD N KIDS BCC Sponsored 1
Ferny Grove, QLD, AU
Apr 18–20, 2019 A Easter 3-Day Orienteering 2019
Ulfborg, Central Denmark Region, DK
Apr 19, 2019 A Good Friday Sprint Relay 17
Crawley, WA, AU
Apr 19, 2019 A Good Friday Open Sprint Relay/Family Teams 6
Crawley, WA, AU
Apr 19–21, 2019 A CEO 2019 - Llanes (Campeonato España Orientación) 1
Llanes, Principado de Asturias, ES
Apr 19–22, 2019 A NZ Orienteering Nationals - Easter 2019 4
Oamaru, OTA, NZ
Apr 19–22, 2019 A JK 2019 79
Aldershot, Hampshire, GB
Apr 19–22, 2019 A Easter4 2019 1
Divača, Sežana, SI
Apr 20, 2019 C Easter 3-Day, Millstreet Country Park + St John's Holy Well
County Cork, IE
Apr 20, 2019 A Australian 3 Days Championship - Day 1 24
Swanbourne, WA, AU
Apr 20, 2019 C QOC Manassas 11
Manassas, VA, US
Apr 20, 2019 C BAOC: Vasona Lake 5
Los Gatos, CA, US
Apr 20, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #5 – Big Finn Hill (Individual Relay) 4
Kirkland, WA, US
Apr 20, 2019 C Townsville Easter-gaine (Road Runners)
Thuringowa Central, QLD, AU
Apr 20, 2019 C LAOC Easter Egg-O
Los Angeles, CA, US
Apr 20, 2019 C DuO - Orienteering on mountain bike and on foot
Belrose, NSW, AU
Apr 20, 2019 C Bendigo Bush Short 3 - Dead Bullock Gully
Lockwood, VIC, AU
Apr 20, 2019 C SOARA - Mission Viejo ARDF (Radio-O)
Mission Viejo, CA, US
Apr 20, 2019 C OCIN - Forest Run 2
Hamilton, OH, US
Apr 20, 2019 C DVOA Batsto 11
Egg Harbor City, NJ, US
Apr 20, 2019 C SMOC Chilson 7
Howell, MI, US
Apr 20, 2019 C RMOC Cheyenne Mountain State Park 2
Colorado Springs, CO, US
Apr 20, 2019 C EMPO - Margaret Burke WMA 2
Altamont, NY, US
Apr 20–22, 2019 W 3 jours de Paques 6
Belfort, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Apr 21, 2019 C Sprint Cup NWS 1. Lauf
Allschwil, Basel-Landschaft, CH
Apr 21, 2019 C Easter 3-Day, Mount Leader Wood + Claragh Mountain
County Cork, IE
Apr 21, 2019 A Australian 3 Days Championship - Day 2 24
Dale, WA, AU
Apr 21, 2019 C VICO TBA - B or C Meet
Victoria South, BC, CA
Apr 21, 2019 C Tayside's "Not the JK"
Bridge of Earn, Perth and Kinross, GB
Apr 22, 2019 C Easter 3-Day, The Long Strand Sand Dunes
County Cork, IE
Apr 22, 2019 A Australian 3 Days Championship - Day 3 24
Dale, WA, AU
Apr 22, 2019 B 65. Weinfelder OL
Weinfelden, Thurgau, CH
Apr 22, 2019 B Vilniaus taurė 2019 2
Vilnius, Vilniaus apskritis, LT
Apr 22, 2019 C DuO - Orienteering on mountain bike and on foot
Saint Ives, NSW, AU
Apr 23, 2019 C MV Street O
Ewell, Surrey, GB
Apr 23, 2019 C Night Nav - Rosalie
Milton, QLD, AU
Apr 24, 2019 C LOC Classic Series 4
Backbarrow, Cumbria, GB
Apr 24, 2019 C TVOC Oxford Street Series
Oxford, England, GB
Apr 24, 2019 C BOK Urban Series 1
Bristol, England, GB
Apr 24, 2019 C Aire Spring Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Apr 24, 2019 C RR Sprint Series 1
Kelso, Scottish Borders, GB
Apr 24, 2019 C FVO WEE Hermitage Woods
Bridge of Allan, Stirling, GB
Apr 24, 2019 C Poacher 3 - Twigmoor Woods
Holme, North Lincolnshire, GB
Apr 24, 2019 C Boston Park Series: Christian Herter Park 3
Boston, MA, US
Apr 25, 2019 C Wandoo Wander 9
Dryandra, WA, AU
Apr 25, 2019 C Spring series 8, Flat Fell
Copeland District, Cumbria, GB
Apr 25, 2019 C LOC Primary Schools Series 1
Ulverston, Cumbria, GB
Apr 26, 2019 A Australian Sprint Championships 21
Narrogin, WA, AU
Apr 26, 2019 B Forest sprint relay Harriman 1
Southfields, NY, US
Apr 26–28, 2019 A JJLVK 2019 10
Nittenau, Bayern, DE
Apr 27, 2019 A Australian Middle Distance Championships 21
Narrogin, WA, AU
Apr 27, 2019 C ONB 30th Annual Flood-O, Centennial Park, Moncton, NB
Moncton, NB, CA
Apr 27, 2019 C MNOC Afton State Park 3
Hastings, MN, US
Apr 27, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
Apr 27, 2019 C ParkO- Lammas Land and Coe Fen
Cambridge, England, GB
Apr 27, 2019 C ELO Local Events in Edinburgh and the Lothians
,
Apr 27, 2019 C DFOK KOL 8
Eynsford, Kent, GB
Apr 27, 2019 C SROC spring series event 2
Weeton, Lancashire, GB
Apr 27, 2019 C SO SOG S8 - Worthlodge Forest, Crawley
Turners Hill, West Sussex, GB
Apr 27, 2019 C MOR Saturday & Schools League- Millbuies
Duffus, Moray, GB
Apr 27, 2019 C Wessex Region Summer Series and League
West End, Hampshire, GB
Apr 27, 2019 C SBOC - Coaching for newcomers no 4
Mayals, Swansea, GB
Apr 27, 2019 C Explore the Parks
Ruddington, Nottinghamshire, GB
Apr 27, 2019 C Seetaler Schüler OL
Erlinsbach, Aargau, CH
Apr 27, 2019 C IKO Local - Sutherland
Sutherland, NSW, AU
Apr 27, 2019 C Grand Beach
Grand Marais, MB, CA
Apr 27, 2019 C Bendigo Bush Classic 1 - One Tree Hill
Strathfieldsaye, VIC, AU
Apr 27, 2019 C ParkO - Ferguson Park - EODS Event 1
Enoggera, QLD, AU
Apr 27, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Řetová, Pardubický kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Mistrovství oblasti ve sprintu
Pozlovice, Zlínský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Regional ranking
Petrůvka, Zlínský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Mistrovství oblasti ve sprintu
Mikulov, Jihomoravský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Tábor, Jihočeský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Vrbno pod Pradědem, Moravskoslezský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C Regional ranking (Aprílový závod)
Hazlov, Karlovarský kraj, CZ
Apr 27, 2019 C RMOC Cherry Creek State Park 1
Aurora, CO, US
Apr 27, 2019 C Classic-O at Fry Family Park 2
Magnolia, OH, US
Apr 27, 2019 C DVOA Lower Perkiomen / J.J. Audubon
Norristown, PA, US
Apr 27, 2019 C ROC - Mendon Ponds Park - Vampire-O 1
Pittsford, NY, US
Apr 27–28, 2019 A 40th Annual West Point National Meet 100
West Point, NY, US
Apr 27–28, 2019 B JONO VILEIŠIO TAURĖ 2019 6
Aukštadvaris, Vilniaus apskritis, LT
Apr 27–28, 2019 W Tiomila 2019 19
Glimåkra, Skåne län, SE
Apr 28, 2019 B 12. Baselbieter Dorf-OL / Sprint Cup
Arlesheim, Basel-Landschaft, CH
Apr 28, 2019 B 42. Innerschwyzer OL 3
Arth, Schwyz, CH
Apr 28, 2019 C Kingdom League, Ross Castle + Island 1
County Kerry, IE
Apr 28, 2019 C Southeast League, Tickincor
County Waterford, IE
Apr 28, 2019 C Cork Spring League, Doneraile Forest Park
County Cork, IE
Apr 28, 2019 C QOC Lake Needwood 6
Derwood, MD, US
Apr 28, 2019 B 64. Bucheggberger O
Lüterkofen, Solothurn, CH
Apr 28, 2019 C Leinster League, Oakwood
County Wicklow, IE
Apr 28, 2019 B 71. St.Galler OL 1
St. Gallen, Sankt Gallen, CH
Apr 28, 2019 C 4. TMO O-92
Camorino, Ticino, CH
Apr 28, 2019 C Haines Creek 1
Salmon Arm, BC, CA
Apr 28, 2019 C Gauteng Urban Series 8 2
The Wilds, Johannesburg, Gauteng, ZA
Apr 28, 2019 C MelBushO 1 - Woodlands, Greenvale
Greenvale, VIC, AU
Apr 28, 2019 C South West School Sport Orienteering Trials, Columboola
Columboola, QLD, AU
Apr 28, 2019 C SMOC Ortonville 7
Goodrich, MI, US
Apr 28, 2019 C Pomona MTBO
Pomona, QLD, AU
Apr 28, 2019 B YHOA Superleague and Yvette Baker Trophy Heat 1
Great Limber, Lincolnshire, GB
Apr 28, 2019 B Forest League 8
Saint Breock, Cornwall, GB
Apr 28, 2019 B Forest League 8
Saint Breock, Cornwall, GB
Apr 28, 2019 B MDOC Middle Distance Urban 3
Birchwood, Warrington, GB
Apr 28, 2019 B SAX Regional
Ightham, Kent, GB
Apr 28, 2019 B Cumbrian Galoppen - Muncaster Fell 3
Copeland District, Cumbria, GB
Apr 28, 2019 C Catton Park Score Event
Norwich, Norfolk, GB
Apr 28, 2019 C Morpeth Gathering
Morpeth, Northumberland, GB
Apr 28, 2019 B Maroc Regional Event - Coull
Glassel, Aberdeenshire, GB
Apr 28, 2019 C NEOC: Noon Hill 5
Medfield, MA, US
Apr 28, 2019 C BOK Local Event and Avon Schools Champs 1
Westonbirt, Gloucestershire, GB
Apr 28, 2019 C Waggaroos-AWOC Interclub #2
Carabost, NSW, AU
Apr 28, 2019 C Log Hut Gully
Yallunda Flat, SA, AU
Apr 28, 2019 B OK Motalas vårtävling
Karlsby, Östergötland, SE
Apr 28, 2019 C Forest Fundamentals Coaching
Allambie Heights, NSW, AU
Apr 28, 2019 C OCIN / MetroParks of Butler County EarthStock at VOA 2
West Chester Township, OH, US
Apr 28, 2019 C Newcastle Minor Bush - FREEMANS WATEROLE
Freemans Waterhole, NSW, AU
Apr 28, 2019 C Midland MBO Melbourne 1
Melbourne, Derbyshire, GB
Apr 28, 2019 C Regional ranking
Chyňava, Středočeský kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Mistrovství oblasti ve sprintu
Orlová, Moravskoslezský kraj, CZ
Apr 28, 2019 B Veřejný závod sprintových štafet
Orlová, Moravskoslezský kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Regional ranking (Ašský štít, 56. roč.)
Hazlov, Karlovarský kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Regional ranking
Horní Pěna, Jihočeský kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Lučany nad Nisou, Liberecký kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Mistrovství oblasti ve sprintu
Konice, Olomoucký kraj, CZ
Apr 28, 2019 C Mistrovství oblasti sprintových štafet
Konice, Olomoucký kraj, CZ
Apr 28, 2019 C CAOC Freeman Kame
Gilberts, IL, US
Apr 29, 2019 C LEI Summer League 1
Woodhouse Eaves, Leicestershire, GB
Apr 29, 2019 C Spring Series
West Lindsey District, Lincolnshire, GB
Apr 29, 2019 C Level 1 Coaching Accreditation Course - Westerfolds Park
Templestowe, VIC, AU
Apr 30, 2019 C RR Sprint Series 2
Traquair, Scottish Borders, GB
Apr 30, 2019 C PFO Towneley Park Series 1 of 4
Burnley, Lancashire, GB
May 2019dist (mi)
May 1, 2019 C Sprint Cup NWS 2. Lauf
Gelterkinden, Basel-Landschaft, CH
May 1, 2019 C STAG Spring 3
Wishaw, North Lanarkshire, GB
May 1, 2019 C LOC Classic Series 5 1
Coniston, Cumbria, GB
May 1, 2019 C OD Summer Evening Event - St Nicholas Park
Warwick, England, GB
May 1, 2019 C SBOC -Summer League 1
Sketty, Swansea, GB
May 1, 2019 C FVO WEE Abbey Craig
Stirling, Scotland, GB
May 1, 2019 C BOK Urban Series 2
Nailsea, North Somerset, GB
May 1, 2019 C Poacher 4 - Hendale
Great Limber, Lincolnshire, GB
May 1, 2019 C Aire Spring Sprint League
Bradford, West Yorkshire, GB
May 1, 2019 C Summer Evening Event- Linmere 1
Delamere, Cheshire West and Chester, GB
May 1, 2019 C Ord Hill
North Kessock, Highland, GB
May 1, 2019 C Wed Evening Training - King Edward Park
The Hill, NSW, AU
May 1, 2019 C Regional ranking
Mostek, Královéhradecký kraj, CZ
May 1, 2019 C Regional ranking
Čelákovice, Středočeský kraj, CZ
May 1, 2019 C Mistrovství oblasti ve sprintu
Sokolov, Karlovarský kraj, CZ
May 1, 2019 C Regional ranking
Svatava, Karlovarský kraj, CZ
May 1, 2019 C Boston Park Series: Nahanton 5
Newton, MA, US
May 1, 2019 C 3. Munich O-Cup und Offene Münchener Hochschulmeisterschaften 2019 1
München, Bayern, DE
May 2, 2019 C Summer series 1
Borrowdale, Cumbria, GB
May 2, 2019 C LOC Primary Schools Series 2
Newby Bridge, Cumbria, GB
May 2, 2019 C Eastern Schools Cluster Training Event 1: Kensington Gardens
Kensington Gardens, SA, AU
May 2, 2019 C Anzac Park, Toowong, Park and Bush 1
Toowong, QLD, AU
May 2, 2019 C Summer Evening (urban race)
Lydney, Gloucestershire, GB
May 2–5, 2019 A Orienteering Baltic Cup
Rumia, pomorskie, PL
May 3, 2019 C Belair and Hills Schools Cluster Training Event 1: Apex Park
Hawthorndene, SA, AU
May 3–6, 2019 A Irish Orienteering Championships 15
Florence Court Demesne, Fermanagh, GB
May 4, 2019 C GAOC Local Meet :: Tugaloo State Park 1
Lavonia, GA, US
May 4, 2019 W Swedish League #5, Middle 1
Fisksätra, Stockholms län, SE
May 4, 2019 C Hobart College, Mt Nelson (relocated from 'The Domain') - Hobart Saturday S
Mount Nelson, TAS, AU
May 4, 2019 D Greenbush 2 Hour Score O Badger O Club Sponsered. 3
Glenbeulah, WI, US
May 4, 2019 C Bike-OL Bern Weekend, Langdistanz
Jegenstorf, Bern, CH
May 4, 2019 C Bendigo Bush Classic 2 - Mt Tarrengower
Tarrengower, VIC, AU
May 4, 2019 C SOS Hills District - Baulkham Hills 1
Baulkham Hills, NSW, AU
May 4, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #1, Map Mates Welcome, Weston Park 1
Yarralumla, ACT, AU
May 4, 2019 B Autumngaine 6 &12 hr 1
Blackmans Flat, NSW, AU
May 4, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj, CZ
May 4, 2019 C Regional ranking
Lipnice nad Sázavou, Kraj Vysočina, CZ
May 4, 2019 C Regional ranking
Lipnice nad Sázavou, Kraj Vysočina, CZ
May 4, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Dubicko, Olomoucký kraj, CZ
May 4, 2019 A Český pohár MTBO – 1. kolo
Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CZ
May 4, 2019 A Český pohár MTBO – 2. kolo
Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CZ
May 4, 2019 C SOS Northside - Balgowlah
Balgowlah, NSW, AU
May 4, 2019 C DVOA French Creek State Park Central 1
Elverson, PA, US
May 4, 2019 C ROC - Mendon Ponds Park 7
Henrietta, NY, US
May 4–5, 2019 A Okanagan Adventure Running Tournament II 16
Kelowna, BC, CA
May 4–5, 2019 B Omm Festival 1
Cannock Chase District, Staffordshire, GB
May 4–5, 2019 A Lithuanian Orienteering Championships 2019 - Sprint and Mixed Sprint Relay 7
Trakai, Vilniaus apskritis, LT
May 4–5, 2019 W Eco Endurance Challenge 2019 2
Goffs, NS, CA
May 4–5, 2019 A Get Stoked V Rogaine 3
Natural Bridge Station, VA, US
May 4–5, 2019 A Get Stoked V Rogaine 3
NATURL BR STA, VA, US
May 4–5, 2019 B 5. TMO CO AGET 1./2. tappa 2 giorni Ticino 1
Isone, Tessin, CH
May 4–6, 2019 C 2019 Mini Cyclones Camp
Leslie Dam, QLD, AU
May 4–6, 2019 A British Championships Weekend 1
Bradford, West Yorkshire, GB
May 5, 2019 C Cork Summer League, Glenabo Wood
Fermoy, County Cork, IE
May 5, 2019 C QOC Gunston Hall 10
Lorton, VA, US
May 5, 2019 A British Orienteering Championships 31
Arncliffe, North Yorkshire, GB
May 5, 2019 C Cambridge Urban Adventure Race
Cambridge, ON, CA
May 5, 2019 C WPOC Heritage Reservation 1
Farmington, PA, US
May 5, 2019 C NEOC: Menotomy Rocks 12
Arlington, MA, US
May 5, 2019 C Cherry Blossom Challenge 2
Buffalo, NY, US
May 5, 2019 B Fricktaler OL
Rheinfelden, Aargau, CH
May 5, 2019 C MTBO 1 Glen Forrest 4
Glen Forrest, WA, AU
May 5, 2019 C Bike-OL Bern Weekend, Mitteldistanz
Jegenstorf, Bern, CH
May 5, 2019 C Torrens in Highbury & Athelstone: MTBO & Foot O Score Event
Highbury, SA, AU
May 5, 2019 C BAOC: Spring Lake 5
Santa Rosa, CA, US
May 5, 2019 B Vic Autumn Series 4 - Eppalock South 1
Lyal, VIC, AU
May 5, 2019 C Goldseekers Bush Series #3
The Rocks, NSW, AU
May 5, 2019 B WSX Galoppen
Tollard Royal, Wiltshire, GB
May 5, 2019 C Parkhurst Forest
Newport, Isle of Wight, GB
May 5, 2019 C WCOC Huntington Meet 13
Redding, CT, US
May 5, 2019 C SMOC Proud Lake 5
Milford Charter Township, MI, US
May 5, 2019 A Český pohár MTBO – 3. kolo
Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CZ
May 5, 2019 C DVOA French Creek State Park Central 3
Elverson, PA, US
May 5, 2019 B 2. LRL Baden-Württemberg 1
Öhringen, Baden-Württemberg, DE
May 5, 2019 W French Orienteering Championships
Gérardmer, Grand Est, FR
May 5, 2019 C ICO - Camp Belzer
Lawrence, IN, US
May 6, 2019 C Cork Summer League, Mondeligo Wood
County Cork, IE
May 6, 2019 C Townsville May Day Madness
Douglas, QLD, AU
May 6, 2019 B Irish Champs Day 4 Relay 1
Donaghmore, Dungannon and South Tyrone, GB
May 6, 2019 C Warwick East State School, Fitzroy Street
Warwick, QLD, AU
May 6, 2019 C ACT Street Series: Cook-Macquarie
Cook, ACT, AU
May 7, 2019 C Sprint Cup NWS 3. Lauf
Allschwil, Basel-Landschaft, CH
May 7, 2019 C Darling Downs School Sport Orienteering Trials, Geham
Geham, QLD, AU
May 7, 2019 C OLOU GOGO Series #1 - Brown Park 2
Brown Park, Saint Matthews, KY, US
May 7, 2019 C Night Nav - Red Hill
Red Hill, QLD, AU
May 7, 2019 C SROC summer sprint 1
Lancaster, Lancashire, GB
May 7, 2019 C MV Summer Series
Sutton, Greater London, GB
May 7, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Ware, Hertfordshire, GB
May 7, 2019 C Wrekin Summer Series 1
Telford and Wrekin, Shropshire, GB
May 8, 2019 C VICO Determinator #1 - Uvic
Victoria, BC, CA
May 8, 2019 C ACT Midweek Series: Aranda Bushlands
Dunlop, ACT, AU
May 8, 2019 C Wed Evening Training - The Range
Killingworth, NSW, AU
May 8, 2019 C WEE 1 1
Belfast, Northern Ireland, GB
May 8, 2019 C OD Summer Evening Event - Elmdon Park
Solihull, West Midlands, GB
May 8, 2019 C FVO WEE Fallin
Fallin, Stirling, GB
May 8, 2019 C BOK Urban Series 3 2
Bath, England, GB
May 8, 2019 C Poacher 5 - Swallow Dale Woods (Pillar)
Caistor, Lincolnshire, GB
May 8, 2019 C Aire Spring Sprint League
Keighley, West Yorkshire, GB
May 8, 2019 C Cardiff Park Series 1
Cardiff, Wales, GB
May 8, 2019 C GRAMP Forest Sprints - Scolty
Auchattie, Aberdeenshire, GB
May 8, 2019 C RR Sprint Series 3
Jedburgh, Scottish Borders, GB
May 8, 2019 C SBOC - Summer League 2
Reynoldston, Swansea, GB
May 8, 2019 C Regional ranking
Kanice, Jihomoravský kraj, CZ
May 8, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Všenory, Středočeský kraj, CZ
May 8, 2019 C Boston Park Series: Cat Rock - CHANGED TO PETERS HILL 5
Boston, MA, US
May 9, 2019 C Riverina Schools Championships
Turvey Park, NSW, AU
May 9, 2019 C Eastern and SW Schools Cluster Joint Training Event 2: Park 17
Adelaide, SA, AU
May 9, 2019 C LEI Summer League 2
Albert Village, Leicestershire, GB
May 9, 2019 C Thursday Evening One 2019
Limavady, Northern Ireland, GB
May 9, 2019 C Summer series 2
Allerdale District, Cumbria, GB
May 9, 2019 C LOC Primary Schools Series 3
Cartmel, Cumbria, GB
May 9, 2019 C MDOC Introductory Event (1)
Disley, Cheshire East, GB
May 9, 2019 C Summer Evening Event Delamere East 1
Norley, Cheshire West and Chester, GB
May 9, 2019 C Robelle Domain, Parklands 1
Springfield Central, QLD, AU
May 9, 2019 C Robelle Domain - Secondary Series #1- CANCELLED
Springfield Central, QLD, AU
May 10, 2019 C Belair and Hills Schools Cluster Training Event 2: Apex Park
Hawthorndene, SA, AU
May 10–12, 2019 B Vilnius 2019 7
Vilnius, Vilniaus apskritis, LT
May 11, 2019 B 45. Galgener-OL 3
Einsiedeln, Schwyz, CH
May 11, 2019 C QOC Granite 9
Woodstock, MD, US
May 11, 2019 B Bayerische Meisterschaften Mittel-OL & 1. BayernCup-OL 1
Passau, Bayern, DE
May 11, 2019 C Gauteng Urban Series 9 2
Jo'burg Country Club, Sandton, Gauteng, ZA
May 11, 2019 C MNOC Cleary Lake 2
Prior Lake, MN, US
May 11, 2019 C NEOC: Hammond Pond - Jr. Fundraiser 10
Newton, MA, US
May 11, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #6 – Lick Creek (Long) 10
Cle Elum, WA, US
May 11, 2019 C Laurentian Rogaine 4
Morin-Heights, QC, CA
May 11, 2019 C SOS Hills District - Castle Hill
Castle Hill, NSW, AU
May 11, 2019 C WARA Autumn 12hr rogaine 2
Perth, WA, AU
May 11, 2019 C Hartney
Hartney, MB, CA
May 11, 2019 C O'Halloran Hill Reserve - Sat PM event
Seaview Downs, SA, AU
May 11, 2019 C San Jose Artscape 5k, 10k 2
San Jose, CA, US
May 11, 2019 C Prospect Park Memorial Event 1
Brooklyn, NY
May 11, 2019 C Winter Map Mates Registration
Yarralumla, ACT, AU
May 11, 2019 C HH Saturday League
Welwyn Garden City, Hertfordshire, GB
May 11, 2019 C Hallin Fell Local Event
Eden District, Cumbria, GB
May 11, 2019 B NGOC League 5
Shurdington, Gloucestershire, GB
May 11, 2019 C WM Schools Shoal Hill
Kettleshulme, Cheshire East, GB
May 11, 2019 B PFO event and Yvette Baker Trophy Heat 1
Barley, Lancashire, GB
May 11, 2019 C DFOK NW Kent 3
London, England, GB
May 11, 2019 C Aire Local Event
Wetherby, West Yorkshire, GB
May 11, 2019 C Summer Series 1
Tehidy, Cornwall, GB
May 11, 2019 C Wessex Summer series Score event
Fonthill Gifford, Wiltshire, GB
May 11, 2019 C SEE Himley - HOC SEE League 1
Himley, Staffordshire, GB
May 11, 2019 C TVOC Saturday Series Brill Common
Brill, Buckinghamshire, GB
May 11, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #2, Map Mates #1, Cottermouth 1
Stromlo, ACT, AU
May 11, 2019 A Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, oblastní žebříček, WRE
Šumperk, Olomoucký kraj, CZ
May 11, 2019 A Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B), mistrovství oblasti
Oskava, Olomoucký kraj, CZ
May 11, 2019 C Regional ranking
Lipno nad Vltavou, Jihočeský kraj, CZ
May 11, 2019 C Regional ranking
Oberlaimbach, Oberösterreich, AT
May 11, 2019 B Veřejný závod 1
Oybin, Sachsen, DE
May 11, 2019 C Bendigo Bush Classic 3 - Mt Korong
Wedderburn Junction, VIC, AU
May 11, 2019 C IKO Local - Kiama
Kiama, NSW, AU
May 11, 2019 C School Sprint - Hilder Road State School - EODS Event 2
The Gap, QLD, AU
May 11, 2019 C SOS Northside - St Ives 1
Saint Ives, NSW, AU
May 11, 2019 C SMOC Peach Mountain + April Fools O 5
Dexter, MI, US
May 11, 2019 C RMOC Bear Creek Lake Park 3
Lakewood, CO, US
May 11, 2019 C EMPO - Moreau Lake State Park 7
Gansevoort, NY, US
May 11, 2019 C DVOA Illicks Mill
Bethlehem, PA, US
May 12, 2019 C GAOC Extreme-O Meet :: Red Top Mountain State Park 1
Cartersville, GA, US
May 12, 2019 C Sprintstaffel
Richterswil, Zürich, CH
May 12, 2019 C Cork Summer League, Fota House; Gardens + Arboretum
Fota, County Cork, IE
May 12, 2019 A 2. Nationaler OL (Sprint) 4
Richterswil, Zürich, CH
May 12, 2019 C ONB Jamboree-O-The-Trail
Saint John, NB, CA
May 12, 2019 B Billygoat 41 63
Lebanon, NH, US
May 12, 2019 B 2. BayernCup-OL (Langdistanz) 1
Deggendorf, Bayern, DE
May 12, 2019 C Leinster League, Trooperstown 2
County Wicklow, IE
May 12, 2019 C BCC - Grange Forest Park 1
Grange, QLD, AU
May 12, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #7 – Teanaway Forks (Goat) 8
Cle Elum, WA, US
May 12, 2019 B Lovelybanks East - OST 5 (school team selection event)
Melton Mowbray, TAS, AU
May 12, 2019 C SLOW MBO Score Surrey Hills 1
Mole Valley District, Surrey, GB
May 12, 2019 C SVO/DVOA Fair Hill 6
Elkton, MD, US
May 12, 2019 C ACT Classic Series: ACT Teams Race, Narrabundah Hill 2
Duffy, ACT, AU
May 12, 2019 C ACT Schools Nomination 2019
Countegany, NSW, AU
May 12, 2019 C NavDash 3 Willeton 4
Willetton, WA, AU
May 12, 2019 C Kapinnie Lakes
Kapinnie, SA, AU
May 12, 2019 C Brandon Hills
Nesbitt, MB, CA
May 12, 2019 C Highlands Forest Series #2 1
Exeter, NSW, AU
May 12, 2019 C Waggaroos local event (Sprint)
Lake Albert, NSW, AU
May 12, 2019 B BOK Regional Event (Galoppen) 1
Winscombe, North Somerset, GB
May 12, 2019 B Regional Event and YHOA School Championships
Brinsworth, South Yorkshire, GB
May 12, 2019 B 2019 Welsh League Event & All Wales Scout Championships
Llanfaredd, Powys, GB
May 12, 2019 B South East Relays 1
Croydon, Greater London, GB
May 12, 2019 B UK Urban League & EM Urban League 2019 1
Clifton, Nottinghamshire, GB
May 12, 2019 B (Cancelled) Regional event re-scheduled for 23rd June
Chop Gate, North Yorkshire, GB
May 12, 2019 C Keyne-O, Caldecotte Lake
Caldecotte, Milton Keynes, GB
May 12, 2019 B BKO Regional Event SCOL6 (Rushall Woods) 2
Bradfield, West Berkshire, GB
May 12, 2019 B WMOA League Event 7 Parkhall
Stoke-on-Trent, Staffordshire, GB
May 12, 2019 A Český pohár štafet (B), Česká liga klubů (B)
Oskava, Olomoucký kraj, CZ
May 12, 2019 C Regional ranking
Frymburk, Jihočeský kraj, CZ
May 12, 2019 C Regional ranking 1
Oybin, Sachsen, DE
May 12, 2019 C Goldseekers Club activity
Clifton Grove, NSW, AU
May 12, 2019 C Eumundi markets foot-O
Eumundi, QLD, AU
May 12, 2019 C Newcastle NOY2
Balickera, NSW, AU
May 13, 2019 C Spring Series
Canwick, Lincolnshire, GB
May 13, 2019 C WIM/WSX Monthly Evening event - Ashley Heath near Ringwood
Saint Ives, Dorset, GB
May 14, 2019 C London Street-O Series 2018-19 #9: TBC 2
London, England, GB
May 14, 2019 C CNOC Summer Evening Series (Urban), Naas 1
County Kildare, IE
May 14, 2019 C CorkO Summer League, Fota House + Gardens
Cobh, County Cork, IE
May 14, 2019 C OLOU GOGO Series #2 - Ashland Park 1
Ashland Park, Clarksville, IN, US
May 14, 2019 C LEI Summer League 3
Ellistown, Leicestershire, GB
May 14, 2019 C RR Sprint Series 4
Selkirk, Scottish Borders, GB
May 14, 2019 C (Cancelled) MDOC Summer Evening Event
Macclesfield, Cheshire East, GB
May 14, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Hertford, England, GB
May 14, 2019 C Wrekin Summer Series 2
Telford, Shropshire, GB
May 14, 2019 C Summer Series No 2
Sedgefield, County Durham, GB
May 15, 2019 C Laurel Bank Park, Toowoomba, World Orienteering Day event
Toowoomba City, QLD, AU
May 15, 2019 C Belair Golf Course (World Orienteering Day)
Glenalta, SA, AU
May 15, 2019 C Northern Metro Secondary Schools Orienteering Championships
South Morang, VIC, AU
May 15, 2019 C Moonlight Madness #2 (IOF World Orienteering Week)
Milsons Point, NSW, AU
May 15, 2019 C ESOC Local Events in Edinburgh and the Lothians
Edinburgh, Scotland, GB
May 15, 2019 C STAG Spring 4 - WOW1!
Glasgow, Scotland, GB
May 15, 2019 C WEE 2 - World Orienteering Day
Belfast, Northern Ireland, GB
May 15, 2019 C OD Summer Evening Event - Abbey Fields and Kenilworth Urban - World Oriente
Kenilworth, Warwickshire, GB
May 15, 2019 C FVO WEE Dunblane West
Dunblane, Stirling, GB
May 15, 2019 C FVO WEE Linlithgow Loch 1
Linlithgow, West Lothian, GB
May 15, 2019 C BOK Urban Series 4 2
Trowbridge, Wiltshire, GB
May 15, 2019 C Poacher 6 - Willingham Woods
West Lindsey District, Lincolnshire, GB
May 15, 2019 C Aire Spring Sprint League
Bingley, West Yorkshire, GB
May 15, 2019 C Evening event for World Orienteering day
Sheffield, South Yorkshire, GB
May 15, 2019 C Evanton
Evanton, Highland, GB
May 15, 2019 C WOD Puttenham Potter
Puttenham, Surrey, GB
May 15, 2019 C ACT Midweek Series: Remembrance Park (World Orienteering Day) 2
Majura, ACT, AU
May 15, 2019 C VICO Determinator #2 - Layritz Park
Victoria, BC, CA
May 15, 2019 C Spring - O 3
Ripon, North Yorkshire, GB
May 15, 2019 C Training Night League Event St Neots
Eynesbury, Cambridgeshire, GB
May 15, 2019 C Forest Sprint - Dess
Inchmarlo, Aberdeenshire, GB
May 15, 2019 C SBOC - Summer League 3
Killay, Swansea, GB
May 15, 2019 C Boston Park Series: Fresh Pond Park 5
Cambridge, MA, US
May 15, 2019 C CascadeOC 2019 Wednesday Evening #1 – University of Washington 6
Seattle, WA, US
May 15, 2019 C DVOA FDR Park 5
Philadelphia, PA, US
May 16, 2019 C World Orienteering Day, People's Park
Waterford, IE
May 16, 2019 C Eastern Schools Cluster Training Event 3: Hazelwood Park
Hazelwood Park, SA, AU
May 16, 2019 C Thursday Evening Two 2019
Limavady, Northern Ireland, GB
May 16, 2019 C Summer series 3 WOW
Allerdale District, Cumbria, GB
May 16, 2019 C Summer Evening (Maprun)
Stonehouse, Gloucestershire, GB
May 16, 2019 C Moore Park, Indooroopilly, Park and some Bush. World Orienteering Day event 1
Indooroopilly, QLD, AU
May 16, 2019 C KOC Eager Hill
East Kootenay C, BC, CA
May 16, 2019 C SW Schools Cluster Night Training Event - Soutar Park
Goodwood, SA, AU
May 17, 2019 C Berner sCOOL Cup
Langenthal, Bern, CH
May 17, 2019 C Southern Metro Secondary Schools Orienteering Championships
Endeavour Hills, VIC, AU
May 17, 2019 C Belair and Hills Schools Cluster Training Event 3: Karinya
Eden Hills, SA, AU
May 17–19, 2019 A Heydar Aliyev International Orienteering Cup - 2019 1
Bakı, Baku, AZ
May 18, 2019 C ONB 10th Annual Fundy Mist, Fundy National Park, Alma, NB
Alma, NB, CA
May 18, 2019 A 2. Austria Cup - Lang 2
Sankt Johann in Tirol, Tirol, AT
May 18, 2019 C MNOC Whitetail Woods 1
Farmington, MN, US
May 18, 2019 C Risdon Brook - Hobart Saturday Series #2
Risdon, TAS, AU
May 18, 2019 C Chestnut Ridge 6
Orchard Park, NY, US
May 18, 2019 C ONB Owl Prowl, Fundy National Park, Alma, NB
Alma, NB, CA
May 18, 2019 C Raid the Sanctuary 11
Mt Kisco, NY
May 18, 2019 C GCO: Deer Creek Hills NRE 9
Sloughhouse, CA, US
May 18, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #3, Map Mates #2, Mt Ainslie North (World O
Hackett, ACT, AU
May 18, 2019 C QOFL6
Blackborough, Devon, GB
May 18, 2019 C ParkO- Milton Country Park
Milton, Cambridgeshire, GB
May 18, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
May 18, 2019 C Junior League 5
Beckwithshaw, North Yorkshire, GB
May 18, 2019 C World Orienteering Day event & Kent Orienteering League
Sevenoaks District, Kent, GB
May 18, 2019 C SWOC Summer Series 1 (SWOC League 5)
Llanfoist Fawr, Monmouthshire, GB
May 18, 2019 C MOR Saturday and Schools League - Dufftown
Dufftown, Moray, GB
May 18, 2019 C Aire Local Event
Yeadon, West Yorkshire, GB
May 18, 2019 A Mistrovství a Veteraniáda ČR ve sprintu
Čáslav, Středočeský kraj, CZ
May 18, 2019 C Regional ranking
Moravskoslezský kraj, CZ
May 18, 2019 C Bush - Samford Forest - EODS Event 3
Draper, QLD, AU
May 18, 2019 C KFO Local Event at Pittencrieff Park
Dunfermline, Fife, GB
May 18, 2019 C RMOC Manitou Park 3
Woodland Park, CO, US
May 18, 2019 C DVOA Warwick County Park 3
Pottstown, PA, US
May 18, 2019 C Bendigo Bush Day or Night - Mandurang-Sheepwash
Sedgwick, VIC, AU
May 18, 2019 C Classic-O at Oak Hill - Cuyahoga Valley NP 1
Peninsula, OH, US
May 18–19, 2019 B 34th Sage Stomp 13
Savona, BC, CA
May 18–19, 2019 W URBAN O-CUP
Beograd, Vojvodina, RS
May 18–19, 2019 A NSW Championships 16
Wyangala, NSW, AU
May 18–19, 2019 A SO "Sunny Sussex" Weekend 3
Walberton, West Sussex, GB
May 18–19, 2019 A LOC National Event Weekend 5
South Lakeland District, Cumbria, GB
May 18–19, 2019 B SMOC Training Camp 12
Chelsea, MI, US
May 18–19, 2019 O Fynsk Sprint Cup 1
Odense, Region of Southern Denmark, DK
May 19, 2019 C GAOC One-Man Relay and AGM :: McIntosh Reserve 2
Whitesburg, GA, US
May 19, 2019 C Cork Summer League, Inchydoney Sand Dunes
Inchydoney, County Cork, IE
May 19, 2019 C Munster League, Tower Hill 1
County Waterford, IE
May 19, 2019 C QOC Pohick Bay 7
Lorton, VA, US
May 19, 2019 A 3. Austria Cup, ÖSTM/ÖM Sprint 2
Hopfgarten-Markt, Tirol, AT
May 19, 2019 B Vic MTBO Series #4 - Creswick Forest
Creswick, VIC, AU
May 19, 2019 C World Orienteering Day, St Catherines
Dublin, IE
May 19, 2019 C WPOC Deer Lakes Training 1
Tarentum, PA, US
May 19, 2019 C Gauteng Urban Series Final 2
Woodlands Office Park, Sandton, Gauteng, ZA
May 19, 2019 C Russells Plains Road, Rocherlea - Launceston Local Series #2
Rocherlea, TAS, AU
May 19, 2019 C MelBushO 2 - Macedon
Macedon, VIC, AU
May 19, 2019 C OCIN Camp Libbey (WOD) 3
Defiance, OH, US
May 19, 2019 C NEOC: The Bob Dangel Breakheart Reservation Event 13
Saugus, MA, US
May 19, 2019 C Beaumont City to Bush
Burnside, SA, AU
May 19, 2019 C ONB 10th Annual Fundy Mist, Fundy National Park, Alma, NB
Alma, NB, CA
May 19, 2019 C 2019 NAV-X Challenge #2 - Deer Creek Hills - 2 or 4 Hour Map Trek 5
Sloughhouse, CA, US
May 19, 2019 C LAOC Echo Park Urban Discovery 2
Los Angeles, CA, US
May 19, 2019 C Bush 2 Warranine 2
Bakers Hill, WA, AU
May 19, 2019 C Franz. Meisterschaften Lang/3. Wertung Swiss Cup
Ludres, Grand Est, FR
May 19, 2019 B East Midlands League 2019 & YBT Heat
Ticknall, Derbyshire, GB
May 19, 2019 B SWOA South-West Middle Distance Championships
Braunton, Devon, GB
May 19, 2019 B Druridge Bay Regional Event
East Chevington, England, GB
May 19, 2019 B Kings Lynn Urban 1
King's Lynn, Norfolk, GB
May 19, 2019 C Hornchurch WOW & GLOSS-style
Hornchurch, Greater London, GB
May 19, 2019 C BASOC Local
,
May 19, 2019 C OCOUL 2
Tullygally, Craigavon, GB
May 19, 2019 C 2. OL für Alle, 2. Lauf Bü. OL Cup
Trin, Graubünden, CH
May 19, 2019 A Mistrovství a Veteraniáda ČR sprintových štafet
Pardubice, Pardubický kraj, CZ
May 19, 2019 B 10. OL Regio Olten OL
Olten, Solothurn, CH
May 19, 2019 C Dalby SHS Bunya Campus Sprint
Dalby, QLD, AU
May 19, 2019 C Dalby SHS, Dalby
Dalby, QLD, AU
May 19, 2019 C DVOA FDR Park 3
Philadelphia, PA, US
May 19, 2019 C Litchfield National Park
Litchfield Park, NT, AU
May 19, 2019 C ROC - Cumming Nature Center 10
Naples, NY, US
May 19, 2019 C World Orienteering Day, Merlin Park Woods
Ballybane, County Galway, IE
May 19, 2019 C WOD
Mailly-Champagne, Grand Est, FR
May 19, 2019 C WOD
Nouméa, South Province, NC
May 19, 2019 B Woodlands Urban #10 2019
Sandton, Gauteng, ZA
May 20, 2019 C ONB 10th Annual Fundy Mist, Fundy National Park, Alma, NB
FUNDY NATIONAL PARK, NB, CA
May 20, 2019 C Spring Series
Kirkby on Bain, Lincolnshire, GB
May 20, 2019 C ACT Street Series: Isaacs (World Orienteering Day)
Isaacs, ACT, AU
May 21, 2019 C OLOU GOGO Series #3 - Thurman Hutchins Park 2
Thurman Hutchins Park, Louisville, KY
May 21, 2019 C CNOC Summer Evening Series, Mullaghreelan Wood 3
Castledermot, County Kildare, IE
May 21, 2019 C sCOOl-Cup Aargau
Aarau, Aargau, CH
May 21, 2019 C CorkO Summer League, Currabinny Wood
County Cork, IE
May 21, 2019 C Night Nav - Auchenflower (WOD Event)
Toowong, QLD, AU
May 21, 2019 C SROC summer sprint 2
Lancaster, Lancashire, GB
May 21, 2019 C London Park Race Series 2019.1: Danson Park
London Borough of Bexley, Greater London, GB
May 21, 2019 C MV Summer Series
Sutton, Greater London, GB
May 21, 2019 C TAY World Orienteering Day Event
Crieff, Perth and Kinross, GB
May 21, 2019 C MDOC Introductory Event (2)
Poynton East and Pott Shrigley Ward, England, GB
May 21, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Welwyn Garden City, Hertfordshire, GB
May 21, 2019 C Wrekin Summer Series 3 - World Orienteering Week event.
Edgmond, Shropshire, GB
May 21, 2019 C NWO Summer Street O Series
Swindon, England, GB
May 21, 2019 C CorkO Summer League, Doneraile Forest Park
County Cork, IE
May 22, 2019 C Western Metro Secondary Schools Orienteering Championships
Greenvale, VIC, AU
May 22, 2019 C Wed Evening Training - Barnsley
Holmesville, NSW, AU
May 22, 2019 C VICO Determinator #3 - Lansdowne Camosun
Victoria, BC, CA
May 22, 2019 C STAG Spring 5 WOW 2!!!
Glasgow, South Lanarkshire, GB
May 22, 2019 C World Orienteering Day Event - John Port School
Etwall, Derbyshire, GB
May 22, 2019 C OD Summer Evening Event - Hay Wood
Rowington, Warwickshire, GB
May 22, 2019 C WEE 3
Belfast, Northern Ireland, GB
May 22, 2019 C FVO WEE Polmaise
Cambusbarron, Stirling, GB
May 22, 2019 C (Cancelled) BOK Urban Series spare
Bristol, England, GB
May 22, 2019 C Poacher 7 - Swallow Vale
West Lindsey District, Lincolnshire, GB
May 22, 2019 C Aire Spring Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
May 22, 2019 C Summer Evening Event Bryn Alyn
Llanferres, Denbighshire, GB
May 22, 2019 C GRAMP Summer Series - Hazlehead
Aberdeen, Scotland, GB
May 22, 2019 C Cardiff Park Series 2
Cardiff, Wales, GB
May 22, 2019 C INT SprINTelope 5
Edinburgh, Scotland, GB
May 22, 2019 C LEI Summer League 4
North West Leicestershire District, Leicestershire, GB
May 22, 2019 C RR Sprint Series 5
Hawick, Scottish Borders, GB
May 22, 2019 C Boston Park Series: Millennium Park 4
Boston, MA, US
May 22, 2019 C DVOA Germantown Academy 3
Fort Washington, PA, US
May 22, 2019 C ACT Midweek Series: Wanniassa Hills
Tuggeranong DC, ACT, AU
May 23, 2019 C World Orienteering Day, People's Park
Waterford, IE
May 23, 2019 C (Cancelled) Powys Primary Schools Championships
Tregynon, Powys, GB
May 23, 2019 C Eastern and SW Schools Cluster Joint Training Event 4: Park 20
Adelaide, SA, AU
May 23, 2019 C Thursday Evening Three 2019
Ballykelly, Limavady, GB
May 23, 2019 C LOC Primary Schools Series 4
Ecclerigg, Cumbria, GB
May 23, 2019 C Summer series 4
Seatoller, Cumbria, GB
May 23, 2019 C SEE Baggeridge - HOC SEE League 1
Dudley, Staffordshire, GB
May 23, 2019 C CLYDE Spring Series #3 Linwood
Linwood, Renfrewshire, GB
May 23, 2019 C KOC Lois Creek
Kimberley, BC, CA
May 24, 2019 C Eastern Metro Secondary Schools Orienteering Championships 1
Templestowe, VIC, AU
May 24–26, 2019 B Orienteering Skills Camp 2019 1
Strathcona Wilderness Centre Lodge
May 25, 2019 C ONB Killarney Kaper
Fredericton, NB, CA
May 25, 2019 B 3. BayernCup-OL (Langdistanz) 1
Bamberg, Bayern, DE
May 25, 2019 C Scottish Champs 24
Dalbeattie, Dumfries and Galloway, GB
May 25, 2019 C Goomburra event and coaching
Goomburra, QLD, AU
May 25, 2019 C Port Lincoln Golf Club Night Event
Boston, SA, AU
May 25, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #4, Map Mates #3, Campbell Park 1
Majura, ACT, AU
May 25, 2019 C WCOC Simsbury Town Forest 17
Simsbury, CT, US
May 25, 2019 C Regional ranking
Jilemnice, Liberecký kraj, CZ
May 25, 2019 C Regional ranking
Vysoké nad Jizerou, Liberecký kraj, CZ
May 25, 2019 C Regional ranking
Brno, Jihomoravský kraj, CZ
May 25, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Mnichovice, Středočeský kraj, CZ
May 25, 2019 C Regional ranking
Příbor, Moravskoslezský kraj, CZ
May 25, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Stropešín, Kraj Vysočina, CZ
May 25, 2019 C Mistrovství oblasti na krátké trati
Žihle, Plzeňský kraj, CZ
May 25, 2019 C Regional ranking
Zlaté Hory, Olomoucký kraj, CZ
May 25, 2019 C SOS Northside - St Ives Chase
Saint Ives Chase, NSW, AU
May 25, 2019 C SOS Hills District - Kenthurst
Dural, NSW, AU
May 25, 2019 C Wessex Region Summer Series and League
Netley, Hampshire, GB
May 25, 2019 C Whitworth Park
Two Dales, Derbyshire, GB
May 25, 2019 C MTBO 2 Banyowla 2
Martin, WA, AU
May 25, 2019 C Bush - Banks St Reserve - EODS Event 4
Ashgrove, QLD, AU
May 25–27, 2019 A Spring time in Shropshire 13
Burwarton, Shropshire, GB
May 26, 2019 C Munster League, Rossbeigh Sand Dunes 1
County Kerry, IE
May 26, 2019 C Cork Summer League, Glensheskin Wood
County Cork, IE
May 26, 2019 B Bayerische Meisterschaften Sprint-OL & 4. BayernCup-OL 1
Seßlach, Bayern, DE
May 26, 2019 C ACT MTBO Series #2: Bruce Ridge 3
Bruce, ACT, AU
May 26, 2019 C Multi-sprint at Parc du Tremblay 1
Champigny-sur-Marne, Île-de-France, FR
May 26, 2019 B Vic Autumn Series 5 - Irishtown, Vaughan 1
Glenluce, VIC, AU
May 26, 2019 C Park Orienteering at Gold Coast Regional Botanic Gardens 2
Benowa, QLD, AU
May 26, 2019 B Arboretum, Devonport - OST 6
Eugenana, TAS, AU
May 26, 2019 C NEOC: Earl's Trails 17
Amherst, MA, US
May 26, 2019 C Oakview
Invergowrie, NSW, AU
May 26, 2019 C OY4 - QLD Sprint Champs - Gatton 1
Lawes, QLD, AU
May 26, 2019 C 2019 Metro League #2 3
Frenchs Forest, NSW, AU
May 26, 2019 C Newcastle Pairs - MINMI
Minmi, NSW, AU
May 26, 2019 C Regional ranking
Žihle, Plzeňský kraj, CZ
May 26, 2019 C Regional ranking
Nový Bor, Liberecký kraj, CZ
May 26, 2019 C Coochin Creek MTBO
Coochin Creek, QLD, AU
May 26, 2019 B Ripon City - YHOA Urban League 1
Ripon, North Yorkshire, GB
May 26, 2019 C Waggaroos-AWOC Interclub #3 1
Walbundrie, NSW, AU
May 26, 2019 C NavDash 4 - Garvey Park 4
Ascot, WA, AU
May 26, 2019 C George Brown Botanic Gardens
The Gardens, NT, AU
May 26, 2019 C Torrens Linear Park Felixstow MTBO & FootO
Felixstow, SA, AU
May 27, 2019 B York City Trophy Event 1
York, England, GB
May 27, 2019 A Springtime in Shropshire 2019 Day 3 Middle (UKOL)
Telford and Wrekin, Shropshire, GB
May 27, 2019 C SA Schools Championships - Belair NP
Glenalta, SA, AU
May 27, 2019 C ACT Street Series: Weetangera
Weetangera, ACT, AU
May 28, 2019 C CNOC Summer Evening Series, Donadea 3
County Kildare, IE
May 28, 2019 C CorkO Summer League, James's Fort
Kinsale, County Cork, IE
May 28, 2019 C RR Sprint Series 6
Melrose, Scottish Borders, GB
May 28, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Welwyn, Hertfordshire, GB
May 28, 2019 C Summer Series No 3
Newbiggin-by-the-Sea, England, GB
May 28, 2019 C CO Tour de Sophia -Etape 2
Valbonne, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
May 28, 2019 C OLOU GOGO Series #4 - Cherokee Park Barringer Hill 2
Cherokee Park, Barringer Hill, Louisville, KY
May 29, 2019 C Wed Evening Training - Brush Creek (East)
Glendale, NSW, AU
May 29, 2019 C VICO Determinator #4 - Francis King Park
Victoria, BC, CA
May 29, 2019 C Boston Park Series: Jamaica Pond 5
Boston, MA, US
May 29, 2019 C Spring - O 4
Harrogate, North Yorkshire, GB
May 29, 2019 C STAG Spring 6 & FVO WEE
Cumbernauld, North Lanarkshire, GB
May 29, 2019 C WEE 4
Dunmurry, Belfast, GB
May 29, 2019 C OD Summer Evening Event - Coombe Abbey
Rugby District, Warwickshire, GB
May 29, 2019 C ELO SprintELOpe 6 1
Longniddry, East Lothian, GB
May 29, 2019 C BOK Urban Series 5 2
Emersons Green, South Gloucestershire, GB
May 29, 2019 C Poacher 8 - Normanby Park South
Scunthorpe, North Lincolnshire, GB
May 29, 2019 C GRAMP Summer Series - Countesswells
Kingswells, Aberdeen City, GB
May 29, 2019 C Culloden Woods
Culloden, Highland, GB
May 29, 2019 C Aire Spring Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
May 29, 2019 C DVOA Wilson Farm Park 3
Wayne, PA, US
May 29, 2019 C ACT Midweek Series: The Pinnacle 2
Hawker, ACT, AU
May 29, 2019 C Camp Hill - Whites Hill Reserve - Secondary Series #2
Camp Hill, QLD, AU
May 29, 2019 C SOS Summer Series No1
Sible Hedingham, Essex, GB
May 29, 2019 C Balbriggan Schools Introductory Event, Ardgillan Castle Demesne
Savoy Cottages, County Dublin, IE
May 29, 2019 C Pays Aix Orientation Tour - Etape n°4
Bouches-du-Rhône, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
May 30, 2019 B 4 jours de Romandie/43è Sensler OL 2
Schmitten, Freiburg, CH
May 30, 2019 C Thursday Evening Four 2019
Ballykelly, Limavady, GB
May 30, 2019 C Summer series 5
Troutbeck, Cumbria, GB
May 30, 2019 C KOC Kimbrook
Kimberley, BC, CA
May 30, 2019 B Régionale Moyenne Distance
La Thuile, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
May 31, 2019 B 4 jours de romandie/Walliser OL
Susten, Wallis, CH
May 31, 2019 A Championnat de France de Relais-sprint
Le Bourget-du-Lac, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
May 31, 2019 C Sprint Open Savoie
Le Bourget-du-Lac, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
May 31 – Jun 2, 2019 A 24-h Thuringian Orienteering Relay 21
Trockenborn-Wolfersdorf, Thüringen, DE
May 31 – Jun 2, 2019 C RMOC & LROC Advanced Practice Courses 3
Laramie, WY, US
May 31 – Jun 3, 2019 C Ireland WOC 2019 Training Camp 3
Sarpsborg, Østfold, NO
June 2019dist (mi)
Jun 1, 2019 B 4 jours de Romandie/31è CO de la Riviera
Vex, Valais, CH
Jun 1, 2019 C Pleasant Lake State Forest 4
Gouverneur, NY, US
Jun 1, 2019 A Championship Trentino-Alto Adige, Middle
Castelrotto, Trentino-Alto Adige, IT
Jun 1, 2019 C Game Day: Monopoly Rogaine 10
Gouverneur, NY, US
Jun 1, 2019 C St Virgils - Hobart Saturday Series #3
Austins Ferry, TAS, AU
Jun 1, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #5, Map Mates #4, Aranda Snow Gums 2
Dunlop, ACT, AU
Jun 1, 2019 B Return to the Ridge 20
Pound Ridge, NY, US
Jun 1, 2019 C Spruce Woods (Hog's Back)
Cypress River, MB, CA
Jun 1, 2019 A Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy západ, o
Skalka u Doks, Liberecký kraj, CZ
Jun 1, 2019 B Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček
Větrný Jeníkov, Kraj Vysočina, CZ
Jun 1, 2019 B Žebříček B-Morava, oblastní žebříček
Otaslavice, Olomoucký kraj, CZ
Jun 1, 2019 A Mistrovství ČR v MTBO na krátké trati, Český pohár MTBO – 4. kolo
Chotěvice, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 1, 2019 C SOS Hills District - Carlingford
Carlingford, NSW, AU
Jun 1, 2019 C SOS Northside - Lindfield
Lindfield, NSW, AU
Jun 1, 2019 C SBOC - Summer League 5 1
Oxwich, Swansea, GB
Jun 1, 2019 C HH Saturday League
St Albans, Hertfordshire, GB
Jun 1, 2019 C NGOC League 6 1
Brimscombe, Gloucestershire, GB
Jun 1, 2019 C POTOC park series 1
Stoke-on-Trent, England, GB
Jun 1, 2019 B NI Sprint & Middle Distance
Coleraine, Northern Ireland, GB
Jun 1, 2019 C DFOK NW Kent 4
Sidcup, Kent, GB
Jun 1, 2019 C SO Park O 1 - Warden Park Academy (followed by SO AGM)
Cuckfield, West Sussex, GB
Jun 1, 2019 C SBOC 2x2 Relays
Oxwich, Swansea, GB
Jun 1, 2019 C Alvaston Park
Derby, England, GB
Jun 1, 2019 C INT Local Events in Edinburgh and The Lothians
East Calder, West Lothian, GB
Jun 1, 2019 C Explore the Parks
Nottingham, England, GB
Jun 1, 2019 C Wessex Summer series Score event
Woodfalls, Wiltshire, GB
Jun 1, 2019 C Summer LOP - Exhibition Park
Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear, GB
Jun 1, 2019 C ROC - Rotary Sunshine Camp 9
Rush, NY, US
Jun 1, 2019 C Sunrise-O - Score at Richfield Heritage Preserve 1
Richfield, OH, US
Jun 1–2, 2019 A Championnat de France de Relais / Longue Distance (WRE) 1
Aillon-le-Jeune, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 1–4, 2019 B Queens Birthday 2019 1
Palmerston North, Manawatu-Wanganui, NZ
Jun 2, 2019 C Cork Summer League, Rostellan Wood
County Cork, IE
Jun 2, 2019 C 9. Baselbieter Bike-OL = ABGESAGT!
Birsfelden, Basel-Landschaft, CH
Jun 2, 2019 C QOC Jug Bay 11
Lothian, MD, US
Jun 2, 2019 C Midland MTBO Bredon near Tewkesbury 1
Bredon, Worcestershire, GB
Jun 2, 2019 A Relay of the Dolomites
Castelrotto, Trentino-Alto Adige, IT
Jun 2, 2019 C 8. Argus OBikers Bike-OL
Niederlenz, Aargau, CH
Jun 2, 2019 B 4 jours de Romandie/52ème CO Vaudoise
Froideville, Vaud, CH
Jun 2, 2019 C Larch Hills Adventure Run
Salmon Arm, BC, CA
Jun 2, 2019 C MelBushO 3 - Brimbank Park, Keilor
Keilor East, VIC, AU
Jun 2, 2019 C Mingela Northern Classic - Townsville
Ravenswood, QLD, AU
Jun 2, 2019 C The 45th Annual Great NOSH Footrace 2
East Lindfield, NSW, AU
Jun 2, 2019 C NEOC: Nobscot Reservation 9
Sudbury, MA, US
Jun 2, 2019 A Lithuanian Orienteering Championships 2019 - Middle 7
Mickūnų seniūnija, Vilniaus apskritis, LT
Jun 2, 2019 C BAOC: U.C. Berkeley 7
Berkeley, CA, US
Jun 2, 2019 C Spruce Woods (Hog's Back)
Cypress River, MB, CA
Jun 2, 2019 C ACT Classic Series: Jim Sawkins Memorial Handicap, ACT League #6, Mt Jerrab 1
Karabar, NSW, AU
Jun 2, 2019 A Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP - žebříček A, žebříček B-Čechy západ, o
Skalka u Doks, Liberecký kraj, CZ
Jun 2, 2019 B Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček
Větrný Jeníkov, Kraj Vysočina, CZ
Jun 2, 2019 B Žebříček B-Morava, oblastní žebříček
Otaslavice, Olomoucký kraj, CZ
Jun 2, 2019 A Český pohár MTBO – 5. kolo
Chotěvice, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 2, 2019 C Wandoan State School, Wandoan
Wandoan, QLD, AU
Jun 2, 2019 C Waterloo Plains Sprint, Wandoan
Wandoan, QLD, AU
Jun 2, 2019 C Wandoan Golf Course Coaching
Wandoan, QLD, AU
Jun 2, 2019 B YHOA Urban League 1
Rotherham, South Yorkshire, GB
Jun 2, 2019 C Goldseekers Bush Series #4
Ophir, NSW, AU
Jun 2, 2019 B SE Sprint Champs
Epsom, Surrey, GB
Jun 2, 2019 C NOR summer series 1
North Norfolk District, Norfolk, GB
Jun 2, 2019 B SWOA South-West Sprint Championships 4
Exeter, Devon, GB
Jun 2, 2019 C Keyne-O, Furzton 1
Furzton, Milton Keynes, GB
Jun 2, 2019 B ESOC bto SOUL6 2
Queensferry, Edinburgh, GB
Jun 2, 2019 B 2019 Welsh League Race 2
Ton Kenfig, Pen-y-bont ar Ogwr, GB
Jun 2, 2019 B Culbin - Regional and Moray & Highland Junior Champs
Kintessack, Moray, GB
Jun 2, 2019 C LEI Summer League 5
Hinckley, Leicestershire, GB
Jun 2, 2019 C Waggaroos local event
Turvey Park, NSW, AU
Jun 2, 2019 C Coffs Winter #2
Coffs Harbour, NSW, AU
Jun 2, 2019 C Newcastle OY 3 - FENNELL BAY 2
Fassifern, NSW, AU
Jun 2, 2019 C ONB Bathurst-O, Carter's Brook Watershed, Bathurst, NB
Bathurst, NB, CA
Jun 2, 2019 C Training Day: Chalks: Mt Crawford Forest
Mount Crawford, SA, AU
Jun 2, 2019 C BOK - Eno River Open Radio-O / ARDF 1
Durham, NC, US
Jun 2, 2019 C CAOC Miami Woods
Morton Grove, IL, US
Jun 2–3, 2019 B Kenine 2-day Classic 4
Kenmare, WA, AU
Jun 2–7, 2019 B Texas Junior Orienteering Camp (TJOC) 5
Chico, TX, US
Jun 3, 2019 C Cork Summer League, Currabinny Wood
Carrigaline, County Cork, IE
Jun 3, 2019 C WIM/WSX Monthly Evening event Wareham
Wareham, Dorset, GB
Jun 3, 2019 C ACT Street Series: Lyneham
Lyneham, ACT, AU
Jun 4, 2019 C CNOC Summer Evening Series (Urban), Newbridge 2
Newbridge, County Kildare, IE
Jun 4, 2019 C CorkO Summer League, Ballincollig Regional Park 1
Ballincollig, County Cork, IE
Jun 4, 2019 C London Park Race Series 2019.2: Imperial College 3
London, England, GB
Jun 4, 2019 C Summer Series 2
St Austell, Cornwall, GB
Jun 4, 2019 C SROC summer sprint 3
Lytham St Annes, Lancashire, GB
Jun 4, 2019 C MDOC Summer Evening Sprint Event
Hazel Grove, Greater Manchester, GB
Jun 4, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Welwyn Garden City, Hertfordshire, GB
Jun 4, 2019 C BOK Army Championships
Parkend, Gloucestershire, GB
Jun 4, 2019 C Wrekin Summer Series 4
Bridgnorth, Shropshire, GB
Jun 4, 2019 C Summer Series No 4
Stockton-on-Tees, England, GB
Jun 4, 2019 C CO Tour de Sophia -Etape 3
Valbonne, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 5, 2019 C CSU Park Series: Pine Banks Park 4
Malden, MA, US
Jun 5, 2019 C CascadeOC 2019 Wednesday Evening #2 – Hamlin Park 3
Shoreline, WA, US
Jun 5, 2019 C Mistrovství oblasti sprintových štafet
Jihomoravský kraj, CZ
Jun 5, 2019 C Wed Evening Training - Jesmond Park
Lambton, NSW, AU
Jun 5, 2019 C VICO Determinator #5 - Final! - Thetis West
Victoria, BC, CA
Jun 5, 2019 C RMOC CSOL Championship at Peaceful Valley Scout Ranch [CANCELLED] 2
Elbert, CO, US
Jun 5, 2019 C DVOA Ridley Creek State Park 3
Glen Mills, PA, US
Jun 5, 2019 C OD Summer Evening Event - Rough Close
Solihull District, West Midlands, GB
Jun 5, 2019 C PFO Evening series 1 of 4
Rossendale District, Lancashire, GB
Jun 5, 2019 C ESOC Sprintelope 7 1
Edinburgh, Scotland, GB
Jun 5, 2019 C FVO WEE Muiravonside
,
Jun 5, 2019 C BOK Urban Series 6 2
Bradley Stoke, South Gloucestershire, GB
Jun 5, 2019 C Poacher 9 - Hemswell
Hemswell Cliff, Lincolnshire, GB
Jun 5, 2019 C LOC Middle Series 1
South Lakeland District, Cumbria, GB
Jun 5, 2019 C GRAMP Summer Series - Foggieton
Cults, Aberdeen City, GB
Jun 5, 2019 C Cardiff Park Series 3
Cardiff, Wales, GB
Jun 5, 2019 C Challenge Grenoblois Etape 3
Grenoble, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 5, 2019 C Départementale Sprint
Cormelles-le-Royal, Normandie, FR
Jun 5, 2019 C Pays d'Aix Orientation Tour - Etape n°5
Pertuis, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 5, 2019 C Trophée de Saint Quentin en Yvelines
Villebon-sur-Yvette, Île-de-France, FR
Jun 5, 2019 C Sprint Cup NWS 4. Lauf 1
Kaiseraugst, Aargau, CH
Jun 5, 2019 C WEE 5
Belfast, Northern Ireland, GB
Jun 5, 2019 C ACT Midweek Series: Farrer Ridge 1
Tuggeranong DC, ACT, AU
Jun 6, 2019 C MNOC Members Picnic 2
Minneapolis, MN, US
Jun 6, 2019 C KOC Wallinger Sprint
Kimberley, BC, CA
Jun 6, 2019 C LEI Summer League 6
Groby, Leicestershire, GB
Jun 6, 2019 C Summer series 6
Egremont, Cumbria, GB
Jun 6, 2019 C SEE Kinver Edge South - HOC SEE League 1
Wyre Forest District, Worcestershire, GB
Jun 6, 2019 C Summer Evening (Maprun)
Berry Hill, Gloucestershire, GB
Jun 6, 2019 C CLYDE Spring Series #4 Mugdock
Mugdock, Stirling, GB
Jun 6, 2019 C Lörracher Stadtlauf 1
Lörrach, Baden-Württemberg, DE
Jun 7, 2019 C Victorian Schools Team Nominations 2019 1
West Melbourne, VIC, AU
Jun 7, 2019 C Scottish Schools Orienteering Festival
Stirling, Scotland, GB
Jun 7–9, 2019 W Alpe Adria Cup 2019
Našice, Osječko-baranjska županija, HR
Jun 7–9, 2019 C Spring Training Weekend (near Syracuse NY) 22
Altmar, NY, US
Jun 7–9, 2019 B Boston Sprint Camp 17
Boston, MA, US
Jun 7–10, 2019 W World Cup Round 1 14
Vantaa, Helsinki, FI
Jun 8, 2019 C MTBO 3 Carinyah 2
Lesley, WA, AU
Jun 8, 2019 C Coffin Bay
Coffin Bay, SA, AU
Jun 8, 2019 C WCOC Hurd State Park 11
East Hampton, CT, US
Jun 8, 2019 C OCIN QCARS 1 at Burnet Woods 3
Cincinnati, OH, US
Jun 8, 2019 C Regional ranking
Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Mistrovství oblasti štafet
Hradec Králové, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Nová Dědina, Zlínský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Křižánky, Kraj Vysočina, CZ
Jun 8, 2019 C Mistrovství oblasti na klasické trati
Tálín, Jihočeský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Regional ranking
Karlovy Vary, Karlovarský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Regional ranking
Karlovy Vary, Karlovarský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Regional ranking
Hrabyně, Moravskoslezský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C Mistrovství oblasti štafet (žáci)
Hrabyně, Moravskoslezský kraj, CZ
Jun 8, 2019 C KFO Local Event at Dunnikier Park
Kirkcaldy, Fife, GB
Jun 8, 2019 C Saturday Morning One 2019
Castlerock, Coleraine, GB
Jun 8, 2019 B Poole Out of Town Race
Poole, England, GB
Jun 8, 2019 C SO Park O 2 - St Anns Well Gardens, Hove
Hove, England, GB
Jun 8, 2019 C SWOC Summer Series 2 (SWOC League 6)
Libanus, Powys, GB
Jun 8, 2019 B Tadcaster Urban Event 1
Tadcaster, North Yorkshire, GB
Jun 8, 2019 C Holmebrook Valley Park
Chesterfield, Derbyshire, GB
Jun 8, 2019 C Aire Local Event
Bradford, West Yorkshire, GB
Jun 8, 2019 C Saturday Series 8
Sheffield, South Yorkshire, GB
Jun 8, 2019 C TASO 4
Vouziers, Grand Est, FR
Jun 8, 2019 C Juin O'Larzac
Cornus, Occitanie, FR
Jun 8, 2019 A Manche de la Coupe de France de Raid Orientation - Raid O'bivwak
La Chapelle-en-Vercors, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 8, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Sérénac, Occitanie, FR
Jun 8, 2019 C Scout Family Event, Ardgillan Castle Demesne
Savoy Cottages, County Dublin, IE
Jun 8, 2019 C Launceston Winter Sprint Extravaganza - Race 1 - Queechy High School
Norwood, TAS, AU
Jun 8, 2019 C Summer Series 2 Storey Arms
Libanus, Powys, GB
Jun 8–9, 2019 A Creswick Diggings 3-Day 1
Creswick, VIC, AU
Jun 8–9, 2019 A Coventry Weekend of Orienteering (UKOL) / (UKOL) (UKUL) (WMOA Urban League 3
Warwick, England, GB
Jun 8–9, 2019 C Raid découverte O'bivwak
La Chapelle-en-Vercors, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 8–9, 2019 C Pfingststaffel 1
Bürchen, Valais, CH
Jun 8–10, 2019 B Queens Birthday 3 Days 12
Big Hill, NSW, AU
Jun 8–10, 2019 A 3-Tage OL incl. DM-Sprint 5
Annaberg-Buchholz, Sachsen, DE
Jun 8–10, 2019 C 3Days Belgium 1
Marche-en-Famenne, Wallonie, BE
Jun 9, 2019 C Cork Summer League, Marlogue Wood
County Cork, IE
Jun 9, 2019 C BMBO Event 6 - The Tywi Forest 3
Abergwesyn, Powys, GB
Jun 9, 2019 C Passchendaele State Forest, west of Stanthorpe
Passchendaele, QLD, AU
Jun 9, 2019 B TAFE Alanvale Campus - Tas Sprint Championships Double Sprint - OST 7
Newnham, TAS, AU
Jun 9, 2019 C SVO Colonel Denning 9
Newville, PA, US
Jun 9, 2019 C NavDash 5 Russells Gully / Brigadoon 4
Brigadoon, WA, AU
Jun 9, 2019 B The Sandmine/Broccoli Hill OY 1
Coffin Bay, SA, AU
Jun 9, 2019 C Tri-O: Bruce Park, Assiniboine Park & Forest
Winnipeg, MB, CA
Jun 9, 2019 C Regional ranking
Malé Kyšice, Středočeský kraj, CZ
Jun 9, 2019 C Regional ranking
Karlovy Vary, Karlovarský kraj, CZ
Jun 9, 2019 C Simon Peck Summer Series event 1
Haverhill, Suffolk, GB
Jun 9, 2019 B SAX Regional 1
Denstroude, Kent, GB
Jun 9, 2019 B Cumbrian Galoppen - Threlkeld 1
Threlkeld, Cumbria, GB
Jun 9, 2019 C Priory Park Local event
St Neots, Cambridgeshire, GB
Jun 9, 2019 C NWO Relay
Vale of White Horse District, Oxfordshire, GB
Jun 9, 2019 B Jamie Stevenson Trophy
Kingussie, Highland, GB
Jun 9, 2019 C Try Orienteering
Dorking, Surrey, GB
Jun 9, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Cornus, Occitanie, FR
Jun 9, 2019 C HVO Eagle Rock Reservation 3
West Orange, NJ, US
Jun 10, 2019 B 49. Zuger Frühling OL
Hünenberg, Zug, CH
Jun 10, 2019 B Queens Birthday 3 Days - 2019 SL7 Western Sydney University entry only 2
Campbelltown, NSW, AU
Jun 10, 2019 C The Tadpole
Wangary, SA, AU
Jun 10, 2019 C Pure Gold! Creswick Diggings 3-Day, Race 3 / The Bah Humbug Sprint
Creswick, VIC, AU
Jun 10, 2019 C LEI Summer League 7
Donisthorpe, Leicestershire, GB
Jun 10, 2019 C juin O'Larzac
Cornus, Occitanie, FR
Jun 10, 2019 C Challenge LOCO n°2
Greffeil, Occitanie, FR
Jun 10, 2019 B Passage de Balises de Couleur
Jumièges, Normandie, FR
Jun 11, 2019 C CNOC Summer Evening Series, Curragh (Lumville Crossroads) 2
County Kildare, IE
Jun 11, 2019 C CorkO Summer League, Doneraile Forest Park
County Cork, IE
Jun 11, 2019 C Night Nav - Chapel Hill (Cicada Park) 1
Chapel Hill, QLD, AU
Jun 11, 2019 C London Park Race Series 2019.3: Southwark Park 3
London, England, GB
Jun 11, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #5 - U of L 1
U of L Belknap Campus
Jun 11, 2019 C MV Summer Series 1
Sutton, Greater London, GB
Jun 11, 2019 C CO Tour de Sophia -Etape 4
Valbonne, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 11, 2019 C CorkO Summer League, Currabinny Wood
County Cork, IE
Jun 11, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Welwyn Garden City, Hertfordshire, GB
Jun 11, 2019 C Wrekin Summer Series 5
Stanmore, Shropshire, GB
Jun 11, 2019 C NWO Summer Street O Series
Hilmarton, Wiltshire, GB
Jun 11, 2019 C TVOC Summer Series
Penn, Buckinghamshire, GB
Jun 12, 2019 C Northshore Inaugral Urban Adventure - Townsville
Burdell, QLD, AU
Jun 12, 2019 C 1. Berner Abendlauf
Burgdorf, Bern, CH
Jun 12, 2019 C ACT Midweek Series: Bruce Ridge 1
O'Connor, ACT, AU
Jun 12, 2019 C Moonlight Madness #3 - Pyrmont 1
Pyrmont, NSW, AU
Jun 12, 2019 C DVOA Fort Washington 6
Fort Washington, PA, US
Jun 12, 2019 C Wed Evening Training - The Tank Paddock
Minmi, NSW, AU
Jun 12, 2019 C Départementale Sprint
Ifs, Normandie, FR
Jun 12, 2019 C Pays d'Aix Orientation Tour - Etape n°6
Pertuis, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 12, 2019 C Challenge Grenoblois Etape 4
Saint-Martin-d'Uriage, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 12, 2019 C Trophée de Saint Quentin en Yvelines
Méré, Île-de-France, FR
Jun 12, 2019 C Spring - O 5
Knaresborough, North Yorkshire, GB
Jun 12, 2019 C WEE 6
Antrim, Northern Ireland, GB
Jun 12, 2019 C OD Summer Evening Event - Brueton Park
Solihull, West Midlands, GB
Jun 12, 2019 C PFO Evening Series 2 of 4
Burnley District, Lancashire, GB
Jun 12, 2019 C ELO SprintELOpe 8
Haddington, East Lothian, GB
Jun 12, 2019 C SBOC - Summer League 6
Merthyr Mawr, Bridgend, GB
Jun 12, 2019 C FVO WEE Tulliallan
Kincardine, Fife, GB
Jun 12, 2019 C Poacher 10 - Scunthorpe Central Park
Scunthorpe, North Lincolnshire, GB
Jun 12, 2019 C Summer Eveing Event Castle Park Frodsham
Frodsham, Cheshire West and Chester, GB
Jun 12, 2019 C LOC Middle Series 2
South Lakeland District, Cumbria, GB
Jun 12, 2019 C SROC scout and guide championships
Goosnargh, Lancashire, GB
Jun 12, 2019 C GRAMP Summer Series - Tollo Hill
Banchory Devenick, Aberdeenshire, GB
Jun 12, 2019 C Summer Evening (urban race)
Dursley, Gloucestershire, GB
Jun 12, 2019 C MDOC Countryside Score event (2)
Lower Peover, Cheshire West and Chester, GB
Jun 12, 2019 C SOS Summer Series No2
Colchester, Essex, GB
Jun 12, 2019 C Aire Summer Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jun 12, 2019 C Evening event
Sheffield, South Yorkshire, GB
Jun 12, 2019 C EYOC
Hrodna, BY
Jun 13, 2019 C 1. impOLs OL
Lohn-Ammannsegg, Solothurn, CH
Jun 13, 2019 C KOC Kettle Lake
East Kootenay C, BC, CA
Jun 13, 2019 C Summer series 7
South Lakeland District, Cumbria, GB
Jun 13, 2019 C SO Park O 3 - Goffs Park, / Crawley 2
Crawley, West Sussex, GB
Jun 14, 2019 C Victorian Secondary Schools Orienteering Championships 1
Little River, VIC, AU
Jun 15, 2019 B Rogaine Ireland 2019, Wicklow Mountains 1
County Wicklow, IE
Jun 15, 2019 C UTas Sandy Bay - Hobart Saturday Series #4
Dynnyrne, TAS, AU
Jun 15, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #8 – Riverside State Park (Classic) 5
Nine Mile Falls, WA, US
Jun 15, 2019 B Žebříček B-Čechy západ
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj, CZ
Jun 15, 2019 B Žebříček B-Morava, žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček
Vranov, Jihomoravský kraj, CZ
Jun 15, 2019 C SOS Hills District - Castle Hill
Castle Hill, NSW, AU
Jun 15, 2019 C SOS Northside - Ingleside
Ingleside, NSW, AU
Jun 15, 2019 B ROC - Rochester Map Adventure 9
Rochester, NY, US
Jun 15, 2019 C IKO Local - Grays Point 1
Grays Point, NSW, AU
Jun 15, 2019 B Régionale Moyenne Distance Urbaine
Charente-Maritime, Nouvelle-Aquitaine, FR
Jun 15, 2019 C Départementale Sprint
Charente-Maritime, Nouvelle-Aquitaine, FR
Jun 15, 2019 B Passage de Balises de Couleur
Saint-Michel, Hauts-de-France, FR
Jun 15, 2019 B Régionale MD - Week-End O ChampDuF
Bellefosse, Grand Est, FR
Jun 15, 2019 C Challenge savoyard
Saint-Jean-d'Arvey, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 15, 2019 C O'Plateau
Hauteville-Lompnes, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 15, 2019 B Régionale Moyenne Distance
Besançon, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 15, 2019 B Régionale CO à VTT Moyenne Distance
Mellecey, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 15, 2019 C Coupe du jura - Mass Start
Prémanon, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 15, 2019 B Régionale Moyenne Distance
Saint-Michel, Hauts-de-France, FR
Jun 15, 2019 C Saturday Morning Two 2019
,
Jun 15, 2019 C ParkO- Wimpole Estate
Arrington, Cambridgeshire, GB
Jun 15, 2019 C Brampton Urban Event
Brampton, Cumbria, GB
Jun 15, 2019 C ESOC Local Events in Edinburgh and the Lothians
Edinburgh, Scotland, GB
Jun 15, 2019 C Carsington Pastures 50th Anniversary Event - Closed Event - DVO Members onl 1
Derbyshire Dales District, Derbyshire, GB
Jun 15, 2019 C Junior League 6
Knaresborough, North Yorkshire, GB
Jun 15, 2019 C park series 2
Stoke-on-Trent, England, GB
Jun 15, 2019 C OY5 - Middle Champs - Maidenwell 1
Maidenwell, QLD, AU
Jun 15, 2019 C Wessex Region Summer Series and League
Southampton, England, GB
Jun 15, 2019 C Explore the Parks
Bramcote, Nottinghamshire, GB
Jun 15, 2019 C Saltwell Park Sprint
Gateshead, Tyne and Wear, GB
Jun 15, 2019 C EBOR Summer Series 1
York, England, GB
Jun 15, 2019 C SnookerO (score event with a twist) and Park-O- Wimpole Estate
Arrington, Cambridgeshire, GB
Jun 15, 2019 B 49. Bündner OL-Weekend 2
Tschierv, Grischun, CH
Jun 15, 2019 C Eagle Pass/MacPherson
Revelstoke, BC, CA
Jun 15, 2019 A SA Sprint Champs 1
Mankweng-B, Mankweng, Limpopo, ZA
Jun 15–16, 2019 B Rogaining Cup 1
Зеленое, Minskaja voblasć, BY
Jun 15–16, 2019 W Jukola Venla 2019 57
Kangasala, Tampere, FI
Jun 15–16, 2019 C WARA Winter 24hr Rogaine 1
Rottnest Island, WA, AU
Jun 15–16, 2019 C Nitrogaine V 6
Waterford Township, MI, US
Jun 15–16, 2019 A 2019 OUSA Trail-O Nationals 2
Andover, MA, US
Jun 15–16, 2019 B 2 jours en forez
La Chapelle-en-Lafaye, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 15–16, 2019 A BOK Blast Day 1 (UKUL) / 2 (SEOUL) 3
Stoke Gifford, South Gloucestershire, GB
Jun 16, 2019 B 42. Luzerner OL
Sempach, Luzern, CH
Jun 16, 2019 C Cork Summer League, Curragh Wood
County Cork, IE
Jun 16, 2019 C ONB Rockwood Mini ROGAINE VII 2
Saint John, NB, CA
Jun 16, 2019 C BAOC: Oyster Bay 6
San Leandro, CA, US
Jun 16, 2019 C CascadeOC 2019 Ultimate Orienteer #9 – Fishtrap Lake (Ultralong) 10
Sprague, WA, US
Jun 16, 2019 C NEOC: Houghton's Pond with picnic & meeting 7
Milton, MA, US
Jun 16, 2019 C Fingal Summer Series, Dalgan Park
County Meath, IE
Jun 16, 2019 C LAOC Mt. Pinos 4
Frazier Park, CA, US
Jun 16, 2019 C Avondale
Lyndhurst, NSW, AU
Jun 16, 2019 C Highlands Forest Series #3
Narellan Vale, NSW, AU
Jun 16, 2019 B Žebříček B-Čechy západ, mistrovství oblasti
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj, CZ
Jun 16, 2019 B Žebříček B-Morava, žebříček B-Čechy východ
Vranov, Jihomoravský kraj, CZ
Jun 16, 2019 C EMPO - Partridge Run WMA 5
Berne, NY, US
Jun 16, 2019 C Goldseekers Club Activity
Orange, NSW, AU
Jun 16, 2019 C Waggaroos-AWOC Interclub #4
Rowan, NSW, AU
Jun 16, 2019 C Newcastle OY 4 - RYHOPE 2
Ryhope, NSW, AU
Jun 16, 2019 B Régionale LD - Week-End O ChampDuF
Belmont, Grand Est, FR
Jun 16, 2019 B Championnat de ligue Sprint - C2
Paris, Île-de-France, FR
Jun 16, 2019 C Challenge O Paris 2019 - C3
Paris, Île-de-France, FR
Jun 16, 2019 B Challenge O'Précision - Temp'O
Casteljaloux, Nouvelle-Aquitaine, FR
Jun 16, 2019 B Championnat de Ligue CO à VTT Longue Distance
Givry, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 16, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Haute-Garonne, Occitanie, FR
Jun 16, 2019 B O'Alpine
Le Dévoluy, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 16, 2019 C 2 jours en Forez O Score
La Chapelle-en-Lafaye, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 16, 2019 B Allestree Urban Event, EMUL 2019 2
Derby, England, GB
Jun 16, 2019 A Gateshead/Newcastle Urban 2
Gateshead, Tyne and Wear, GB
Jun 16, 2019 C NOR summer series 2
Norwich, Norfolk, GB
Jun 16, 2019 C Devon Relays 1
Knightshayes, Devon, GB
Jun 16, 2019 B SOS The Naze
Walton-on-the-Naze, Essex, GB
Jun 16, 2019 B Horwich Festival of Racing, incorporating NWOA Sprint Championships 2019 1
Bolton, Greater Manchester, GB
Jun 16, 2019 C OCOUL 3
Armagh, Northern Ireland, GB
Jun 16, 2019 B Keppernach & Achagour
,
Jun 16, 2019 A BOK Blast 2
Thornbury, South Gloucestershire, GB
Jun 16, 2019 B GOC Champs Middle 1
Fertilis, Limpopo, ZA
Jun 17, 2019 B GOC Champs Long 1
Polokwane Local Municipality, Limpopo, ZA
Jun 18, 2019 C CNOC Summer Evening Series, Hollywood 1
Hollywood, County Wicklow, IE
Jun 18, 2019 C CorkO Summer League, Warrenscourt Wood 1
County Cork, IE
Jun 18, 2019 C London Park Race Series 2019.4: Highgate Wood and Queens Wood (LOK) 2
London, England, GB
Jun 18, 2019 C CO Tour de Sophia -Etape 5
Valbonne, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jun 18, 2019 C SROC summer sprint 4
South Ribble District, Lancashire, GB
Jun 18, 2019 C Wrekin Summer Series 6
Alveley, Shropshire, GB
Jun 18, 2019 C SEE Lickey - HOC SEE League
Lickey, Worcestershire, GB
Jun 18, 2019 C Summer Series No 5
Pinchinthorpe, Redcar and Cleveland, GB
Jun 18, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #6 - Seneca Park - Wilderness
Louisville, KY, US
Jun 19, 2019 C 1. Engadiner Abend OL
Scuol, Graubünden, CH
Jun 19, 2019 C DVOA Hibernia County Park 3
Coatesville, PA, US
Jun 19, 2019 C ACT Midweek Series: Mt Majura West 1
Watson, ACT, AU
Jun 19, 2019 C Wed Evening Training - Brush Creek (West) 1
Edgeworth, NSW, AU
Jun 19, 2019 C WEE 7
,
Jun 19, 2019 C Challenge Grenoblois Etape 5
Grenoble, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 19, 2019 C Trophée de Saint Quentin en Yvelines
Yvelines, Île-de-France, FR
Jun 19, 2019 C OD Summer Evening Event - Hartshill Hayes
Hartshill, Warwickshire, GB
Jun 19, 2019 C PFO Evening Series 3 of 4
Colne, Lancashire, GB
Jun 19, 2019 C ESOC Sprintelope 9
Livingston, West Lothian, GB
Jun 19, 2019 C SBOC - Summer League 7
Swansea, Wales, GB
Jun 19, 2019 C LEI Summer League 8
Nanpantan, Leicestershire, GB
Jun 19, 2019 C FVO WEE Duncraggan
,
Jun 19, 2019 C Poacher 11 - Cleethorpes CP
Cleethorpes, North East Lincolnshire, GB
Jun 19, 2019 C Summer series 3
Falmouth, Cornwall, GB
Jun 19, 2019 C Aire Summer Sprint League
Bradford, West Yorkshire, GB
Jun 19, 2019 C LOC Middle Series 3
Far Sawrey, Cumbria, GB
Jun 19, 2019 C GRAMP Summer Series - Balmedie
Balmedie, Aberdeenshire, GB
Jun 19, 2019 C Cardiff Park Series 4
Cardiff, Wales, GB
Jun 19, 2019 C TVOC Summer Series
Oxford, England, GB
Jun 19, 2019 B Go For 2 & 5 WA Schools Orienteering Championships 2
Manning Park - Hamilton Hill, WA, AU
Jun 19–20, 2019 C Sydney West Schools Orienteering (primary)
Castle Hill, NSW, AU
Jun 20, 2019 A Máze-løpet 1
Maze, Finnmark, NO
Jun 20, 2019 C MNOC Summer Adventure Run #1 2
Plymouth, MN, US
Jun 20, 2019 C Chermside - 7th Brigade Park - Secondary Series #3
Geebung, QLD, AU
Jun 20, 2019 C Summer series 8
Loweswater, Cumbria, GB
Jun 20, 2019 C MDOC Summer Evening Event
Brereton Heath, Cheshire East, GB
Jun 20, 2019 C CLYDE Spring Series #5 Auchengillan
Blanefield, Stirling, GB
Jun 20–23, 2019 W 2. Carinthian Lake Cup & United World Games 1
Villach, Kärnten, AT
Jun 20–24, 2019 A TAKAS 2019 10
Čižiškiai, Marijampolės apskritis, LT
Jun 20–27, 2019 A Calabria Orienteering
Scalea, Calabria, IT
Jun 21, 2019 C Sydney West Schools Orienteering (secondary)
Castle Hill, NSW, AU
Jun 21, 2019 C Tollymore Weekend Urban Race
Newry, Northern Ireland, GB
Jun 21–23, 2019 A Midnattsolgaloppen 2
Alta, Finnmark, NO
Jun 22, 2019 C 37. UBOL-Staffel (Regionen-Sprintstaffel)
Zürich, CH
Jun 22, 2019 C Spruce Woods Sprint and Middle (Cypress River Sand Hills & Hog's back Sprin
Cypress River, MB, CA
Jun 22, 2019 C ACT Metro Series: Junior League #7, Black Mountain 1
Acton, ACT, AU
Jun 22, 2019 C OCIN QCARS 2 at Sharon Woods 5
Sharonville, OH, US
Jun 22, 2019 A Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati (kvalifikace) 1
Velké Svatoňovice, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 22, 2019 C RMOC Camp Elim 3
Woodland Park, CO, US
Jun 22, 2019 C SOS Term Finale - Cherrybrook 1
Cherrybrook, NSW, AU
Jun 22, 2019 C Ultrasprint - Cassamity Park, Ferny Grove - EODS Event 7
Ferny Hills, QLD, AU
Jun 22, 2019 C ZOMB'IN THE DARK
Marcy-l'Étoile, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 22, 2019 C The Domain - Hobart Saturday Series #5
Queens Domain, TAS, AU
Jun 22, 2019 B WIM SEOUL Urban Event - Ringwood
Ringwood, Hampshire, GB
Jun 22, 2019 C Beginners, Families and Schools Events
Birmingham, West Midlands, GB
Jun 22, 2019 C Hall Leys Park
Matlock, Derbyshire, GB
Jun 22, 2019 B NI Colour Series 3
Dromara, Banbridge, GB
Jun 22, 2019 C Aire Local Event
Ilkley, West Yorkshire, GB
Jun 22, 2019 C Saturday Series - Queens Park (Heywood)
Rochdale, Greater Manchester, GB
Jun 22, 2019 A Český pohár MTBO – 6. kolo
Gemeinde Zwettl-Niederösterreich, Niederösterreich, AT
Jun 22, 2019 B YHOA Urban League Middle Distance (p.m) / Sprint Championships (a.m.) and Y 2
Gainsborough, Lincolnshire, GB
Jun 22–23, 2019 A Nationale Sud-Ouest - Moyenne/Longue Distance
Lège-Cap-Ferret, Nouvelle-Aquitaine, FR
Jun 22–23, 2019 A Nationale Nord-Est - Moyenne Distance / Longue Distance (WRE)
Trépot, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 22–23, 2019 B Sprint Scotland Weekend 4
Bo'ness, Falkirk, GB
Jun 22–23, 2019 C SDO: Mt Laguna ( Wooded Hill) 1
Mount Laguna, CA, US
Jun 23, 2019 C Cork Summer League, Corrin Hill Wood
County Cork, IE
Jun 23, 2019 B KOC Round the Mountain 1
Kimberley, BC, CA
Jun 23, 2019 C MelBushO 4 - You Yangs Regional Park
Little River, VIC, AU
Jun 23, 2019 C Nortthshore Cros-Country
Burdell, QLD, AU
Jun 23, 2019 C Stephensdale - Launceston Local Series #3
Trevallyn, TAS, AU
Jun 23, 2019 C Bush 5 Malmalling SW Middle Distance OY 5
Sawyers Valley, WA, AU
Jun 23, 2019 C Mount Dutton
Coulta, SA, AU
Jun 23, 2019 C Spruce Woods (Cypress River Sand Hills)
Cypress River, MB, CA
Jun 23, 2019 A Belgian Club Relay 1
Vielsalm, Wallonie, BE
Jun 23, 2019 C Sprague Brook Park 3
Glenwood, NY, US
Jun 23, 2019 A Mistrovství a Veteraniáda ČR na krátké trati (finále) 1
Velké Svatoňovice, Královéhradecký kraj, CZ
Jun 23, 2019 C DVOA Springton Manor 5
Glenmoore, PA, US
Jun 23, 2019 C Sheepstation Creek, Wivenhoe Dam, Bush
Wivenhoe Hill, QLD, AU
Jun 23, 2019 C Metro League #3 - Nurragingy 5
Glendenning, NSW, AU
Jun 23, 2019 C Women's Coaching Morning - You Yangs
Little River, VIC, AU
Jun 23, 2019 C Nationale OL-Fünferstaffel
Teufen, Zürich, CH
Jun 23, 2019 C Simon Peck Summer Series event 2
Lowestoft, Suffolk, GB
Jun 23, 2019 B 2019 Welsh League Event
Tregaron, Ceredigion, GB
Jun 23, 2019 B East Midlands Sprint Championships 2019 and East Midlands Urban League 2019 2
Witham Saint Hughs, Lincolnshire, GB
Jun 23, 2019 C CHIG GLOSS event
Waltham Abbey, Essex, GB
Jun 23, 2019 C QO/ SWOA Somerset Relay
Taunton, Somerset, GB
Jun 23, 2019 A Český pohár MTBO – 7. kolo
Gemeinde Zwettl-Niederösterreich, Niederösterreich, AT
Jun 23, 2019 B Regional event
Chop Gate, North Yorkshire, GB
Jun 23, 2019 C VICO Camp Thunderbird 3 hour Score Orienteering Challenge
Victoria, BC, CA
Jun 23, 2019 C ICO Southwestway Park Meet 1
Indianapolis, IN, US
Jun 23, 2019 C BOK Sprint at Lake Crabtree 1
Morrisville, NC, US
Jun 23–29, 2019 W WTOC 2019 2
Idanha a Nova, Castelo Branco, PT
Jun 24, 2019 C ACT Street Series: Griffith-Narrabundah
Griffith, ACT, AU
Jun 25, 2019 C CorkO Summer League, Corrin Hill Wood
County Cork, IE
Jun 25, 2019 C London Park Race Series 2019.5: Lordship Lane Rec and Downhills Park (LOK) 2
London, England, GB
Jun 25, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #7 - E.P. Sawyer Lakeland 1
Sawyer Hayes Center E.P. Sawyer Park
Jun 25, 2019 C MV Summer Series 1
Sutton, Greater London, GB
Jun 25, 2019 C Summer Evening Event Arrowe Park
Birkenhead, Merseyside, GB
Jun 25, 2019 C Wrekin Summer Series 7
Shrewsbury, Shropshire, GB
Jun 25, 2019 C TVOC Summer Series
Wallingford, Oxfordshire, GB
Jun 25, 2019 B České akademické hry
Brno, Jihomoravský kraj, CZ
Jun 25, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Hatfield, Hertfordshire, GB
Jun 25, 2019 C Surrey Schools & Youth Orienteering Festival
Albury, Surrey, GB
Jun 26, 2019 C Abend OL, ASJM-Schülerlauf
Birmenstorf, Aargau, CH
Jun 26, 2019 C Mistrovství oblasti štafet
Malhostovice, Jihomoravský kraj, CZ
Jun 26, 2019 C DVOA Green Lane Park 4
Perkiomenville, PA, US
Jun 26, 2019 C CascadeOC 2019 Wednesday Evening #3 – Lake Wilderness Park 2
Maple Valley, WA, US
Jun 26, 2019 C Wed Evening Training - Blue Gum Hills
Minmi, NSW, AU
Jun 26, 2019 C Sydney South West Schools Orienteering (secondary)
Mittagong, NSW, AU
Jun 26, 2019 C Spring - O 6
Borough of Harrogate, North Yorkshire, GB
Jun 26, 2019 C Sutton Park Round the Gates Run & Colour Coded Event
Birmingham District, West Midlands, GB
Jun 26, 2019 C WEE 8
Ballyclare, Newtownabbey, GB
Jun 26, 2019 C PFO Evening Series 4 of 4
Tockholes, Blackburn with Darwen, GB
Jun 26, 2019 C SBOC - Summer League 8 (new location)
Burry Port, Carmarthenshire, GB
Jun 26, 2019 C BOK Urban Series 7
Bristol, England, GB
Jun 26, 2019 C Aire Summer Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jun 26, 2019 C LOC Middle Series 4
Kentmere, Cumbria, GB
Jun 26, 2019 C GRAMP Summer Series - Crathes
Crathes, Aberdeenshire, GB
Jun 26, 2019 C INT SprINTelope 10 1
Edinburgh, Scotland, GB
Jun 26, 2019 C Lincs Urban League
Sleaford, Lincolnshire, GB
Jun 26, 2019 B České akademické hry
Střelice, Jihomoravský kraj, CZ
Jun 26, 2019 C FVO WEE Beecraigs West 2
Torphichen, West Lothian, GB
Jun 26–29, 2019 C Arctic Midnight Orienteering 2019 2
Ilulissat, Qaasuitsup Kommune, GL
Jun 27, 2019 C EMPO - Summer Sprints at Washington Park 1
Albany, NY, US
Jun 27, 2019 C MNOC Summer Adventure Run #2 3
Minneapolis, MN, US
Jun 27, 2019 C 2. impOLs OL
Gänsbrunnen, Solothurn, CH
Jun 27, 2019 C LEI Summer League 9
Leicester, England, GB
Jun 27, 2019 C Summer series 9
High Wray, Cumbria, GB
Jun 27, 2019 C Summer Evening (Maprun)
Whitchurch, Herefordshire, GB
Jun 27–29, 2019 W Orienteering Tyrol 7
Steinach am Brenner, Tirol, AT
Jun 27–30, 2019 W Euro Youth O Champs 2019 & Grand Prix Belarus 8
Hrodna (Grodno), BY
Jun 28, 2019 B JOK Chasing Sprint 7
Falkirk, Scotland, GB
Jun 28–30, 2019 W ASOM 4
Gent, Vlaanderen, BE
Jun 28–30, 2019 A Silesia O-Cup
Katowice, śląskie, PL
Jun 28–30, 2019 W Norsk O Festival 1
Larvik, Vestfold, NO
Jun 28–30, 2019 A Cena střední Moravy
Olomouc, CZ
Jun 29, 2019 C WCOC Summer BBQ, Sprints and Meeting 15
Canton, CT, US
Jun 29, 2019 C Défi Montignon
Fontainebleau, Île-de-France, FR
Jun 29, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Jarrier, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 29, 2019 C ParkO - Everton Hills - EODS - Event 8
Everton Hills, QLD, AU
Jun 29, 2019 C Adams-Avery & BOK Junior Relays
Bristol, England, GB
Jun 29, 2019 C park series 3
Stoke-on-Trent, England, GB
Jun 29, 2019 C DFOK KOL 10
Gravesham District, Kent, GB
Jun 29, 2019 C SO Park O 4 - Hove Park
Hove, England, GB
Jun 29, 2019 C Darley Park
Derby, England, GB
Jun 29, 2019 C Summer Series 4
Liskeard, Cornwall, GB
Jun 29, 2019 C Summer Series Event
Bournemouth, England, GB
Jun 29, 2019 C Explore the Parks
Ruddington, Nottinghamshire, GB
Jun 29, 2019 C Saturday Series 9
Sheffield, South Yorkshire, GB
Jun 29, 2019 C Saturday Series - Chadderton Hall Park
Chadderton, Greater Manchester, GB
Jun 29, 2019 C SROC club picnic
South Lakeland District, Cumbria, GB
Jun 29, 2019 C ELO Local Events in Edinburgh and the Lothians
Dunbar, East Lothian, GB
Jun 29, 2019 C Mini-Rogaine - Camp Tuscazoar 7
Dover, OH, US
Jun 29, 2019 O Boston Weekend Training 1
Medford, MA, US
Jun 29–30, 2019 A MTBO Score National Championship 1
Monyash, Derbyshire, GB
Jun 29–30, 2019 B Fonthill,Lemont - OST 8 / Fonthill, Lemont - OST 9 (new mapped area)
Lemont, TAS, AU
Jun 29–30, 2019 B Atlantic'O : Régionale Moyenne Distance / Sprint / Longue Distance
Vieux-Boucau-les-Bains, Nouvelle-Aquitaine, FR
Jun 29–30, 2019 A Challenge National des Ecoles de CO - Zone Nord-Est
Corcieux, Grand Est, FR
Jun 29–30, 2019 C 16ème Défi de la Pierre Percée
Saint-Martin-des-Besaces, Normandie, FR
Jun 29–30, 2019 C Newcastle Shorts Weekend 2
Cardiff, NSW, AU
Jun 29–30, 2019 A Dunakanyar MTBO 1
Kismaros, Pest, HU
Jun 29–30, 2019 A 23. Mistrovství ČR v Rogainingu 1
Homole u Panny, Ústecký kraj, CZ
Jun 30, 2019 C Cork Summer League, Glenbower Wood
County Cork, IE
Jun 30, 2019 C MTBO 4 Kalamunda (The Dell) 3
Hacketts Gully, WA, AU
Jun 30, 2019 A Schweizer Meisterschaft im Staffel-OL (SOM) 6
Hunzenschwil, Aargau, CH
Jun 30, 2019 C GLOSS 2019: Osterley Park
Isleworth, Greater London, GB
Jun 30, 2019 C Indoor Outdoor Double Sprint Monash Clayton (Info only) 1
Clayton, VIC, AU
Jun 30, 2019 C Ningi MTBO
Ningi, QLD, AU
Jun 30, 2019 C Sydney Metro League #1 - Boronia Park 4
Hunters Hill, NSW, AU
Jun 30, 2019 B Régionale Longue Distance
Jarrier, Auvergne-Rhône-Alpes, FR
Jun 30, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Aubure, Grand Est, FR
Jun 30, 2019 C Départementale Longue Distance
Plappeville, Grand Est, FR
Jun 30, 2019 C Challenge LOCO n°3
Lézignan-Corbières, Occitanie, FR
Jun 30, 2019 C Départementale Longue Distance
Lisle-sur-Tarn, Occitanie, FR
Jun 30, 2019 C Départementale Moyenne Distance
Échenoz-la-Méline, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 30, 2019 C Départementale CO à VTT Moyenne Distance
Échenoz-la-Méline, Bourgogne-Franche-Comté, FR
Jun 30, 2019 C Waggaroos local event
San Isidore, NSW, AU
Jun 30, 2019 B EBOR Regional Event (incorporating EBOR Club Championships)
Selby, North Yorkshire, GB
Jun 30, 2019 C NOR summer series 3
Holt, Norfolk, GB
Jun 30, 2019 C Devon Club Championships 1
Killerton, Devon, GB
Jun 30, 2019 B Maroc Regional Event - Potarch
Glassel, Aberdeenshire, GB
Jun 30, 2019 C Simon Peck Summer Series event 3
Ipswich, Suffolk, GB
Jun 30, 2019 C Pittsburgh Open Streets 1
Pittsburgh, PA, US
Jun 30, 2019 C Stirrup Glen Mountain Marathon 2019 2
Johannesburg South, Gauteng, ZA
Jun 30 – Jul 4, 2019 A 5 Days of Italy 15
Auronzo di Cadore, Veneto, IT
Jun 30 – Jul 5, 2019 W Kainuu Orienteering Week 30.6.-5.7.2019 5
Sotkamo, Kajana, FI
July 2019dist (mi)
Jul 1, 2019 C ACT Street Series: Watson
Watson, ACT, AU
Jul 1, 2019 D Canada Day Red Squad Training 2
Whitehorse, YT, CA Chadburn Lake
Jul 2, 2019 C Fingal Summer Series, Skerries
Skerries, County Dublin, IE
Jul 2, 2019 C CorkO Summer League, Curragh Wood
County Cork, IE
Jul 2, 2019 C London Park Race Series 2019.6: Beddington Park (MVOC)
Wallington, Greater London, GB
Jul 2, 2019 C SROC summer sprint 5
Bailrigg, Lancashire, GB
Jul 2, 2019 C LEI Summer League 10
Woodhouse Eaves, Leicestershire, GB
Jul 2, 2019 C Wrekin Summer Series 8
Atcham, Shropshire, GB
Jul 2, 2019 C Summer 2019 Street O Series
Potters Bar, Hertfordshire, GB
Jul 2, 2019 C Summer Series No 6
Guisborough, Redcar and Cleveland, GB
Jul 2, 2019 C Park Race
Wallington, Greater London, GB
Jul 3, 2019 C ACT Midweek Series: Mt Rogers
Fraser, ACT, AU
Jul 3, 2019 C Wed Evening Training - The Range
Killingworth, NSW, AU
Jul 3, 2019 C Sydney South West Schools Orienteering (primary)
Camden, NSW, AU
Jul 3, 2019 C OD Summer Evening Event - Coundon Hall Park
Keresley End, West Midlands, GB
Jul 3, 2019 C ESOC Sprintelope 11 1
Edinburgh, Scotland, GB
Jul 3, 2019 C SBOC - Summer League 9
Bon-y-maen, Swansea, GB
Jul 3, 2019 C BOK Urban Series 8
Yate, South Gloucestershire, GB
Jul 3, 2019 C Aire Summer Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jul 3, 2019 C LOC Middle Series 5
Haverigg, Cumbria, GB
Jul 3, 2019 C Cumbrian Schools
Haverigg, Cumbria, GB
Jul 3, 2019 C GRAMP Summer Series - Scolty
Auchattie, Aberdeenshire, GB
Jul 3, 2019 C Cardiff Park Series 5
Cardiff, Wales, GB
Jul 3, 2019 C Lincolnshire Urban League 2 - Cleethorpes
Cleethorpes, North East Lincolnshire, GB
Jul 3, 2019 C Hidden Lakes 1
Whitehorse, YT, CA
Jul 3–8, 2019 A Czech 5 Days 1
Pilsen, Plzeňský kraj, CZ
Jul 4, 2019 C 3. impOLs OL
Inkwil, Bern, CH
Jul 4, 2019 C 2. Engadiner Abend OL
Pontresina, Grigioni, CH
Jul 4, 2019 C Summer series 10
Cockermouth, Cumbria, GB
Jul 4, 2019 C MDOC Summer Evening Event
Nether Alderley, Cheshire East, GB
Jul 4, 2019 C SEE Saltwells Nature Reserve - HOC SEE League 1
Dudley, West Midlands, GB
Jul 4, 2019 C Bay 2 Bankers 5k, 10k 2
San Francisco, CA, US
Jul 4–7, 2019 A TATRY ORIENTEERING 2019 / 5 stages /
Vysoké Tatry, Prešovský kraj, SK
Jul 5, 2019 A Český pohár MTBO – 8. kolo
Zruč-Senec, Plzeňský kraj, CZ
Jul 5–7, 2019 C Orienteering Victoria Youth Camp - Creswick
Dean, VIC, AU
Jul 5–7, 2019 A Třemošná 2019
Karlovarský kraj, CZ
Jul 5–12, 2019 W World Masters Orienteering Championships 2019 45
Rīga, Riga, LV
Jul 6, 2019 A Český pohár MTBO – 9. kolo
Město Touškov, Plzeňský kraj, CZ
Jul 6, 2019 C Bush - Bellbird Grove - TBC - EODS Event 9 Finale
Upper Kedron, QLD, AU
Jul 6, 2019 B YHOA Urban league 1
Baildon, West Yorkshire, GB
Jul 6, 2019 C DFOK NW Kent 5
Orpington, Greater London, GB
Jul 6, 2019 C Carsington Stones Island
Derbyshire Dales District, Derbyshire, GB
Jul 6, 2019 C SO Park O 5 - The Hawth, Crawley 1
Crawley, West Sussex, GB
Jul 6, 2019 C Wim/WSX Activate event
East Dorset District, Dorset, GB
Jul 6, 2019 C INT Local Events in Edinburgh and The Lothians
Livingston, West Lothian, GB
Jul 6, 2019 C EBOR Summer Series 1
Easingwold, North Yorkshire, GB
Jul 6, 2019 O Boston Weekend Training
Medford, MA, US
Jul 6, 2019 C 第二届河南省全民定向系列赛(巩义站)
Zhengzhou Shi, Henan Sheng, CN
Jul 6, 2019 C 第二届河南省全民定向系列赛(巩义站) 1
Zhengzhou Shi, Henan Sheng, CN
Jul 6–7, 2019 O Saunders Lakeland Mountain Marathon 4
Eden District, Cumbria, GB
Jul 6–12, 2019 W Junior World Orienteering Championships 2019 23
Silkeborg, Central Denmark Region, DK
Jul 7, 2019 C Cork Mid-Summer League, Ballincollig Regional Park
Ballincollig, County Cork, IE
Jul 7, 2019 A O-MARATHON 2019 - Ultralong Mass Start
Folgaria, Trentino-Alto Adige, IT
Jul 7, 2019 C Peter Murrell Nature Reserve - Hobart Local Series #4
Huntingfield, TAS, AU
Jul 7, 2019 C Bush 6 Red Hill 4
Parkerville, WA, AU
Jul 7, 2019 A Český pohár MTBO – 10. kolo
Město Touškov, Plzeňský kraj, CZ
Jul 7, 2019 C DVOA Crows Nest Preserve-French Creek 3
Elverson, PA, US
Jul 7, 2019 C LAOC Belmont Shores Urban Discovery
Long Beach, CA, US
Jul 7, 2019 C BAOC: S.F. Presidio 6
San Francisco, CA, US
Jul 7, 2019 C Goldseekers Bush Series #5
Orange, NSW, AU
Jul 7, 2019 C 2019 Sydney Metropolitan Turkey Trot 1
Stanhope Gardens, NSW, AU
Jul 7, 2019 C Waggaroos-AWOC Interclub #5
Jindera, NSW, AU
Jul 7, 2019 C Coffs Winter #3
Woolgoolga, NSW, AU
Jul 7, 2019 B GRAMP Balmedie - Regional
Balmedie, Aberdeenshire, GB
Jul 7, 2019 C Moonraker
Warminster, Wiltshire, GB
Jul 7, 2019 B Urban event 1
Northallerton, North Yorkshire, GB
Jul 7, 2019 B SN Urban event 1
Frimley, Surrey, GB
Jul 7, 2019 C BOK DOROTHEA DIX PARK 3
2105 Umstead Drive, Raleigh, NC 27603
Jul 7–12, 2019 A O'France 2019 22
Mont-Dauphin, Provence-Alpes-Côte d'Azur, FR
Jul 8–14, 2019 A Wawel Cup 1
Kraków, małopolskie, PL
Jul 9, 2019 C Kilbogget Park
Loughlinstown, County Dublin, IE
Jul 9, 2019 C CorkO Summer League, Moanbaun Wood
County Cork, IE
Jul 9, 2019 C London Park Race Series 2019.7: Lloyd Park (DFOK) 1
Croydon, Greater London, GB
Jul 9, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #8 - McNeely Lake South 2
McNeely Lake South Entrance
Jul 9, 2019 C ROC - Highland Park - Score-O 8
Rochester, NY, US
Jul 9, 2019 C Summer Evening Event
Wrexham, Wales, GB
Jul 9, 2019 C DFOK Park Race Series
South Croydon, Greater London, GB
Jul 9, 2019 C MV Summer Series
Banstead, Surrey, GB
Jul 9, 2019 C Wrekin Summer Series 9
Hopton, Shropshire, GB
Jul 9, 2019 C NWO Summer Street O Series
Swindon, England, GB
Jul 9, 2019 C Summer 2019 Street O Series
London Colney, Hertfordshire, GB
Jul 9, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #7 - McNeely Lake
Louisville, KY, US
Jul 9–12, 2019 C SA Junior Arrows orienteering camp
Ironbank, SA, AU
Jul 10, 2019 C Moonlight Madness #4 1
South Turramurra, NSW, AU
Jul 10, 2019 C DVOA Schuylkill Center for Environmental Education 7
Philadelphia, PA, US
Jul 10, 2019 C Wed Evening Training - Speers Point Park
Speers Point, NSW, AU
Jul 10, 2019 C OD Summer Evening Event - Ryton Pools
Bubbenhall, Warwickshire, GB
Jul 10, 2019 C LEI Summer League 11
Market Bosworth, Leicestershire, GB
Jul 10, 2019 C BOK Urban Series 9
Cheddar, Somerset, GB
Jul 10, 2019 C Aire Summer Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jul 10, 2019 C LOC Middle Series 6
Ormskirk, Lancashire, GB
Jul 10, 2019 C INT SprINTelope 12
Edinburgh, Scotland, GB
Jul 10, 2019 C MDOC Countryside Score event (4)
New Mills, Derbyshire, GB
Jul 10, 2019 C Lincs Urban League 1
Nettleham, Lincolnshire, GB
Jul 10, 2019 C SOS Summer Series No3
Halstead, Essex, GB
Jul 10, 2019 C GRAMP Summer Series - Tyrebagger
Kinellar, Aberdeen City, GB
Jul 10, 2019 C ACT Midweek Series: Isaacs Ridge
O'Malley, ACT, AU
Jul 11, 2019 C EMPO - Summer Sprints at Schenectady Central Park 2
Schenectady, NY, US
Jul 11, 2019 C 3. Engadiner Abend OL
Celerina/Schlarigna, Grigioni, CH
Jul 11, 2019 C Summer Evening (urban race)
Gloucester, England, GB
Jul 11, 2019 C Meadowlands Park, Carindale
Carina, QLD, AU
Jul 11–13, 2019 A Primiero O Week 2019
Fiera di Primiero, Trentino-Alto Adige, IT
Jul 11–14, 2019 C QLD Junior Camp
White Rock, QLD, AU
Jul 12–14, 2019 A H.S.H Vysočina cup 2
Vysocina Region, CZ
Jul 13, 2019 B Bayerische Staffelmeisterschaften 1
Berg, Bayern, DE
Jul 13, 2019 C OCIN QCARS 3 at Northern Kentucky University 6
Highland Heights, KY, US
Jul 13, 2019 C DVOA Mount Penn - Antietam 3
Reading, PA, US
Jul 13, 2019 C Saturday Series - Tandle Hill Country Park (Note 1 week later than original
Royton, Greater Manchester, GB
Jul 13, 2019 A WCH Anniversary WMOA Urban League 5 1
Tamworth, Staffordshire, GB
Jul 13, 2019 C Eycott Hill - Local Event
Eden District, Cumbria, GB
Jul 13, 2019 C Staunton Harold Reservoir
Melbourne, Derbyshire, GB
Jul 13, 2019 C SO Park O 6 - East Court, East Grinstead 1
East Grinstead, West Sussex, GB
Jul 13, 2019 C SWOC Summer Series 3 (SWOC League 7) 1
Llangynidr, Powys, GB
Jul 13, 2019 C Saturday Series Finale Score
Sheffield, South Yorkshire, GB
Jul 13, 2019 C Summer LOP - Weetslade
Dudley, Tyne and Wear, GB
Jul 13, 2019 C EBOR Summer Series 1
New Earswick, York, GB
Jul 13, 2019 C CascadeOC Choose Your Adventure #1 – SummerFEST! 1
Lakewood, WA, US
Jul 13, 2019 C NSW State League #8 (Sprint) Frenchs Forest 6
Frenchs Forest, NSW, AU
Jul 13, 2019 C Bendigo Bush Classic 10 - Kangaroo Gully
Mandurang, VIC, AU
Jul 13, 2019 C Event 1 : Rock Oyster South Day 1 Long Distance Event
Black Hill, SA, AU
Jul 13, 2019 C EOOC White Earth
Edmonton, AB, CA
Jul 13, 2019 C Mogales O-Ringen Day1
Hekpoort, Gauteng, ZA
Jul 13–14, 2019 C CNYO rogaine 20
Sherburne, NY, US
Jul 13–14, 2019 B Mt Pinos ARDF (Radio-O) Training Camp 1
Frazier Park, CA, US
Jul 14, 2019 C Cork Mid-Summer League, Inchydoney Sand Dunes
Inchydoney, County Cork, IE
Jul 14, 2019 B 5. BayernCup-OL (Mitteldistanz) 1
Schiltberg, Bayern, DE
Jul 14, 2019 C BMBO Event 7 - Gilwern 3
Gilwern, Monmouthshire, GB
Jul 14, 2019 B TurtleHead Paddle O 5
Milford Charter Township, MI, US
Jul 14, 2019 C Bush Trail Orienteering at Hinterland Regional Park, Gold Coast 1
Mudgeeraba, QLD, AU
Jul 14, 2019 C MelBushO 5 - Yellow Gum Park, Yan Yean
Plenty, VIC, AU
Jul 14, 2019 C Wulguru Street-Park-Bush - Townsville
Wulguru, QLD, AU
Jul 14, 2019 B Wild Dog Creek - Southern Regional Championship - Badge & OST 9
Buckland, TAS, AU
Jul 14, 2019 B BWM Lang 3
Ohlsbach, Baden-Württemberg, DE
Jul 14, 2019 C Forage the Farm 2019 1
Katonah, NY, US
Jul 14, 2019 C NE Ohio Paddle & Forest O 3
Mogadore, OH, US
Jul 14, 2019 C DVOA Mount Penn - Antietam 9
Reading, PA, US
Jul 14, 2019 B NGOC League 7
Staunton, Gloucestershire, GB
Jul 14, 2019 C Summer series 5
Holywell, Cornwall, GB
Jul 14, 2019 C Allerdale Chase
Dockray, Cumbria, GB
Jul 14, 2019 C HAVOC GLOSS event
Aveley, Essex, GB
Jul 14, 2019 C Event 3 : Rock Oyster North Day 2 Long Distance Event & SST
Black Hill, SA, AU
Jul 14, 2019 C SWOT Bush 2 Crooked Brook
Crooked Brook, WA, AU
Jul 14, 2019 C Hastings Orienteers "1st" Event
Port Macquarie, NSW, AU
Jul 14, 2019 C EOOC White Earth
Edmonton, AB, CA
Jul 14, 2019 C Amiens, west of Stanthorpe
Amiens, QLD, AU
Jul 14, 2019 B Mogales O-Ringen Day2
Hekpoort, Gauteng, ZA
Jul 14, 2019 C Canoe Orienteering 1
Mogadore, OH, US
Jul 14–19, 2019 W Fin 5 6
Kuopio, North Eastern Savonia, FI
Jul 15, 2019 C Wessex Informal
Bournemouth, England, GB
Jul 15, 2019 C Springfield Central - Robelle Domain Scout Leaders Experience #1
Springfield Central, QLD, AU
Jul 15–17, 2019 C Österlen's 3-night event 1
Simrishamn N, Skåne län, SE
Jul 16, 2019 C CorkO Summer League, Ballyannon Wood
Midleton, County Cork, IE
Jul 16, 2019 C OLOU GoGo Summer Series #9 - Lapping Park 3
Lapping Park Clarksville IN
Jul 16, 2019 C Summer 2019 Street O Series
St Albans, Hertfordshire, GB
Jul 16, 2019 C Wrekin Summer Series 10
Prees Heath, Shropshire, GB
Jul 16, 2019 C London Park Race Series 2019.8: Streatham Common and Norwood Grove 2
London, England, GB
Jul 16, 2019 C Night Nav - Ashgrove East
Kelvin Grove, QLD, AU
Jul 17, 2019 C DVOA Penn State-Berks 7
Reading, PA, US
Jul 17, 2019 C CascadeOC 2019 Wednesday Evening #4 – North SeaTac Park 2
SeaTac, WA, US
Jul 17, 2019 C Wed Evening Training - Fassifern Ridge
Fennell Bay, NSW, AU
Jul 17, 2019 C SBOC - Summer League 10
Pontarddulais, Swansea, GB
Jul 17, 2019 C OD Summer Evening Event - Whinfield Park
Rugby, Warwickshire, GB
Jul 17, 2019 C Aire Summer Sprint League
Leeds, West Yorkshire, GB
Jul 17, 2019 C ESOC Sprintelope 13
Edinburgh, Scotland, GB
Jul 17, 2019 C GRAMP Summer Series - Dunnottar
Stonehaven, Aberdeenshire, GB
Jul 17, 2019 C Cardiff Park Series 6
Barry, Vale of Glamorgan, GB
Jul 17, 2019 C BOK Urban Series 10
Paulton, Bath and North East Somerset, GB
Jul 17, 2019 C Lincolnshire Urban League 4 - Willows and Freshney 1
Grimsby, North East Lincolnshire, GB
Jul 17, 2019 C TVOC Summer Series
Chesham, Buckinghamshire, GB
Jul 17, 2019 C ACT Midweek Series: Black Mountain South
Dunlop, ACT, AU
Jul 17–20, 2019 A Bubo cup 2019 2
Lokve, Nova Gorica, SI
Jul 18, 2019 C 4. Engadiner Abend OL
San Maurizio, Grigioni, CH
Jul 18, 2019 C LEI Summer League 12
Ashby-de-la-Zouch, Leicestershire, GB
Jul 18, 2019 C Summer Evening Event - Allerton Towers Park
Liverpool, Merseyside, GB
Jul 18, 2019 C Summer series 11
Cleator Moor, Cumbria, GB
Jul 18, 2019 C Summer Evening (Maprun)
Wotton-under-Edge, Gloucestershire, GB
Jul 18, 2019 C Seven Hills, Bush 1
Carina, QLD, AU
Jul 18–21, 2019 A Transylvania Open 2019
Cluj-Napoca, Județul Cluj, RO
Jul 18–21, 2019 C NSW Junior Development Camp Belanglo SF (All welcome)
Belanglo, NSW, AU
Jul 19–21, 2019 A City Race euro Tour 1
Graz, Steiermark, AT
Jul 19–21, 2019 A Grand prix Silesia
Olomouc, CZ
Jul 20, 2019 B 4. LRL Baden-Württemberg 4
Ostfildern, Baden-Württemberg, DE
Jul 20, 2019 C NavDash 6 ECU Mt Lawley Sprint OY 6
Mount Lawley, WA, AU
Jul 20, 2019 C OCIN - Ox Bow 6
Elkhart, IN, US
Jul 20, 2019 C RMOC Rocky Mountain State Games at Fox Run Regional Park 5
Colorado Springs, CO, US
Jul 20, 2019 C TVOC Saturday Series Hodgemoor
Coleshill, Buckinghamshire, GB
Jul 20, 2019</